NBA: Černý pátek lídrů divizí

New York - Nejlepší celky Atlantické divize v NBA neměly v pátek šťastný den. Basketbalisté New Jersey prohráli v Torontu 77:89 a druhý Boston nedokázal doma zdolat Houston, jemuž podlehl 101:104. Neuspěl ani vedoucí tým tabulky Středozápadní divize Minnesota, ve Phoenixu byli domácí hráči v prodloužení lepší o tři body.

Nejlepší klub východní poloviny soutěže New Jersey Nets proměnil v Torontu v průměru jen čtyři z deseti střel, zatímco šest domácích basketbalistů si připsalo dvouciferný počet bodů. Náhradník Keon Clark vedle 13 doskočených míčů především dokázal ubránit hostujícího Jasona Kidda; ten se probudil až v závěru zápasu, kdy už ale jeho snaha nenalezla u zbytku týmu větší podporu.

V Bostonu nakonec domácím nestačilo k výhře ani 38 bodů Paula Pierceho, neboť většího hrdinu zápasu měli hosté. Se čtvrtým 'triple-double' v kariéře jím byl Steve Francis, který dal 26 bodů, patnáct míčů doskočil a na deset košů přihrál svým spoluhráčům.

Minnesotu ve Phoenixu porazil její bývalý hráč Stephon Marbury, jenž 4,5 vteřiny před koncem prodloužení vystřelil zpoza tříbodového oblouku a stanovil konečné skóre zápasu na 103:100. Phoenix díky jeho přesné ruce ukončil sérii sedmi porážek.

Ve vítězné šňůře naopak pokračoval nejlepší tým ligy Sacramento, který bez větších potíží doma vyhrál o 24 bodů nad Golden State. Králové byli lepší než jejich soupeř už pojedenácté za sebou.

Výsledky: Indiana - Detroit 93:96, Toronto - New Jersey 89:77, Boston - Houston 101:104, Milwaukee - Orlando 115:110, Denver - Seattle 96:90, Phoenix - Minnesota 103:100 po prodl., Sacramento - Golden State 121:97, Los Angeles Clippers - Cleveland 109:103.