Nate Robinson z Bostonu Celtics slaví trefu v duelu s LA Lakers

Nate Robinson z Bostonu Celtics slaví trefu v duelu s LA Lakers | foto: AP

Robinson zaskočil za Ronda a Boston vyhrál posedmé za sebou

• 25
Nate Robinson musel v sestavě Bostonu na poslední chvíli nahradit zraněného Rajona Ronda a 21 body přispěl k jednoznačné výhře loňského finalisty NBA v New Jersey. Celtics vyhráli už posedmé v řadě.
New Jersey (6/15) - Boston (16/4) - 75:100
(25:27, 12:30, 16:23, 22:20)

Nate Robinson nastoupil v základní pětce hostů místo zraněného Rajona Ronda a pomohl Celtics k sedmé výhře v řadě. Robinson nastřílel 8 bodů během prvních 4 minut a trojkou na začátku páté minuty poslal svůj tým definitivně do vedení.

Rondo se ještě s týmem rozcvičoval, ale na poslední chvíli se rozhodl nenastoupit kvůli potížím se svalem a s kotníkem. Celtics se bez něj snadno obešli a ve druhé čtvrtině smetli domácí 30:12.

Hosté proměnili 9 z prvních 13 pokusů a udali tak tón své jednoznačné výhře. Náhradník Glen Davis k ní přispěl 16 body, Kevin Garnett a Ray Allen přidali po 13 bodech. Za Nets nastřílel Jordan Farmar 16 bodů, domácí ale prohráli počtvrté v řadě.

Toronto (8/12) - New York (12/9) - 99:116
(18:33, 32:27, 25:22, 24:34)

Amar´e Stoudemire zaznamenal 31 bodů a letošní maximum 16 doskoků, Wilson Chandler přidal 21 bodů a Knicks prodloužili svou vítěznou sérii na palubovkách soupeřů už na 7 v řadě. Taková série se jim povedla po 16 letech.

Landry Fields zaznamenal 15 bodů a 10 doskoků, Raymond Felton přidal 18 bodů a 8 asistencí a Shawne Williams se blýskl trojkovou střelbou 4/4 (14 bodů). New York má jako jediný tým NBA už 9 výher venku, naposledy prohrál v 118:120 v Denveru 16.listopadu.

Za domácí nastřílel náhradník Jerryd Bayless 23 bodů, Amir Johnson přidal po výborném výkonu 22 bodů a 16 doskoků (10/14 z pole). Andrea Bargnani nastřílel 16 bodů.

Detroit (7/14) - Cleveland (7/13) - 102:92
(19:24, 32:22, 27:21, 24:25)

Rip Hamilton nastřílel 27 bodů, Rodney Stuckey přidal 24 bodů a 11 asistencí a Pistons zastavili sérii 4 porážek v řadě. Tayshaun Prince nastřílel 20 bodů.

Hostům nestačilo 22 bodů náhradníka Antawna Jamisona, Mo Williams zaznamenal 14 bodů a 10 asistencí a Anderson Varejao 11 bodů a 14 doskoků. Cavaliers prohráli počtvrté za sebou.

San Antonio (17/3) - New Orleans (13/7) - 109:84
(34:23, 34:18, 22:18, 19:25)

Tony Parker nastřílel 19 bodů a Spurs porazili propadající se Hornets podruhé během jediného týdne. Matt Bonner nastřílel 14 bodů (trojky 4/5) a Spurs si vylepšili svou nejlepší bilanci v lize na 17/3. Vyrovnali tak svůj vůbec nejlepší start do sezóny (z roku 2007).

Za hosty nastřílel Chris Paul 16 bodů, Hornets prohráli počtvrté z posledních 5 zápasů a vůbec nepřipomínali tým, který letos začal bilancí 8/0. Od začátku prohrávali a v jednu chvíli ztráceli už 38 bodů. Včera proběhl médii zpráva, že majitel George Shinn se rozhodl prodat klub. Obchod by měl být uskutečněn během několika dnů.

Oklahoma City (14/7) - Golden State (8/12) - 114:109
(32:17, 22:25, 36:28, 24:39)

Uzdravený Kevin Durant nastřílel 28 bodů, Russell Westbrook přidal 19 bodů a 13 asistencí a Thunder odolali závěrečnému náporu hostů. Warriors prohráli až o 21 bodů, ale v poslední minutě se přiblížili na rozdíl 3 bodů.

Zásluhu má na tom především Stephen Curry, který nastřílel 39 bodů. Domácí opět stříleli skvěle šestky - tentokrát jich proměnil dokonce 29 v řadě a až v koncovce Durant s Westbrookem tři pokusy minuli. I tak měl tým vynikající bilanci 37/40.

Denver (13/6) - Memphis (8/13) - 108:107
(33:16, 29:31, 14:30, 32:30)

Nene nastřílel 27 bodů, Arron Afflalo 25 a Nuggets vyhráli pro kouče George Karla jeho 999.zápas v kariéře. Karl se tak už v příštím utkání může stát sedmým koučem historie, který překročí hranici 1000 výher v kariéře v NBA.

Domácí vedli v úvodu až o 21 bodů, ale usnuli na vavřínech, prohráli třetí čtvrtinu 14:30 a v závěru museli tvrdě bojovat o výhru. Chauncey Billups proměnil 4 sekundy před koncem dvě šestky a zvýšil na 108:104, hosté pak ještě trefili trojku v poslední sekundě.

Domácí přežili trápení Carmela Anthonyho, který trefil jen 4 z 20 střel a ve třetí čtvrtině dostal další technickou chybu, za hosty nastřílel Rudy Gay 24 bodů.

Phoenix (11/9) - Washington (6/13) - 125:108
(28:31, 36:30, 31:17, 30:30)

Steve Nash předvedl perfektní střelbu 8/8 z pole a 4/4 ze šestek a celkem 20 body a 17 asistencemi (letošní maximum) dovedl domácí k jasné výhře. Hakim Warrick si vylepšil své střelecké maximum v dresu Suns na 26 bodů.

Za hosty nastřílel Andray Blatche své letošní maximum 24 bodů, ale Wizards stále nevyhráli ani jeden zápas venku - jejich bilance na palubovkách soupeřů je 0/10.

Portland (9/11) - LA Clippers (4/17) - 100:91
30:15, 29:22, 17:27, 24:27)

Wesley Matthews nastřílel 26 bodů a Blazers zastavili sérii 6 porážek v řadě, i když téměř promarnili náskok 22 bodů. Brandon Roy přidal 14 bodů, Nicolas Batum 13 bodů a osobní rekord 13 doskoků, Marcus Camby se blýskl 12 body a 19 doskoky (letošní maximum).

Za Clippers nastřílel Eric Gordon 24 bodů, Blake Griffin přidal 21 bodů a 15 doskoků (osmý double-double za sebou), Clippers mají ale venku bilanci 0/10.