Děčínští basketbalisté slaví postup do semifinále play-off. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Basketbalová liga zná dalšího semifinalistu, postupuje Děčín

• 0
Děčínští basketbalisté slaví, jsou druhými semifinalisty NBL. V nejkratším možném čase ukončili čtvrtfinálovou sérii s Ostravou, když třetí utkání ovládli suverénně 87:56 a sérii vyhráli jasně 3:0 na zápasy. Krok od postupu do semifinále je i Prostějov, který doma porazil Ústí nad Labem 96:85 a vede 2:1 na zápasy.

Děčín zaskočil oslabenou Ostravu, která ve smolně prohraném druhém zápase přišla kvůli zranění kotníku i o Coryho Muirheada a měla na soupisce jen osm hráčů, hned v úvodu. První čtvrtinu ovládli domácí 23:6 a před poločasem vedli už o třicet bodů.

„První poločas byl víceméně klíč k tomu, proč jsme sérii zavřeli 3:0. A ačkoliv to skončilo 3:0, tak samozřejmě to takhle jednoznačné být nemuselo, protože jsme šťastně vyhráli druhé utkání v Ostravě,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský. „Ostrava už nebyla fyzicky ani mentálně připravena bojovat od začátku, trochu nám to usnadnila. V sestavě, v jaké byli, to vypadalo, že nevěří, že by mohli hrát,“ dodal.

Do sestavy Prostějova se vrátil po zranění křídelník Dylan Talley, hosté naopak v polovině druhé čtvrtiny přišli kvůli faulu o do té doby výborně hrajícího Ladislava Pecku. Vyrovnaný duel rozhodla až poslední čtvrtina, kterou Hanáci otevřeli šňůrou 13:2 a rozdíl už neklesl pod deset bodů.

„Jsem hodně rád za vítězství, protože je to play off a to jsme si uvědomili až druhou půlku, kdy jsme zlepšili asi všechno. Obrana hořela, dostat za první půlku skoro 50 bodů je příliš,“ řekl trenér vítězů Zbyněk Choleva.

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy mužů

Výsledky 3. zápasů

Děčín - Ostrava 87:56 (23:6, 49:19, 72:34)
Nejvíce bodů:
Jelínek 18, Stria a Vyoral 11, Landa, Bosák a Bažant po 10 - Zbránek 21, Dědek 11, Číž 8. Fauly: 13:16. Trestné hody: 9/9 - 4/4. Trojky: 8:10. Doskoky: 36:25. Konečný stav série: 3:0.

Prostějov - Ústí nad Labem 96:85 (29:25, 50:49, 74:72)
Slezák 17, Marko 15, Mrviš 14, Šteffel 13, Talley 11, Nečas a Švrdlík po 10 - Vette 20, Laroche 17, Jiřiček 14, Pecka 13. Fauly: 21:16. Trestné hody: 19/14 - 21/11. Trojky: 10:4. Doskoky: 38:28. Stav série: 2:1.