McGradyho výkon na Dallas nestačil

• 413
New York - Tracy McGrady nastřílel 45 bodů, ale jeho výkon na nejlepší tým ligy nestačil - Houston podlehl Dallasu na jeho palubovce 96:109. Překvapivou výhru získali oslabení Hornets, kteří v prodloužení udolali Orlando, nevyhrál ani další tým ze špičky východu - Cleveland prohrál v Seattlu 96:101.

New Orleans/OC (15/22) - Orlando (22/17) - 84:78 po prodl.
(20:19, 18:14, 23:20, 14:22, 9:3)
Hornets navzdory velkému oslabení (Paul, Stojakovič, West, Jackson, Simmons) vyhráli už třetí zápas za sebou, když se mohli spolehnout na dobrý střelecký výkon náhradníka Jannera Parga a na skvělou obranu, která povolila Orlandu v prodloužení pouhé 3 body.

Pargo si vylepšil letošní maximum na 25 bodů (10/18 z pole, z toho trojky 3/4), Desmond Mason přidal 21 bodů  a 9 doskoků (6/18 z pole) a Rasual Butler 19 bodů (8/16) a vyrovnaný osobní rekord 11 doskoků. Byla to však především obrana, která pomohla Hornets k výhře - udržela totiž Orlando navzdory nastavené pětiminutovce na letošnímu minimu nastřílených bodů.

Magic prohráli už třetí těsný zápas za sebou a nepomohlo jim 17 bodů a 15 doskoků Dwighta Howarda (6/13 z pole). Darko Miličič (11 bodů a 10 doskoků) doskočil 6 s před koncem nepřesnou Howardovu šestku a jedním trestným hodem vyrovnával na 75:75 - a na druhé straně se pak v poslední sekundě blýskl blokem, kterým zastavil nájezd Parga.

V prodloužení se ale hosté nedokázali vůbce prosadit a nakonec dali jediný koš - Dooling trefil až 7 sekund před koncem za stavu 75:82 trojku. Oba týmy měly velmi nízkou úspěšnost střelby, vyrovnané bylo doskakování i ztráty, a tak se za klíčové zřejmě dají označit trestné hody - domácí minuli z 23 pokusů jen 3, zatímco Orlando 8 (Howard 5/9).
Střelci:
Hornets -
Pargo 25, Mason 21, Butler 19b. a 11d., Brown 11, Chandler 4b. a 10d., Johnson 4...
Magic - Howard 17b. a 15d., Turkoglu 16, Nelson 12, Miličič 11b. a 10d., Hill 7, Battier a Bogans 6, Dooling 3
střelba: 37,5% - 35% (trojky: 4/17 - 5/15)
TH: 20/23 - 15/23
doskoky: 48 - 49
ztráty: 17 - 17
17610 diváků

Seattle (15/25) - Cleveland (23/14) - 101:96
(24:28, 25:26, 24:19, 28:23)
Ray Allen po své páteční střelecké explozi (54 bodů proti Utahu) tentokrát trefil jen 6 z 21 střel z pole a zaznamenal 22 bodů a 11 asistencí, ale měl velkou podporu obou podkošových hráčů, kteří zaznamenali double-double.

Chris Wilcox nasbíral 16 bodů a 12 doskoků (5/10 z pole) a Nick Collison přidal 14 bodů a 12 doskoků (4/9) a navíc oba sehráli klíčovou roli v koncovce, kdy domácí dotahovali pětibodovou ztrátu.

Hostům nepomohlo 30 bodů LeBrona Jamese (8/21) - hvězda hostů netrefila v poslední čtvrtině ani jednu ze 4 střel z pole a zaznamenala jen 5 bodů z trestných hodů. Zydrunas Ilgauskas nasbíral 24 bodů a 11 doskoků (10/18). Ani jeden z týmu neměl příliš dobrou střelbu z pole, o výhře domácích rozhodlo především lepší doskakování.
Střelci:
Sonics -
Allen 22b. a 11as., Wilcox 16b. a 12d., Collison 14b. a 12d., Watson 12, Ridnour 11, Gelabale a Brown 9, Petro 6, Wilkins 2
Cavaliers - James 30, Ilgauskas 24b. a 11d., Gooden 12, Dam.Jones 8, Hughes a Varejao 7, Marshall 5, Snow 3
střelba: 42% - 41% (trojky: 5/19 - 3/18)
TH: 28/32 - 29/36
doskoky: 46 - 39
ztráty: 13 - 12
15619 diváků

Dallas (32/8) - Houston (25/14) - 109:96
(25:30, 22:23, 29:21, 33:22)
Ani vynikající výkon Tracyho McGradyho a vedení až o 13 bodů nepomohlo Houstonu proti nejlepšímu týmu ligy - domácí Mavericks dokázali otočit zápas ve druhé půli a Dirk Nowitzki s Joshem Howardem je dovedli už k osmnáctému vítězství z posledních 19 zápasů.

McGrady zahájil zápas střeleckou explozí a už za první čtvrtinu nasázel domácím 21 bodů (!), v polovině 3.čtvrtiny už trojkou zvyšoval dokonce na 65:52 pro hosty, ale náhradník Devean George rozjel dvěma trojkami velký nápor Dallasu. Domácí vyhráli následující úsek hry 15:2 a vyrovnali.

V úvodu poslední čtvrtiny ještě hosté naposledy vedli (81:79), ale pak přišel další nápor Dallasu, který vyhrál následující úsek hry 20:7 - Nowitzki zakončoval šňůru domácích dvěma trojkami. V posledních 6 minutách už Mavs s přehledem náskok udržovali.

McGrady nakonec proměnil 17 z 29 střel z pole (4 trojky) a k 45 bodům přidal i 7 asistencí a 5 doskoků, přes 8 bodů se však v hostujícím týmu už dostali jen Juwan Howard (16 bodů, 5/11 z pole) a Rafer Alston (12 bodů, 4/10).

Za domácí nastřílel Nowitzki 30 bodů (9/19 z pole, 10/10 šestky) a doskočil 10 míčů, Josh Howard přidal 28 bodů, když trefil 12 z 21 střel. Na rozdíl od některých minulých zápasů sehráli významnou roli také náhradníci Dallasu - ti zásluhou George a Stackhouse přestříleli své protějšky z Houstonu 32:15.