Petra Kulichová z Hradce Králové při trestném hodu

Petra Kulichová z Hradce Králové při trestném hodu | foto: Martin Veselý, MAFRA

Nymburské basketbalistky předaly druhé místo. USK si spravil chuť

• 1
Basketbalistky Hradce Králové zvítězily ve šlágru 15. ligového kola nad Nymburkem 62:55 a sesadily obhájce bronzu z druhého místa tabulky. Před Středočeškami jsou nyní Lvice o skóre třetí, za suverénní USK Praha se posunulo KP Brno po očekávaném vítězství 72:50 nad posledním Teamstorem Brno.

Hradecké Lvice oplatily Nymburku říjnovou vysokou porážku (80:101) a v lize vyhrály popáté za sebou. Velký podíl na desátém vítězství v sezoně měly bývalá reprezentační pivotka Petra Kulichová s 10 body a 10 doskoky a Klára Marečková, jež k osmi bodům přidala 11 doskoků.

Kulichová byla přitom jedinou dvojcifernou střelkyní ve vyrovnaném domácím týmu, který hodně těžil z výrazné podkošové převahy (doskoky 50:32).

Naproti tomu přes dvě třetiny bodů Nymburka obstaraly příliš osamocené Chloe Welsová, jež k 22 bodům přidala 10 doskoků, a Alexsandra Chomenčuková, autorka 16 bodů a pěti doskoků. Další tři hráčky základní sestavy nepřidaly ani bod.

Královo Pole také dosáhlo na desátou výhru v sezoně, odehrálo ale o zápas méně.

Ve druhém startu po návratu do brněnského klubu byla nejlepší střelkyní zápasu egyptská rozehrávačka Reem Moussaová, autorka 15 bodů (střelba z pole 5/5). Zkušená Edita Šujanová v roli kapitánky zapsala 10 bodů, sedm doskoků a tři zisky.

Poslední tým tabulky Teamstore se v derby s vicemistrem nečekaně držel, první čtvrtinu dokonce vyhrál 14:12. Oba celky se ve středu potkaly ve čtvrtfinále Českého poháru, KP Brno tehdy uspělo 87:30.

USK si po druhé euroligové porážce za sebou zastřílel proti Strakonicím a deklasoval je 127:40. Alyssa Thomasová dala 23 bodů, když proměnila všech 11 střel. Na kontě má i osm zisků, šest asistencí a čtyři doskoky, ač odehrála jen 20 minut.

Valériane Ayayiová 20 bodů, reprezentační pivotka Renáta Březinová poprvé v sezoně zaznamenala double double, za 15 bodů a 13 doskoků. Tereza Vyoralová přispěla 16 body, sedmi doskoky a pěti asistencemi.

Jihočeškám hrozilo, že se v poslední čtvrtině bodově vůbec neprosadí, jejich nulu smazala Eliška Petrušková až v po devíti minutách z desetiminutovky. Na straně poraženého týmu nejvíc zaujala osmáctiletá Tereza Halátková, autorka 11 bodů a tří bloků.