Lídři interligy utrpěli prohru

Praha - Oba lídři tabulky interligy házenkářů v zápasech 17. kola prohráli. Čeští mistři z Karviné, kterým soutěži zatím vévodí , podlehli Frýdku-Místku 23:29. Slovenský šampion z Prešova nestačil na pražskou Duklu a prohrál s ní 22:30. Kolo dokončí čtvrteční dohrávka Nové Zámky - Považská Bystrica.

Dukla Praha - Prešov 30:22 (17:11)
Slovenský šampion zpočátku držel s domácími krok, na konci prvního poločasu si ale Dukla vytvořila rozhodující náskok. Vedení pak český tým  hájil i po celý druhý poločas hlavně díky výbornému výkonu brankáře Štochla.
Nejvíce branek: Brabec, Čurda, Šik po 5 - Antl 9. Rozhodčí: Kouhout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/6. Vyloučení: 6:6. Diváci: 500.

Zubří - Hranice 31:18 (18:8)
V utkání se domácí museli obejít bez zraněného Kyryljuka a nemocného Kulišťáka, ale hned v prvním poločase si dobrou obranou a přesnými rychlými protiútoky vytvořili rozhodující náskok. V druhém dějství se obraz hry nezměnil a domácí zaslouženě vyhráli.
Nejvíce branek: Hrstka 5, Plšek a Řezníček oba 5/1 - Hojník 6, Gajda 5, Kolmajer 5/2. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 800.

Frýdek-Místek - Karviná 29:23 (15:9)
Až nečekaně snadno dostali domácí házenkáři mistrovskou Karvinou na lopatky. Po nevydařeném začátku Frýdek-Místek vývoj utkání otočil a dobrým výkonem dotáhl zápas k vítěznému konci.
Nejvíce branek: Krahulík 7, Lanči 6, Sklenák 5, Toms 5/3 - Zdráhala 7, Laclavik a Szymanski po 3, Horák 3/3. Rozhodčí: Bubeníček, Jaroň. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Vyloučení: 7:8. ČK: Bednařík (Karviná). Diváci: 450.

Bardejov - Sečovce 27:26 (15:13)
V průměrném a velmi nervózním zápase zvítězili domácí nejtěsnějším rozdílem, i když vedli až o pět gólů. Zaskvěl se domácí brankář Kaminský, který hostům zneškodnil čtyři sedmičky. U Bardejova se pak sice projevil nedostatek tréninku, ale hrající trenér Slavomír Krok v poslední minutě zápasu rozhodl.
Nejvíce branek: Blažejčík 8, S. Krok 7, Saloka 4 - Kučera 8,  urko 6, Nagy 5. Rozhodčí: Baďura, Dvorský. Sedmimetrové hody: 2/2 - 9/5. Vyloučení: 15:8. ČK: Jenčík, Blažejčík, Sudimák (Bardějov). Diváci: 800.

Košice - ŠKP Bratislava 26:23 (15:8)
Domácí házenkáři získali v prvním poločase svižného zápasu sedmibrankové vedení, po přestávce se ale hra vyrovnala. Košice si ale bojovným výkonem vítězství nenechali vzít.
Nejvíce branek: Kolesár 7, Pecha 6/2 - Kozlov 8/4, Fekete 5. Rozhodčí: Nemček, Ondogrecula. Sedmimetrové hody: 8/3 - 5/5. Vyloučení: 6:4. Diváci: 300.

Nové Zámky - Považská Bystrica 27:34 (14:19)
Třetí tým tabulky od prvních minut potvrzoval roli favorita a domácí porazil o sedm branek.
Nejvíce branek: M. Straňovský 12/6, Oros 5, Vadkerti 4 - T. Straňovský 9/4, Trabelssie 8, Buchta 6. Sedmimetrové hody: 7/6 - 4/4. Vyloučení: 10:7. ČK: Mojzes (Nové Zámky). Diváci: 400.