Alyssa Thomasová z USK Praha při trestném hodu, sleduje ji spoluhráčka Teja...

Alyssa Thomasová z USK Praha při trestném hodu, sleduje ji spoluhráčka Teja Oblaková. | foto: FIBA

123:12 - šampionky vytáhly rekordní obranu. Slavia selhala v Trutnově

• 41
Až komicky působí porážka týmu Teamstore Brno na palubovce USK Praha. Brňanky v utkání sedmého ligového kola nastřílely proti úřadujícím basketbalovým mistryním pouhých dvanáct bodů a po drtivé prohře 12:123 se postaraly o negativní rekord nejvyšší soutěže. Dosud bylo nejhorším střeleckým výkonem týmu v lize 23 bodů.

Brněnský klub neměl proti obhájkyním titulu sebemenší šanci. Po úvodní čtvrtině prohrával hostující celek v hale USK Praha nevídaným poměrem 2:35 a ani v žádné další desetiminutovce pak nedal víc než čtyři body. Z 59 střel na koš proměnily hráčky Teamstore jen pět.

Basketbalistky KP Brno si pro první porážku v ligové sezoně dojely do Hradce Králové, kde podlehly 74:78. Na druhé místo v tabulce je díky tomu dotáhly jejich rivalky z Žabin Brno.

Královopolanky nejprve ztratily čtrnáctibodové vedení a pak jim nevyšla ani poslední minuta, do níž ještě vstoupily s tříbodovým náskokem. Michaela Matušková ale trojkou vyrovnala na 74:74 a po koši nejlepší střelkyně zápasu Petry Kulichové v závěru proměnila oba trestné hody.

Nymburk se nečekaně trápil v mladoboleslavské hale Slovanky, kde vyhrál jen 57:52. Útočné soužení zažil už v druhém utkání za sebou.

Slavia nečekaně neuspěla v Trutnově, dojela si tam pro porážku 62:75. Utkání příliš nevyšlo ani jedné z pěti zahraničních posil pražského celku.