Stavba se zdržela, nájezd na Hradubickou silnici se otevře až v sobotu

  16:35aktualizováno  16:35
Poslední dubnový den měla podle dopravního značení skončit uzavírka nájezdu na takzvanou Hradubickou silnici u Ohrazenic na okraji Pardubic. Nestalo se tak, i tři dny po termínu je tam zákaz vjezdu a stavební stroje. Podle Ředitelství silnic a dálnic se úsek otevře v sobotu.

Hradubická silnice už je u Ohrazenic rozšířená, ve čtvrtek 3. května ale stále byly na staveništi stroje a dělníci. | foto: Michal Klíma, MAFRA

V místě hojně využívaného nájezdu a v navazujícím šestisetmetrovém úseku směrem na Hradec Králové dělníci rozšiřovali silnici na dva pruhy.

"Stavba bude uvedena do předčasného užívání tuto sobotu 5. května," uvedla s odkazem na informace stavební firmy mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Na otázku, proč se stavba zdržela, neodpověděla. Že by se na necelé dva dny ještě dopravní značení upravovalo, nepovažuje za pravděpodobné. Zejména "přespolní" řidiči tak mohou mít problém. Na Hradubickou mohou v Pardubicích najet u železničního nádraží nebo od Rosic (viz mapu).

Na čtyřech pruzích se počítá se stodesítkou

Až dělníci dílo dokončí, budou pokračovat ještě v dokončování silnice v opačném směru od Hradce Králové. Není vyloučeno, že tam vznikne další uzavírka, ale ještě se o tom bude jednat.

"Opravy v opačném směru už probíhají, do konce letošního května bude vše hotové. Místo je označeno přechodným dopravním značením nařizujícím snížení rychlosti," uvedla Ledvinová.

Na konci května by tedy z Pardubic až k velké kruhové křižovatce u Opatovic nad Labem měli řidiči dojet plynule ve dvou pruzích v každém směru. Zvýší se pak povolená rychlost na plánovaných 110 km/h?

"Tato akce je v jednání," konstatovala stručně mluvčí ředitelství silnic. Podle dřívějšího vyjádření náměstka ministra dopravy Ivo Tomana to je reálné.

"Pokud bude vše v pořádku, náš úřad stanoví příslušné dopravní značky, které umožní řidičům jezdit v daném úseku silnice rychleji. Hradubická silnice je pilotní projekt a je třeba, aby se systémově vyzkoušel i pro ostatní úseky," konstatoval Toman loni na konci listopadu (více čtěte zde).

Na silnici I/37 se dá do soboty najíždět u nádraží (žlutá) nebo z Rosic (zelená). Nájezd u Ohrazenic je zavřený (červená)

Na silnici I/37 se dá do soboty najíždět u nádraží (žlutá) nebo z Rosic (zelená). Nájezd u Ohrazenic je zavřený (červená)

Nejčtenější

Strom spadl na lanovku, hasiči z ní za dvě hodiny sundali desítky lyžařů

V Bukové hoře spadl strom na lanovku.

Na lanovou dráhu ve skicentru Buková hora na Orlickoústecku spadl strom. Na lanovce po poledni uvázlo 71 lyžařů, které...

ZVOLNĚNÍ: Když se bortí hokejová tradice. A kde sídlí „umělé kluby“?

Pardubický brankář Ondřej Kacetl likviduje šanci Pavola Skalického z Mladé...

Alkoholové a kokainové jízdy členů trenérského týmu utnuté policií, hlavní kouč s notně pošramocenou minulostí,...

Části Pardubic hrozí evakuace kvůli bombě z války, týká se tří tisíc lidí

Policie prohledává budovy Vysoké školy ekonomické na Žižkově a Jižním Městě...

Části pardubické čtvrti Svítkov hrozí na začátku víkendu evakuace. Podle pyrotechniků totiž existuje možnost, že je...

Sestup neznamená konec hokeje, řekl fanouškům manažer Dynama Salfický

Dynamo uspořádalo další diskuzi s fanoušky.

Několik zajímavých okamžiků přinesl úterní diskuzní kotel mezi fanoušky a šéfy HC Dynamo Pardubice. Předně generální...

Neoprávněný vyhazov primáře přijde nemocnici na 11 milionů

Bývalý primář gynekologicko-porodnického oddělení Chrudimské nemocnice...

František Liška byl sedm let primářem chrudimské porodnice jen na papíře. Pracoval v Kolíně a soudil se s nemocnicí, že...

Další z rubriky

VIDEO: Hrozba evakuace v Pardubicích pominula, železo v zemi nebyla puma

Pod zemí pyrotechnici našli náboj a střelu z dvacetimilimetrového...

Lidé z pardubické čtvrti Svítkov se na víkend nebudou muset stěhovat. Pyrotechnici prozkoumali železný předmět objevený...

Město stálo na místě, změním to, říká starosta Moravské Třebové

Starosta Moravské Třebové Tomáš Kolkop.

Nový starosta Moravské Třebové Tomáš Kolkop ze sdružení Srdcem Třebováci má dlouhé vlasy, je mu čtyřicet let a občas ho...

Lanovka je v pořádku, potvrdil úřad. Na Bukové hoře se opět začne lyžovat

V Bukové hoře spadl strom na lanovku.

Provozovateli lyžařského areálu Buková hora se podařilo opravit a zprovoznit lanovou dráhu, na kterou spadl ve čtvrtek...

Personal Consult s.r.o.
Mistr montáží (P4505)

Personal Consult s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz