Holubcová byla ve sprintu devátá

Östersund - Česká biatlonistka Kateřina Holubcová znovu potvrdila příslušnost ke světové špičce. Ve sprintu Světového poháru v Östersundu skončila díky bezchybné střelbě na devátém místě. Triumf ve Švédsku slavila Francouzka Sandrine Baillyová, z českých reprezentantek bodovala také Zdenka Vejnarová na 29. místě.

Ke druhému nejlepšímu umístění v této sezoně se bývalá mistryně světa Holubcová propracovala především zásluhou bezchybné střelby, na vítěznou Baillyovou zaostala v cíli o 37,5 sekundy.

Holubcová si devátým místem vytvořila nadějnou pozici pro sobotní stíhací závod. "Běželo se mi určitě lépe než v Beitostölenu nebo Oslu. Ale především jsem ráda za stabilní střelbu. Daří se mi a mnohem více si věřím," řekla po závodě Holubcová.

První body v sezoně v Östersundu získala další česká biatlonistka Zdenka Vejnarová, která obsadila 29. místo se ztrátou 1:22,5 minuty na Baillyovou. Od trenéra ženského družstva Jiřího Holubce si za svůj výkon vysloužila pochvalu. "Od počátku sezony se trápila. Teď však konečně dokázala zvládnout střelbu a dostala se tam, kam podle mě patří - mezi třicet nejlepších," řekl Holubec.

Baillyová sice na střelnici dvakrát minula, předvedla ale vynikající běžecký výkon a o 3,3 sekundy porazila Olgu Zajcevovou z Ruska. O dalších osm desetin zpět skončila třetí Tadeja Brankovičová ze Slovinska.

Vedení v průběžném pořadí udržela německá biatlonistka Uschi Dislová, která dnes doběhla jedenáctá. Holubcová se díky 26 bodům za deváté místo posunula na 15. příčku.

Výsledky - sprint (7,5 km): 1. Baillyová (Fr.) 23:45,4 (2 trest. kola), 2. Zajcevová (Rus.) -3,3 (0), 3. Brankovičová (Slovin.) -4,1 (1), 4. Pylevová (Rus.) -4,2 (1), 5. Wilhelmová (Něm.) -5,1 (0), 6. Achatovová (Rus.) -13,2 (0), 7. Istadová-Kristiansenová (Nor.) -21,6 (1), 8. Apelová (Něm.) -22,0 (2), 9. Holubcová (ČR) -37,5 (0), 10. Zubrilovová (Běl.) -40,5 (2), ... 29. Vejnarová -1:22,5 (1), 59. Faltusová -2:24,7 (2), 67. Česneková -2:44,7 (4), 90. Rezlerová (všechny ČR) -3:40,9 (5).

Průběžné pořadí SP: 1. Dislová (Něm.) 222 b., 2. Pylevová 201, 3. Zajcevová 187, 4. Baillyová 182, 5. Achatovová 171, 6. Išmuratovová (Rus.) 160, ... 15. Holubcová 99, 25. Česneková 67, 43. Faltusová 12, 53.  Vejnarová 2.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)