Andrea Ovsíková

Andrea Ovsíková | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Trutnovská basketbalistka Ovsíková: Stálo to dost, ale loni to bylo těžší

  • 1
Nebýt posledního zápasu série, kdy její spoluhráčka Emily Cadyová strávila na hřišti celých čtyřicet minut bez vteřiny vystřídání, mohla Andrea Ovsíková tvrdit, že ji ve všech čtyřech čtvrtfinálových zápasech stál postup přes Valosun Brno nejvíc sil. Ve zbývajících třech totiž byla ze všech hráček Kary Trutnov na hřišti nejdéle a s výjimkou Cadyové to platilo i o tom posledním.

„Stálo to dost sil, ale to jsme věděly už před sérií, utkala se dvě vyrovnaná družstva. Loni to ale bylo těžší,“ tvrdí sedmadvacetiletá křídelní hráčka při vzpomínce na loňské čtvrtfinále, v němž Kara udolala brněnský Valosun až v pěti zápasech. Letos to stihla ve čtyřech.

Letos jste ale šly do čtvrtfinále z lepšího místa než loni, v základní části jste byly čtvrté a Valosun pátý, loni vy šesté a soupeřky třetí.
To je pravda, ale letos se dala čekat stejně vyrovnaná série, vždyť rozdíl mezi námi byl malý.

Věřily jste si na Valosun, přece jen v základní části byla bilance vyrovnaná, jedna výhra a jedna prohra?
Říkaly jsme si, proč něco podobného jako loni nezopakovat. I když to bylo dlouho vyrovnané, asi jsme ani nečekaly, že to bude, v uvozovkách řečeno, tak snadné.

Tomuto pocitu možná nahrává i poslední utkání, v němž jste vyhrály o dvacet bodů. Co se podle vás se soupeřkami stalo?
Až do poloviny utkání se držely, vždyť poločas jsme měly jen plus tři. Když jsme šly ve druhém brzy do vedení o deset bodů, tak jsme najednou viděly, jak mají hlavy dolů. A z toho najednou vyplynulo, že v té chvíli už na to nemají ani fyzicky, zlomilo je to. Naopak my jsme byly psychicky nahoře.

Čím jste podle vás Valosun v tom posledním zápase zlomily?
Hlavně střelbou. Padaly nám do koše střely, které tam pokaždé nespadnou, měly jsme v tom poločase skvělou střeleckou bilanci, mohly jsme se na střelbu spolehnout, a to se dobře hraje.

Bylo pro vás výhodou, že se vám proti Valosunu dařilo na domácím hřišti, kde jste ho dvakrát porazily, a v případě pátého zápasu by se hrálo opět v Trutnově?
V šatně jsme si říkaly, že máme ještě dvě šance a ta druhá před publikem, které bylo v obou domácích zápasech skvělé. Ono to ale platilo i o utkáních v Brně.

Co semifinále s USK Praha?
Favorit je jasný, my chceme hrát dobře a vzdorovat, ale co si budeme povídat, také se před zápasy o třetí místo nazranit. S tím jsme měly letos problémy.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)