KRIMIPOMNÍČKY: Kostru ženy našli houbaři, v lese ležela přes půl roku

Seriál   20:00aktualizováno  20:00
Několik let patřila Lucie M. mezi ženy, které v Plzni provozovaly nejstarší řemeslo. Začátkem roku 2010 však zmizela a její kostru našli o osm měsíců později houbaři v lese u Kdyně. Podle policistů nezemřela mladá žena přirozenou smrtí, po vrahovi dodnes pátrají.

Tělo Lucie M. bylo nalezeno 10. srpna 2010 v lese nedaleko Kdyně na Domažlicku. | foto: Policie ČR

Domažlická třída v Plzni je od začátku 90. let minulého století jednou z hlavních štací pouličních prostitutek. Dodnes některé z nich odmítají respektovat zákaz nabízení služeb před cedulí označující konec města.

Nejčtenější krimipomníčky

Plzeňanka Lucie M. se v této komunitě podle kriminalistů pohybovala asi osm let. Na zákazníky mohla mávat po celé trase Domažlické, která tehdy vedla ještě přes zástavbu na Nové Hospodě, na sjezdech z hlavní silnice do lesa za městem až k podjezdu u čerpací stanice mezi Plzní a Sulkovem.

Začátkem ledna 2010 se tam bezdětná žena objevila naposledy. Pak už ji nikdo neviděl. Nejen na trase, ale ani její známí a rodina o ní nic nevěděli. Na jaře se její tvář objevila v policejních databázích pohřešovaných osob. Nikdo o ní neměl žádné informace, neozvala se ani nejbližším.

Nečekané rozuzlení případu přišlo 10. srpna 2010. Houbaři v lese u vrchu Koráb poblíž Kdyně na Domažlicku našli lidskou kostru.

„Na místě nebyly žádné zbytky oblečení, doklady, nic. Technici zajistili řetízek, přívěsek v podobě delfínka a pár podobných drobností. O pomoc při identifikaci jsme tehdy požádali i veřejnost. Po zveřejnění přívěsku a dalších zajištěných drobností se nám ozvala její rodina a pomohli nám s identifikací,“ vysvětlil šéf krajských kriminalistů a vyšetřovatelů Radovan Macák.

Od té doby se policisté snaží zmapovat poslední dny a hodiny života mladé ženy. Případ řeší jako vraždu, pachatel zůstává stále neznámý. Podařilo se jim upřesnit, že Lucie se na Domažlické třídě v Plzni naposledy objevila mezi 7. a 9. lednem 2010.

Jak se žena dostala až na Domažlicko? Kde skončily její doklady, osobní věci, oblečení?

„K příčině smrti se vyjadřovat nebudeme. Stav těla odpovídal tomu, že v lese bylo osm měsíců. Sama se tam určitě nedostala, místo nálezu nebylo místem činu. Vše bylo udělané tak, aby byla co nejvíce ztížená identifikace. Nemůžeme vyloučit, že čin mohl udělat někdo, s kým byla žena v minulosti třeba viděná. Mohl to být náhodný klient nebo zákazník, který jejích služeb využíval opakovaně. Ale také její smrt nemusela vůbec souviset se sexuálními službami. V současné době opravdu nemůžeme vyloučit vůbec nic. Byť varianta, že její smrt souvisí s prostitucí, patří mezi ty pravděpodobnější,“ uvedl policista Radovan Macák.

Fotogalerie

Pokud si Lucie sedla ke klientovi do auta na Domažlické, je podle vyšetřovatelů logické, že si ji nevezl do centra města, ale odjeli směrem ven z Plzně.

V minulosti se prý stávalo, že ji zákazníci z aut vysazovali na trase mezi Plzní a Domažlicemi, a ona se pak nějak vracela zpátky do Plzně. Tuhle verzi podporuje i to, že Koráb u Kdyně je na Domažlicku, tedy přibližně tím směrem, jakým se zákazníky jezdívala.

Nasedla v osudný den žena k zákazníkovi do osobního auta, nebo do kamionu? Byl její poslední klient Čech, nebo cizinec? Nebo její smrt s poskytováním sexuálních služeb nesouvisela?

Policisté se nevzdávají naděje, že časem najdou odpovědi nejen na tyto otázky, ale že dopadnou i pachatele, který ženu připravil o život. Ani spolupráce s německými policisty zatím k objasnění případu nevedla.

