Diskuze

Běžkaři se na Šumavě dočkají lepších stop, pomohou jim peníze od kraje

Na letošní zimní sezonu se mohou těšit běžkaři na Šumavě. Obce slibují, že tratě budou častěji upravovat, protože na ně dostanou více peněz od kraje. Další část finančních prostředků by podle nich mohli získat od podnikatelů, kteří na přílivu běžkařů vydělávají. Většině z nich se ale přispívat nechce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Podnikatelé a hoteliéři jasně vydělávají na tom, že lidé k nim jezdí za běžkami. Poplatek od každého v řádu několika málo tisíc ročně by hodně pomohl a podnikatelům by se ve výsledku mnohonásobně vyplatil. Je to taky o morálce a vztahu k tomuto sportu a přírodě. Pokud tam někdo provozuje hotel jako rýžovnu na zlato a vše ostatní je mu ukradené, pak bych se k němu nejezdil ubytovat. Jak to ale zjistit? Ti, co přispívají na údržbu stop, ať se domluví s kraji na tom, že jim dají nějakou "nálepku" či formu jiného zviditelnění, který návštěvníkům jasně ukáže, že tento hotel či penzion je na jejich straně a přispívá k údržbě stop. Pak si bez zaváhání vyberu, kam uložím hlavu po krásném běžkařském výletu. Nepřispívači tak budou jen závidět a časem se jich to určitě dotkne. Další věcí je zavedení poplatku za stopy pro běžkaře. Často jezdím na Schöneben na rakouskou stranu a za jednodenní vstup na poměrně krátké, ale zajímavé stopy, zaplatím myslím kolem 4,50 Eur. Navíc tam utratím nějakou kačku v místní restauraci a navíc mám k dispozici perfektní zázemí se sprchou. Na tom je potřeba také zapracovat. Nemám problém s tím zaplatit 100 Kč za vstup do stopy, protože vím, že tam nevznikly zadarmo. Pokud někdo nezaplatí parkovné a dává auto na hulváta kam nemá, pak je to s prominutím ubožák. Je ale potřeba zajistit, aby parkovacích míst byl dostatek, což rozhodně není a kolikrát jde o nervy.

0 0
možnosti

Být zástupci jihočeských obcí, dám podnikatelům jasně najevo, že pokud nebuou ochotni příští rok přispět na údržbu stop, údržba se omezí. Nechť si podnikatelé sami spočtou, co se pro ně výhodné.

0 0
možnosti

Oni už ví kolik bude sněhu a v jaké kvalitě?;-D

0 0
možnosti

J98a10n 86S73t58o12d66o14l66a

27. 11. 2019 13:11

V článku "mluví" starostové obcí na hřebeni Šumavy. Žijí tam. Mají zkušenost. Pokud nedojde k výjimečné anomálii, sněhu je tam každou zimu podobně. Na kvalitě moc nezáleží, stopy je třeba dělat či obnovovat, ať padá, nepadá, mrzne, taje. Za určitého počasí bude práce na stopách levnější, jindy dražší, ale obvykle se to vyrovná.

0 0
možnosti

Včera jsme si v info. středisku opatřil obsáhlou brožurku běžeckých tras Národního parku Bavorského lesa. V této kvalitě to naše Šumava nenabízí. Není co řešit.

0 0
možnosti

E71d63a 33S45t82á60r58e56k

27. 11. 2019 9:36

Tak ještě abysme se dočkali i sněhu...

0 0
možnosti

Profesionální fotbal se dotuje desítkami milionů, ale zimní rekreační sport pro celé generace nikoliv...

1 0
možnosti

J83a88n 29S11t52o96d51o58l32a

27. 11. 2019 13:17

Z fotbalu aspoň většina zůstává tady, prachy se jen otočí. Ale jak teď vyhodili toho padavého motorkáře, tak vylézají zajímavosti. On za to ježdění na motorce musel platit a platil penězi z Masarykova okruhu. Ten je skoro zcela financován z veřejných peněz. Takže jsme léta přispívali nějakému nemehlu, aby se mohlo projet pár kilometrů na motorce, než spadne. Takže máš pravdu, ale s tou motorkou šlo 100% peněz do háje, kdežto fotbal jakž takž něco málo vyprodukuje.

0 0
možnosti

D64a86v41i10d 86D47u42š68e82k

27. 11. 2019 9:15

Ještě, že ty kraje máme..

0 0
možnosti