V akci Alena Hanušová z USK (ve žlutém) - ilustrační snímek.

V akci Alena Hanušová z USK (ve žlutém) - ilustrační snímek. | foto: FIBA

Basketbalistky USK v generálce na Euroligu deklasovaly Slavii

• 1
Basketbalistky USK Praha v generálce na středeční start Euroligy vyhrály s přehledem v domácí soutěži pražské derby na palubovce Slavie 122:59.

Favorit dominoval zejména v lichých čtvrtinách, které v součtu vyhrál 65:16. Z deseti hráček mistrovského týmu se osm prosadilo dvojciferným bodovým příspěvkem, lídrem byla Alena Hanušová s 22 body.

Ve středečním euroligovém utkání prvního kola nastoupí USK na palubovce ruského týmu Naděžda Orenburg.

Ligovou neporazitelnost udrželo i Královo Pole Brno. Obhájkyně stříbra doma porazily 97:58 ostravskou SBŠ a připsaly si pátou výhru. Favorit až poslední střelou prvního poločasu získal dvouciferné vedení, po přestávce ale soupeř odpadl a na první výhru v sezoně nemohl pomýšlet.

Nymburk měl doma nečekané potíže s Trutnovem, o bod prohrál první poločas a dvouciferný rozdíl si dokázal získat až v poslední pětiminutovce utkání.