ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Basketbalisté Sadské zničili Prostějov

• 10
Praha - Basketbalisté Prostějova nečekaně zaváhali na palubovce Sadské. Po vysoké prohře o dvacet bodů 87:107 sice zůstávají na druhém místě, ale bodově se na ně dotáhli hráči Nového Jičína, kteří uspěli v Kolíně. Oba týmy dělí pouze skóre. Suverénní Nymburk rozstřílel USK a zvýšil náskok v čele na sedm bodů.

Nymburk rozstřílel pražský USK 107:49. USK zaostával od prvních minut ve všech směrech a Nymburk s chutí zvyšoval vedení, i když hrál většinu utkání s náhradníky.

"Jsem velice zklamaný, že jsme dnes nepředvedli lepší výkon. Domácí presovali pět minut před koncem, i když vedli o 45 bodů," uvedl trenér vysokoškoláků Kenneth Scalabroni.

Důrazná osobní obrana a úspěšné proměňování trojkových pokusů zase rozhodly o výhře Děčína v Ostravě. Domácí se proti agresivní obraně Severočechů dokázali prosadit jen v prvním poločase.

Děčín do přestávky vyrovnal a pak už si začal budovat rozhodující náskok, za nějž vděčil vedle dobré obrany především přesnější střelbě trojek.

I přes totální výpadek pivota Davida Špičky dokázala Sadská porazit Prostějov. Špička sice za během více než 18 minut na palubovce nedal jediný bod a v 33. minutě se navíc vyfauloval, jeho spoluhráči jej ale skvěle zastoupili.

V druhé čtvrtině jim vyšlo téměř vše, nač sáhli, a vyhráli ji 26:11. Prostějov už se do konce utkání ze šoku nevzpamatoval a nakonec si odvezl zpátky na Moravu nečekanou prohru.

"Dnes jsme evidentně přijeli nepřipraveni. Především se nám nedařila obrana v první půli," uznal trenér Prostějova Miroslav Marko.

Sadské výhra ještě zlepšila vyhlídky na play off, před devátým USK má náskok již tří bodů. O bod se Sadská vzdálila i brněnskému A Plus, který v Pardubicích nezvládl začátek utkání a pak už jen marně dotahoval.

"Pardubice nehrály nejlépe, jenže my jsme hráli přímo otřesně. V prvním poločase jsme nedokázali ubránit útoky Phillipse, nevyvíjeli jsme potřebný tlak a nechali jsme ho  přihrávat na podkošové hráče, kteří zakončovali z lehkých pozic," zlobil se po utkání brněnský asistent trenéra Libor Jeřábek.

Výsledky - 32. kolo:

Ostrava - Děčín 72:81 (26:19, 45:45, 58:60)
Nejvíce bodů:
Ofoegbu 20, Wilson 12, Bohačík 11, Pospíšil 10 - Thomas 22, Houška a Grier po 15, Miloš 13, Argrett 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Janovský. Trestné hody: 15/12 - 14/10. Fauly: 17:16, pět chyb: 35. Houška. Trojky: 6:11. Diváci: 1067. Nejlepší hráč: Thomas.

Nymburk - USK Praha 107:49 (25:13, 51:27, 79:37)
Sokolovský 18, Křemen a Benda po 13, Nečas 12, Beneš 11, Mack a Schilb po 10 - Wagner 14, Kotas 11, Andelija 10. Rozhodčí: Lukeš, Kurz, Smetana. Trestné hody: 14/11 - 12/6. Fauly: 14:19, pět chyb: 24. Platt (USK). Trojky: 10:5. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Benda.

Liberec - Ústí nad Labem 106:79 (33:19, 54:45, 82:62) Nejvíce bodů: Černošek 24, Blažek 21, Šustek 17, Ides a Pastyřík po 10 - Hrubý 26, Tomanec 20, Jiráň 11. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Hruša. Trestné hody: 17/10 - 18/11. Fauly: 15:22, pět chyb: 40. Englický (Ústí n.L.). Trojky: 12:10. Diváci: 320. Nejlepší hráč: Černošek.

Kolín - Nový Jičín 91:101 (26:28, 45:52, 73:79)
Harrison a McCoy po 23, Šebek 22 - Šoška 23, Šarovič 16, Chapman 15, Gavlák a Beechum po 11, Walker 10. Rozhodčí: Šedivý, Vondráček, Večeřa. Trestné hody: 23/18 - 15/13. Fauly: 14:16. Trojky: 7:12. Diváci: 347. Nejlepší hráč: Šoška.

Pardubice - A Plus Brno 74:61 (23:13, 42:32, 54:48)
Phillips 18, Novotný 15, Přibyl 13, Gamma 11 - Novotný 15, Vrubl 9, Machač a Norwa po 8. Rozhodčí: Dolinek, Karásek, Kapaňa. Trestné hody: 15/8 - 14/11. Fauly: 15:18, pět chyb: 31. Norwa. Trojky: 4:4. Diváci: 980. Nejlepší hráč: Přibyl.

Sadská - Prostějov 107:87 (27:23, 53:34, 77:63)
Smith 29, Trnka 20, Mujagič 18, Stria a Lyle po 15 - Ames 19, Votroubek a Tomaszek po 17, Bosák 14. Rozhodčí: Volejník, Vrážel, Galajda. Trestné hody: 34/24 - 20/15. Fauly: 23:31, pět chyb: 33. Špička (Sadská). Trojky: 11:8. Diváci: 278. Nejlepší hráč: Smith.