Neobjasněných smrtí prostitutek je víc

Případ šestadvacetileté Lucie ale není jediný, kdy ani mnohaleté úsilí nevedlo k objasnění vražd prostitutek. Neobjasněný, a už promlčený, je případ ženy z Plzně, jejíž mrtvé tělo pachatel nechal v poli u silnice Plzeň - Přeštice, u odbočky na Dnešice.

Od konce června 2003 policisté řeší případ ženského těla nalezeného v lese u dálnice D5 poblíž Boru na Tachovsku.

„Zpočátku byly hlavní dvě možnosti - mrtvá je buď běženkyně, nebo prostitutka. Vše ale nasvědčuje tomu, že to byla prostitutka. Měla dredy, špatné zuby, prověřovali jsme vše v hodně širokém okolí, ale dodnes nemáme ani jméno oběti,“ popisuje policista.

Většinu případů zavražděných prostitutek policisté v Plzeňském kraji vyřešili hodně rychle. V roce 2005 to byl brutální útok tří mladých mužů s německými pasy, kteří si na Domažlické třídě v Plzni naložili jednu z prostitutek k sobě do auta.

Kriminalistické pomníčky

O několik hodin později ji zbitou a mrtvou ukryli v houští u Dobřan na Plzeňsku. Pak okamžitě odjeli z republiky. Spolupráce s německými kolegy vedla k tomu, že tamní policisté zatkli trojici pachatelů měsíc po činu a začátkem roku 2006 dvěma z nich tamní soud vyměřil doživotní tresty.

Výjimečný svou brutalitou byl i případ z května 2010 z Folmavy na Domažlicku. Tam muž z Německa v jednom z klubů nejprve vážně poranil devatenáctiletou dívku, a když upadla do bezvědomí, odtáhl ji do sprchy a tam na ni pustil vařící vodu. Druhý den zraněná zemřela, pětačtyřicetiletého Němce policisté zatkli s pomocí lidí z klubu krátce po činu. Pachatel spáchal ve vazbě sebevraždu pár dnů před začátkem soudního líčení (o případu jsme psali zde).

Autor:
  • Nejčtenější

Limberskému jsem půjčoval na hazard, tvrdí obžalovaný z oklamání fotbalistů

Dvě ikony plzeňského fotbalu, David Limberský a Vladimír Darida, se staly obětí milionových podvodů. Podle obžaloby...

Nejsem gambler. I kdybych hrál, nepůjčoval bych si, hájí se Limberský

Před plzeňským krajským soudem vypovídal fotbalista David Limberský, kterého podle spisu obchodník s luxusními vozy...

Načerno zvětšuje salaš na Šumavě. Chráním ovce před vlky, tvrdí podnikatel

Podnikatel přestavuje hospodářství u Borových Lad na Prachaticku v rozporu s územním plánem. Prý nemá jinou možnost,...

Kometa si poradila s Plzní, Gulašova rekordní střelecká série skončila

Deset zápasů se vstřeleným gólem. Na této hodnotě se zastavila rekordní série útočníka Milana Gulaše. Hokejisté Komety...

Plzeň ulovila posilu ze Slavie. V lednu přijde jako volný hráč Alvir

Plzeň už doplňuje kádr na jaro. V lednu se jejím hráčem stane chorvatský záložník Marko Alvir, který aktuálně hostuje v...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Sankce kvůli Corsu už Plzni nehrozí, město uzavřelo s investorem dohodu

Zástupci Plzně a společností Amádeus Real a Ameside budou spolupracovat při rozvoji území mezi Americkou třídou,...

Ubodal muže. Přiznal se policistům mezi řečí, když řešili rozbité okno

Kvůli rozbití okna v zemědělské budově na Rokycansku loni v říjnu zajistili policisté 29letého Tomáše D. Ten se pak...

Radikální řešení zachránilo vzácné varhany, vrátil se jim původní zvuk

Jedinečným varhanám v Korandově sboru v Plzni osud během jejich téměř devadesátileté historie příliš nepřál. Nikdo je...

Nárazy do stromu. Na Plzeňsku zemřel řidič, na Tachovsku dva zranění

U dvou vážných nehod, kdy auto narazilo do stromu, zasahovali v neděli záchranáři v kraji. Vrtulník vzlétl v noci k...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz