Levell Sanders (vlevo) z Nového Jičína najíždí kolem Benase Veikalase z Prostějova | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Basketbalisté Nového Jičína porazili v prvním semifinále Prostějov

• 0
Nový Jičín proměnil v úvodním duelu semifinálové série ligy basketbalistů výhodu domácího prostředí ve vítězství. V dramatickém souboji zdolal Prostějov 69:64, ač ještě po třetí čtvrtině prohrával. Další utkání je na programu v pátek v Prostějově.

Prostějov ještě po třech čtvrtinách vedl o tři body, domácí se ale dostali do osmibodového trháku a přestože o něj přišli, závěr zvládli lépe.

"Byl to boj o každý centimetr palubovky. Myslím si, že dnes rozhodly maličkosti. V závěru to již byla loterie, my jsme museli faulovat, Nový Jičín proměňoval. Když se nám vyfauloval Chán, byl Nový Jičín pod košem lepší," uznal kouč hostů Peter Bálint.

"Řekl bych, že kromě prvních tří minut, tří trojek Sanderse a jedné Šaroviče se nám příliš nedařilo. Je to možná o to radostnější výhra, že jsme to vydřeli," komentoval utkání domácí trenér Zbyněk Choleva.

Semifinále - 1. zápas:

Nový Jičín - Prostějov 69:64 (19:18, 32:32, 41:44)
Nejvíce bodů:
Sanders 17, Pandula 13, Šteffel a Walker po 9 - Veikalas 21, Landry 13, Hyzy 10. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Vrážel. Trestné hody: 26/20 - 21/14. Fauly: 23:27. Pět chyb: 33. Chán - 40. Hyzy. Trojky: 5:4. Diváci: 1100. Nejlepší hráč: Pandula. Stav série: 1:0.