Muž házel beton ze střechy a vyhrožoval sebevraždou, byl pod vlivem drog

  • 11
Pražští policisté zadrželi minulý týden zdrogovaného muže, který shazoval ze střechy domu na ulici betonové kryty. Při dopadení vyhrožoval sebevraždou.

K incidentu došlo minulou středu ve Vratislavově ulici na Praze 2. Devatenáctiletý muž shazoval betonové kryty vymetacích otvorů komínů. 

„Kryty dopadly na ulici, kde chodili lidé a byla zaparkovaná auta,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. 

Ačkoli v tu dobu prošlo kolem domu asi dvacet lidí, mladík nikoho nezranil, poškodil však dvě osobní auta.

Policisté se k muži nejprve nemohli dostat. Kvůli jeho dopadení museli vyrazit jedny dveře a na střechu vlézt střešním oknem. 

„Na střeše zahlédli podezřelého, který byl ve žlabu střechy a jednou rukou se držel hromosvodu. Když spatřil policisty, tak jim řekl, že nebude dělat problém a jde akorát spáchat sebevraždu,“ dodal Daněk.

Muž po svých slovech omdlel a začal sklouzávat ze střechy. Když ho policisté zachytili, probral se a snažil se dostat z jejich rukou.

Policie ho nakonec dostala ze střechy do bezpečí za použití donucovacích prostředků a předala jej zdravotníkům. Ti pak zjistili, že byl muž pod vlivem pervitinu. 

Mladíkovi hrozí za výtržnictví, poškození cizích věcí a obecné ohrožení až osmileté vězení. Celková škoda za poškozená vozidla a střechu činí více než sto tisíc korun.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.