Play-off 2010: Jiří Holanda (uprostřed) z Jindřichova Hradce je atakován Thaddusem McFadenem (vlevo) a Tomášem Holešovským z Ústí | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

78 bodů za poločas. A Jindřichův Hradec vyrovnal prvoligové finále

• 3
Basketbalisté Jindřichova Hradce porazili Chomutov 127:96 a finálovou sérii první ligy vyrovnali na 1:1. Vítězově měli hned dva střelce, kteří překonali třicetibodovou hranici. Třetí duel je na programu v neděli 8. května (15:00) na severu Čech.

Jen málokdy se stane, aby basketbalový tým nastřílel 96 bodů, a přesto utrpěl debakl. Chomutovu se to "povedlo". Na vině je především absolutní rozpad obran ve druhém poločase, Jihočeši nasázeli na druhých dvacet minut hry 78(!) bodů.

I díky tomu vypadají ofenzivní čísla vítězů doslova famózně. Proměnili 44 pokusů z pole. Z toho 13 trojek při padesátiprocentní úspěšnosti. A navíc trefili i 26 z 30 nařízených trestných hodů. Na kanonádě se nejvýrazněji podíleli Jan Holanda (34 bodů a také devět doskoků) s Ivem Prachařem (31 bodů a k nim deset doskoků).

Zápas byl po třicet minut vyrovnanou podívanou, pak se ale "něco" zlomilo. Domácí sázeli koš za košem a z pěti bodů narostl jejich náskok až na finálních 31.

První liga basketbalistů - finále, 2. zápas

Lions Jindřichův Hradec - Levharti Chomutov 127:96 (24:29, 49:44, 86:81), stav série 1:1