Basketbalistky Gambrinusu podle očekávání zahájily sezonu vítězně.

Basketbalistky Gambrinusu podle očekávání zahájily sezonu vítězně. | foto: Reuters

Nováček ligy basketbalistek BK Tábor si vyšlápl na pražskou Spartu

• 0
Hned první kolo nejvyšší soutěže basketbalistek přineslo překvapení. Nováček BK Tábor zdolal loňského čtvrtfinalistu Spartu 86:77. Suverénně vstoupily do soutěže obhájkyně z Gambrinusu Brno, které ve Strakonicích vyhrály 86:41.

Na jedničku vyšla premiéra mezi českou elitou basketbalistkám BK Tábor. Na své palubovce totiž porazily pražskou Spartu a mohly se radovat z první ligové výhry.

Duel byl dlouho vyrovnaný. Ve druhém poločase se zdálo, že Sparta se přece jenom prosadí díky svým zkušenostem. Bojovný nováček ale v poslední čtvrtině skóre otočil.

Vysoce favorizovaný tým Gambrinus Brno se rozjížděl do sezony pomaleji, úvodní čtvrtinu vyhrál jen o šest bodů. "Zatím jsme pořád ve stadiu přípravy, takže náš výkon nebyl zrovna oslnivý," řekl České televizi trenér Brňanek Jan Bobrovský.

Také druhý brněnský tým má za sebou úspěšný vstup do nového ročníku. Valosun zdolal na domácím hřišti karlovarskou Lokomotivu o deset bodů v utkání, ve kterém byl po celý průběh o krok napřed.

Ve východočeském derby nestačil oslabený tým Hradce Králové na Trutnov a utrpěl doma šestatřicetibodový debakl.

Strakonice - Gambrinus Brno 41:86 (16:22, 23:45, 35:66)
Nejvíce bodů:
Podskalská 9, Stejskalová 8, Reisingerová a Stará po 6 - Hejdová 19, Horáková 16, Jansoneová 13, Ivkovicné-Béresová 12, Vítečková 11. Rozhodčí: Nejezchleb, V. Hanuš. Fauly: 20:12. Trestné hody: 4/4 - 23/20. Pět chyb: 38. Reisingerová. Trojky: 5:8. Diváci: 350. Nejlepší hráčka: Vítečková.

Valosun Brno - Lokomotiva K. Vary 92:82 (20:16, 46:33, 71:57)
Zrůstová 22, Vlková 19, Milerová 14, Loudenová 13 - Magerčiaková 27, Větrovcová 20, Borecká 15, Sedláčková 10. Rozhodčí: Kapaňa, Komprs. Trestné hody: 24/16 - 22/16. Pět chyb: 38. Hanušová. Trojky: 2:6.

BK Tábor - Sparta Praha 86:77 (25:23, 42:43, 59:61)
Kolářová 25, Nováková 19, Vorlová 13, Nečástková 10 - Morkaová, Hrabáková, Harrisová po 19. Rozhodčí: Smetana, Heinrich. Trestné hody: 22/16 - 22/15. Fauly: 23:22. Trojky: 4:4. Diváci: 216. Nejlepší hráčka: Kolářová.

Sokol Hradec Králové - Kara Trutnov 60:96 (16:30, 26:60, 42:80)
Růžičková 16, Komžíková 12, Věchtová 8 - Mišurová 18, Šnajdrová 15, Křížová 14, Koďousková 12. Rozhodčí: Zachara, Macela. Trestné hody: 15/9 - 24/15. Fauly: 23:19. Trojky: 1:8. Diváci: 500. Nejlepší hráčka: Mišurová.