Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 28. září 2020 Den české státnosti

VIDEO: Bezohlednost vyprovokovala řidiče autobusu, kolonu předjel přes čáry

  16:16
Tisíce lidí už od víkendu viděly video, na kterém autobus MHD předjíždí přes plné čáry a přechod pro chodce kolonu aut ve Frýdku-Místku. Diskutující na sociální síti řidiče obviňují z obecného ohrožení. Řadě lidí ale neuniklo ani to, že předtím se k němu bezohledně ve šňůře aut zachovali ostatní šoféři.

Na videu je vidět kolona, která se táhne Frýdlantskou ulicí. Záznam začíná v místech, kde má ulice ještě dva pruhy, vzápětí ale jeden končí jako odbočovací vlevo. Kdo chce jet rovně ke kruhovému objezdu, musí zůstat v pravém pruhu.

A to chce i šofér auta, který situaci natočil. Jede levým pruhem, podle záznamu mine nejméně osm osobních aut včetně policejního, pak autobus, který stojí na hraně křižovatky. Za ní už značky ukazují, že z levého pruhu se musí pokračovat doleva, takže autor videa chce také do pravého a vjede před autobus.

Po něm levým pruhem přijíždí ještě Škoda Octavia, jejíž řidič udělá ten samý manévr a zařadí se před auto, z něhož se natáčelo.

Následně, když se kolona opět dá trochu do pohybu, se levým pruhem přižene autobus, jenž stál předtím ve frontě, a před oběma zmíněnými auty přes pravý pruh přejede do zastávky.

To se přitom stane v místě, kde už se ulice zužuje do jednoho pruhu v každém směru a navíc je tam přechod pro chodce.

„S autobusem plným cestujících udělá řidič něco takového? Předjíždět na plné čáře a přes přechod a poté si vynutit vjezd do zastávky? Strašné. Myslím si, že by se tím měla zabývat policie a kvalifikovat to jako veřejné ohrožení. Řidič osobáku ručí sám za sebe na rozdíl od řidiče autobusu.“ V tomto duchu zní většina komentářů na Facebooku, kde se video objevilo.

Další však upozorňují na fakt, že lidé za volanty osobních aut jsou k řidičům autobusů často bezohlední. A že to ukazuje i toto video. 

Kdo se podle vás na videozáznamu chová nejvíc bezohledně?

celkem hlasů: 2253

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 10. června 2019. Anketa je uzavřena.

Řidič octavie, která se tlačí do kolony 1372
Řidič autobusu 687
Řidič vozu, ze kterého se natáčelo 194

„A opět za všechno může ČSAD. To, že takové svinstvo dělá většina řidičů osobních automobilů, nikdo neřeší. Zkus si jet po Frýdku-Místku ve špičce na čas a uvidíme, jestli pojedeš jako slušňák? Nehledě na to, že ani ten, co to natočil, nepustil blikající autobus ze zastávky,“ zní opačné názory.

Autor videa, řidič z povolání, je přesvědčený, že předjetím autobusu nic nefér neudělal. „Jsou tam dva pruhy, jel jsem v levém a abych nezůstal stát v křižovatce, musel jsem se zařadit,“ říká.

„Je smutné, jak se řidiči chovají na silnicích. Ano, řidič autobusu udělal chybu, jako profesionální řidič by si toto neměl dovolit. Ale chybu udělali i ostatní řidiči osobních vozidel. Vzhledem k tomu, že se jednalo o více dopravních přestupků, měla by vše řešit policie ČR,“ uvedl k problému šéf dopravce 3ČSAD Frýdek-Místek Vladimír Pavlásek. 

Dodal, že s řidičem věc projednal. „Je si vědom svého pochybení. Tvrdí, že silnice byla ucpaná, měl zpoždění na lince a ostatní řidiči osobních vozidel byli k němu ve špičce bezohlední. Více k tomu nemá co dodat,“ sdělil Pavlásek.

Mluvčí policie Eva Michalíková konstatovala, že případem už se zabývá dopravní inspektorát ve Frýdku-Místku. „Na jeho okomentování je ještě brzy,“ zmínila.

Autoři: ,

2. a 3. října se budou konat volby do krajských zastupitelstev a v některých okrscích i doplňovací volby do Senátu
Lidé v karanténě budou mít možnost volit 30. září a 1. října.

Octavia za 3 500 korun: boj s krizí, chaos a riskantní sázka na superslevy

Octavia za 3 500 Kč měsíčně, Kodiaq za 4 899 Kč, Passat za něco málo přes 6 000 Kč… Ačkoli automobilkám docházejí...

Blíží se katastrofa, jež zastíní pandemii covidu-19, říká princ Charles

Britský princ Charles (71) vyzval v pondělí ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle něj zastíní...

Herec Petr Čtvrtníček se nakazil koronavirem, leží v nemocnici na JIP

Herec Petr Čtvrtníček (56) skončil kvůli covidu-19 v nemocnici. Minulý týden měl pozitivní testy, a když se mu...

Počet úmrtí bude stoupat. Podívejte se, jaké měla křivka zpoždění jinde

Počet úmrtí s nemocí covid-19 u nás poroste. Byť ještě není jasné o kolik. Příklady z jiných zemí jasně ukazují, že...

Nebudu všem po rozchodu ukazovat, jaká jsem čičina, říká Mottlová

Muž roku 2016 Josef Kůrka (28) nedávno oznámil rozchod s herečkou a modelkou Barborou Mottlovou (33). Fitness trenér...