KOŠ ZA TŘI. Carlos Delfino z Milwaukee gestem naznačuje, jak moc se jeho střela povedla. | foto: AP

Trable New Yorku pokračují, tentokrát zaspal začátek v Milwaukee

• 53
Basketbalisté New Yorku nastříleli v Milwaukee pouhých devět bodů za první čtvrtinu a navzdory velkému úsilí nedokázali úvodní ztrátu dohnat. Prohráli 95:100 a jejich bilance od trejdu Carmela Anthonyho klesla na 7:8.

Milwaukee - New York 100:95
Carlos Delfino nastřílel osobní rekord 30 bodů a Bucks smetli "pospávajícího" soupeře v první čtvrtině 32:9. Pro Knicks to byla nejhorší první čtvrtina za 55 let. I když dokázali snížit hrozivou ztrátu až na jediný bod, do vedení se ani jednou v zápase nedostali.

Domácí zvládli koncovku díky klíčovým košům Delfina a rozehrávače Brandona Jenningse a také díky přesným trestným hodům. Oživili své šance na postup do play-off, protože na osmou Indianu ztrácejí v tabulce Východní konference jen zápas a půl.

John Salmons nastřílel za domácí 22 bodů, Jennings přidal 14 bodů, 11 doskoků a 9 asistencí a nejhůře střílející tým ligy dvakrát za sebou dosáhl hranice 100 bodů v zápase. Luc Richard Mbah a Moute nastřílel 19 bodů, Andrew Bogut přidal 13 bodů a 12 doskoků a domácím nakonec nevadilo, že celá lavička náhradníků zaznamenala dohromady jen dva body.

Za hosty zaznamenal Amar´e Stoudemire 25 bodů a 11 doskoků, Chauncey Billups přidal 21 bodů, ale necelé tři minuty před koncem se vyfauloval. Carmelo Anthony nastřílel 23 bodů, ale Knicks prohráli 5 z posledních 6 zápasů a od Anthonyho velkého trejdu mají bilanci pouze 7:8, zatímco bývalý Anthonyho tým Denver vyhrál 9 ze 13 utkání.

Washington - New Jersey 98:92
John Wall nastřílel 26 bodů a Wizards otočili utkání, v němž prohrávali až o 17 bodů. Hosté nastoupili bez zraněného Derona Williamse, ale přesto v úvodu letargicky působící domácí přehrávali - ve třetí čtvrtině ale nastříleli proti zlepšené obraně Wizards jen 12 bodů (12:28) a nezvládli ani závěr.

Ještě dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno 90:90, ale Wall trefil dva klíčové koše za sebou a Číňan I Ťien-lien dvěma šestkami zvyšoval už na 96:90. Až 20 sekund před koncem se trefil Jordan Farmar, ale Jordan Crawford potvrdil výhru dalšími šestkami.

Crawford nastřílel 21 bodů, za hosty zaznamenal Brook Lopez 21 bodů a 10 doskoků, Anthony Morrow 19 bodů a Kris Humphries 18 bodů a 17 doskoků. Farmar, který nastoupil místo Williamse v základní pětce, zaznamenal 10 bodů a osobní rekord 17 asistencí.

Atlanta - Detroit 104:96
Hráči Atlanty se před utkáním sešli ke "krizové schůzce" a na hřišti se to kladně projevilo. Ve vyvážené ofenzívě domácích nastřílelo šest hráčů dvouciferný počet bodů a Hawks uhájili výhru, i když houževnatí hosté snížili ztrátu 14 bodů až na 77:79.

Al Horford zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků, Josh Smith a Joe Johnson přidali po 17 bodech, za hosty nastřílel Rodney Stuckey 22 bodů, ale v koncovce minul dvě důležité střely. Nováček Greg Monroe zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků.

LA Clippers - Phoenix 99:108
Steve Nash zaznamenal 23 bodů, 13 asistencí a sedm doskoků a Suns získali důležitou výhru, která je udržuje ve hře o play-off. Na osmé místo Memphisu ztrácejí dva zápasy. Channing Frye nastřílel 19 bodů včetně dvou trojek v koncovce, Marcin Gortat přidal 17 bodů a 13 doskoků.

