Wilhelmová vyhrála sprint v oberhofské mlze

• 15
Oberhof - Německá biatlonistka Kati Wilhelmová vyhrála k radosti 25 tisíců fanoušků v Oberhofu sprinterský závod Světového poháru na 7,5 kilometru. Díky druhému triumfu v sezoně si devětadvacetiletá závodnice pojistila vedení v průběžném hodnocení seriálu. České biatlonistky za ztížené viditelnosti nebodovaly.

Necelých pět týdnů před olympijskými hrami v Turíně, kde bude právě na sprinterské trati obhajovat triumf ze Salt Lake City, zvítězila Wilhelmová i přes jedno zaváhání na střelnici.

Druhou vpořadí Annu Carin Olofssonovou ze Švédska v mlze porazila o 5,9 sekundy, třetí Norka Linda Tjörhomová ztratila již téměř minutu.

Vedle úspěšných Seveřanek absolvovaly dnešní závod bez chyby na střelnici už jen další tři biatlonistky z 89 na startu. Hodnocení SP vede nyní Wilhelmová před Olofssonovou o osm bodů.

Českému kvartetu se v těžkých podmínkách příliš nedařilo. Magda Rezlerová obsadila po dvou trestných okruzích 33. příčku, na bodované umístění ztratila necelé čtyři sekundy. Zdeňka Vejnarová byla 47., Irena Česneková 68. a Klára Moravcová 77.

Nejúspěšnější česká biatlonistka posledních let Kateřina Holubcová se připravuje v Ramsau.

Program v Oberhofu zakončí v neděli závody mužů a žen s hromadným startem.

Výsledky - sprint (7,5 km):
1. Wilhelmová (Něm.) 23:45,9 (1 tr. okruh), 2. Olofssonová (Švéd.) -5,9 (0), 3. Tjörhomová (Nor.) -54,7 (0), 4. Pylevová (Rus.) -1:23,2 (2), 5. Glagowová -1:24,2 (2), 6. Denkingerová (obě Něm.) -1:42,5 (3), 7. Išmuratovová (Rus.) -1:48,1 (2), 8. Dislová -1:53,1 (4), 9. Henkelová (obě Něm.) -1:56,4 (3), 10. Dafovská (Bul.) -1:57,1 (2), ... 33. Rezlerová -3:23,7 (2), 47. Vejnarová -3:59,0 (3), 68. Česneková -5:23,3 (4), 77. Moravcová (všechny ČR) -6:25,4 (6).

Pořadí SP (po 8 z 26 závodů):
1. Wilhelmová 301, 2. Olofssonová 293, 3. Išmuratovová 274, 4. Dislová 268, 5. Zajcevová (Rus.) 213, 6. Apelová (Něm.) 157, ... 37. Vejnarová 32, 55. Rezlerová 12, 58. Holubcová (ČR) 9, 70. Česneková 4.

Německá biatlonistka Kati Wilhelmová vyhrála sprinterský závod Světového poháru v Oberhofu.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)