Diskuse k článku

Obří sklad Kauflandu u Olomouce se dál rozpíná. Díky fintě s povoleními

Obří distribuční centrum Kaufland na předměstí Olomouce se opět rozroste. Celkově už popáté. Německý řetězec přitom při rozpínání na pozemcích v Olomouci-Holici využívá fintu, která mu výrazně usnadňuje získávání potřebných povolení. Celou stavbu totiž rozděluje na menší etapy, u nichž je postup jednodušší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gimelik

neskutečně obrovská krabice

Mně nejvíc vadí, jak to vypadá, neskutečně obrovská krabice postavená na placce - vlastně dvě krabice. To u nás nelze regulovat velikost a vzhled stavby? 

0/0
29.3.2011 10:11

MNPV

Paráda

A mně zase vadí jak na kvalitní orné půdě s vysokou bonitou kolem Prostějova rostou lány solárních elektráren a když už náhodou je obdělané pole, tak zde roste řepka olejná. To jsou dvě nejčastější možnosti, které  na Hané pěstujeme. Je tahle ekozrůdnost normální?

0/0
18.3.2011 19:21

Gardnes

Opravdu je to špatné

Nepovažuji jakékoliv rozšiřování pracovních míst za nežádoucí, zvláště když nezhoršuje životní prostředí nad přijatelnou míru. Někde ty sklady s dopravou zboží kamiony stát musí a provozovatelům nelze stěžovat provozování s vyššími náklady.

0/0
18.3.2011 15:42

Caesar

Další sklad?

Nechápu politiku tohohle státu, zastavovat kvalitní zemědělskou půdy sklady. To že rostou ceny potravin zřejmě nikoho nezajimá...

0/0
18.3.2011 15:07

Trupman

Re: Další sklad?

Už několikrát bylo vyvráceno, že by se jednalo o kvalitní ornou půdu. Koneckonců, proti kvalitě zemědělství bylo v téhle zemi provedeno už tolik zločinů... Co se dá téhle stavbě hlavně vytknout je její hrůzná obrovskost spojená se sterilní postindustriální architekturou. V životě bych neřekl, že se dá postavit takhle megalománskej hangár jen jako sklad obchodního řetězce :))

0/0
18.3.2011 16:21

Radijo1

Obcházení?

Jaké proboha obcházení, když firma dělá něco, co zákon NEZAKAZUJE? To by mohli ekologové tvrdit, že člověk, který si zapálí 3 cm od hrany zastávky MHD, obchází zákon, protože o krok blíže už by kouřit nesměl.

Dotyčná právnička si ohýbá zákon podle sebe, stejně jako to podle ní dělá Kaufland, ale jen Kaufland je podle ní ten špatný. Možná by si mohla vydolovat z hlavy přednášky z teorie práva (mám tušení, že chodila na PrF MU, to jméno mi něco říká), kde přednášející mají rádi teorie "co není zákonem zakázáno, je dovoleno"...

0/0
18.3.2011 13:41

Bitterfeel

Paráda

Nejlepší je zastavět všechnu volnou půdu... však je to jen hlína, že...

A hlavně tam zase použijte ty nádherné lampy, které svítí do nebe a přezařují odraznou desku. Však ta záře nad Olomoucí je pořád malá.

Nechápu jak takové stavby mohou nějakým posuzováním vlivů na životní prostředí vůbec projít. :-/

0/0
18.3.2011 9:48

horší než komunisti

Re: Paráda

se těším až se to po čase bude bourat a rozorávat, až nebudeme mít co do huby a nikdo nám nic nedoveze

0/0
24.3.2011 13:25

Najdete na iDNES.cz