Za domácí zaznamenal Chris Kaman 21 bodů a 11 doskoků, ale mladé hvězdy nezopakovaly výkon z minulého utkání. Blake Griffin zaznamenal 17 bodů a jen 2 doskoky, navíc se v závěru vyfauloval. Eric Gordon zůstal na 10 bodech.

Minnesota - Sacramento 95:127
Samuel Dalembert zaznamenal 26 bodů a 17 doskoků a Kings překvapivě jasně vyhráli souboj nejslabších týmů Západu, přestože hráli bez Tyrekea Evanse a DeMarcus Cousins zaznamenal jen 3 body a byl vyloučen. Marcus Thornton zaznamenal 23 bodů, 9 asistencí a 8 doskoků a Kings si udrželi úspěšnost střelby z pole 56 procent.

Za domácí nastřílel Luke Ridnour 22 bodů, ale Kevin Love nedal ani bod a po 14 odehraných minutách odstoupil se zraněním třísla. Pouze 14 minut odehrál i Michael Beasley, který má naraženou kyčel po faulu Andrewa Bynuma - pivot Lakers za něj dostal disciplinární trest. Beasley ale stihl nastřílet 13 bodů.

Houston - Utah 110:108
Kyle Lowry zaznamenal 28 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí (první triple-double hráče Houstonu v sezóně) a Rockets předstihli Utah v tabulce Západní konference. Lowry si vylepšil osobní rekord v doskocích a zaznamenal první triple-double kariéry.

Kevin Martin nastřílel 34 bodů a Houston ztrácí už jen zápas a půl na osmé místo Memphisu. Dnes proti sobě hrají Utah a Memphis vzájemný zápas. Do sestavy Jazz se vrátil po pěti zápasech Paul Millsap a nastřílel 35 bodů, Al Jefferson přidal 17 bodů a 19 doskoků. Rockets vyhráli počtvrté za sebou, Jazz prohráli 7 z 9 zápasů venku.

Oklahoma City - Toronto 93:95
Amir Johnson proměnil střelu zpod koše 1,4 sekundy před koncem a Raptors se postarali o největší překvapení dne, když zastavili 14 zápasů dlouhou sérii porážek venku. Andrea Bargnani nastřílel 23 bodů a Toronto vyhráli první zápas na palubovce soupeře od 5.ledna, kdy vyhráli v Clevelandu.

Thunder vstupovali do zápasu se sérii 6 výher na svém kontě a dokázali otočit ztrátu deseti bodů ze třetí čtvrtiny na vedení 93:90 minutu a půl před koncem. Jenže Leandro Barbosa trefil vyrovnávací trojku a pak přihrál Johnsonovi na rozhodující koš. Za domácí nastřílel James Harden 23 bodů, z toho 8 během náporu ve 4.čtvrtině.

Dallas - Golden State 101:73
Dirk Nowitzki nastřílel 20 bodů, uzdravený Peja Stojakovič 17 a Mavericks nedali svému soupeři žádnou šanci. Stojakovič, který chyběl 6 zápasů kvůli potížím s krční páteří, trefil 5 z 8 trojkových pokusů.

Rodrigue Beaubois nastřílel 15 bodů, Tyson Chandler doskočil 17 míčů a Ian Mahinmi přidal 13 doskoků. Mavs důrazně zastavili útlum z posledních dnů, kdy prohráli 4 ze 6 zápasů. Za hosty nastřílel Monta Ellis 18 bodů, Warriors prohráli 4 zápasy za sebou.

LA Lakers - Portland  84:80
Kobe Bryant nastřílel 10 ze svých 22 bodů v poslední čtvrtině a Lakers vyhráli 12 z posledních 13 zápasů, když lépe zvládli napínavou koncoku. Derek Fisher získal dva důležité míče v obraně a dostal svůj tým do vedení - střelou z jumpu 10 sekund před koncem pak pojistil výhru.

Bryant hrál navzdory zdravotním problémům a trefil důležitou střelu z odskoku 32 sekund před koncem. Domácím chyběl Andrew Bynum, který za hrubý faul na Michaela Beasleyho dostal disciplinární trest na 2 zápasy. Za Portland nastřílel Nicolas Batum 25 bodů, ale z toho jen 3 v poslední čtvrtině.