Belgická cyklokrosová vláda pokračuje

Wetzikon - Belgičtí cyklokrosaři kralují Světovému poháru. I čtvrtý závod, který se jel ve Švýcarsku, patřil jim. Vyhrál Bart Wellens před Mariem de Clecrqem a Benem Berdenem. Až šestý v cíli neměl pas této země - byl jím Richard Groenendaal z Nizozemska a hned za ním dojel Petr Dlask. Belgičané se od startu střídali na špici. Pak se snažili rozhodnout Nijs s Wellensem. Nijs, obhájce celkového prvenství ve Světovém poháru, se snažil soupeře setřást, a když se mu to konečně podařilo, zastavila ho smůla. Praskl mu představec řídítek, musel dlouho běžet a klesl na čtvrté místo.

Dlask se postupně propracovával vpřed a po 40 minutách byl už ve skupině s Groenendaalem a domácím Heulem a bojoval o šesté místo.

Postavení si vylepšil i Pospíšil, nakonec se dostal na devátou pozici. Ježek skončil šestnáctý a mezi elitními jezdci dopadli slušně i čeští závodníci kategorie do 23 let Martin Zlámalík a Radomír Šimůnek mladší, kteří skončili mezi pětadvacítkou.

V závodě jezdců do 23 let jezdil Bína v úvodu s desetivteřinovým náskokem, ale po pádu na bahnité trati jej dostihla skupina šesti jezdců. V závěru už Bínovi docházely síly a nakonec obsadil osmé místo.

Nejúspěšněji si ve Wetzikonu vedli čeští junioři. Na ještě zmrzlé trati se v dopoledních hodinách usadili od startu v čele Zdeněk Štybar a Jaroslav Kulhavý. V posledním kole nastoupil Kulhavý a bezpečně si dojel pro prvenství, Štybar skončil třetí.

Elite: 1. B. Wellens 1:04:00, 2. De Clecrq -29, 3. Berden -36, 4. Nijs -47, 5. Vervecken (všichni Belg.) -1:04, 6. Groenendaal (Niz.) -1:12, 7. Dlask (ČR) -1:19, 8. Heule (Švýc.) -1:36, 9. Pospíšil (ČR) -1:42, 10. S. Vanthourenhout (Belg.) -1:42...16. Ježek -2:57, 22. Zlámalík -4:07, 25. Šimůnek jun. -4:25, Trunschka (všichni ČR) -1 kolo.
Pořadí SP po čtyřech závodech: 1. B. Wellens 205 bodů, 2. De Clercq 190, 3. Groenendaal 180, 4. Nijs 180, 5. Berden 125, 6. S. Vanthourenhout 102, 7. Vervecken 98, 8. Pospíšil 93, 9. Ježek 84, 10. De Knegt (Niz.) 83... 13. Dlask 71, 25. Ausbuher (ČR) 22, 34. Zlámalík 13, 41. Šimůnek 6, 51. Trunschka 1.
Do 23 let: 1. Van Nuffel (Belg.) 52:16, 2. Longhi (It.), 3. Zahner (Švýc.), 4. G. Wellens (Belg.), 5. Chainel (Fr.) všichni -8, 6. Aernouts (Belg.) -29... 8. Bína -55, 15. Soukup -2:13, 19. Kyzivát -2:59, 28. Bambula -5:08, Kášek (všichni ČR) nedojel.
Junioři: 1. Kulhavý (ČR) 41:00, 2. Villa (Fr.) -5, 3. Štybar (ČR) -9, 4. D. Vanthourenhout (Belg.)...7. Klouček oba -25, 9. Škarnitzl, 11. Šel (všichni ČR) oba -37.