Prostějovský křídelník Petr Dokoupil střílí na koš Pardubic. | foto: Orli Prostějov

Pardubicím ulétli Orli hned v úvodu, v závěru už manko nestáhly

• 1
Jen dvě minuty a 22 vteřin. Přesně tak dlouho vedli basketbalisté pardubické Beksy na palubovce Prostějova. Jenže za stavu 3:8 si domácí Orli zjevně uvolnili svázaná střelecká křídla a během chvíle zvrátili skóre na 22:8. Nakonec slavili výhru 87:75.

„Vstup do utkání se nám nepodařil. Dovolili jsme domácím šňůru 19:0, oni tím získali jistotu v útoku. I když jsme se snažili naši ztrátu dotáhnout, nedokázali jsme dlouho najít útočný rytmus,“ prohlásil jeden z dvojice pardubických trenérů Tomáš Bartošek.

Orly nepoznamenala ani absence Tomance a čerstvě i Palyzy, kteří své účinkování v klubu předčasně ukončili. Bojovný prapor pozvedli jiní, zejména trio Norwa-Marko-Jacobs, kteří dohromady nasázeli 65 bodů!

Beksa sice nic nezabalila a na počátku poslední čtvrtiny se dokonce dotáhla na dohled čtyř bodů, jenže další nadějné útoky poté již nezužitkovala.

„V závěru to z naší strany byla extrémní snaha, z níž se stala spíše křeč,“ dodal Bartošek.