Zklamaný Hudler promluvil o (ne)nominaci: S Hadamczikem nemám problém

Útočník Jiří Hudler z Calgary promluvil o (ne)nominaci do Soči. | foto: Stanislav ZbyněkČTK

13 2014
Patří k dvojici hokejistů, o nichž veřejnost po oznámení olympijské nominace mluví nejvíc, i když v sestavě národního týmu nejsou. Po obránci Janu Hejdovi z Colorada se ke své absenci v Hadamczikově výběru pro Soči také útočník Jiří Hudler. "Jsem zklamaný, pořád se mi to vrací do hlavy," tvrdí.

Zatímco Hejda se vyjádřil k trenérovi Aloisi Hadamczikovi hodně kriticky a popudil proti sobě část fanoušků a především českého kouče (více o sporu čtěte ZDE), Hudler je diplomatický.

Hned po nominaci žádosti o rozhovor odmítal, téma olympiáda měli zakázané i zámořští novináři. A tak českého útočníka obhajovali hlavně odborníci či jeho agent Petr Svoboda. Hudler možná nechtěl říct něco v emocích. Až po týdnu se ozval deníku Sport.

"Šmíďákovi nominaci přeju"

Minulé pondělí se musel Jiří Hudler cítit trochu trapně i kvůli tomu, že spoluhráči z Calgary s ním ohledně olympijské nominace mluvili až soustrastně a zároveň gratulovali obránci Ladislavu Šmídovi, který do Soči pojede. 

Ale Hudler to tak vůbec nebral: "Šmíďák je hrozně fajn kluk, moc jsem mu nominaci přál a měl jsem radost i za něj. Já se držím hesla: Přej a bude ti přáno. Kdo je můj fajn kamarád, tomu přeju jen to nejlepší."

"Bylo to skutečně veliké zklamání. V první chvíli obrovské. Teď už se snažím na to nemyslet, ale nejde to jen tak stopnout. Občas nad vším přemýšlím. Ono se to do té hlavy pořád vrací. A pak si znovu řeknu, že je to škoda," řekl šikovný centr.

Potvrdil také, že se v pondělním zápase v Coloradu jeho (ne)nominaci divili spoluhráči. "Kluci z týmu na mě koukali a smáli se, že si vymýšlím. Nevěřili mi." A utahovali si z něj i soupeři při buly. "Stihli se zeptat, co jsem tak hroznýho udělal, že tam nejsem."

Hudler také vylíčil úsměvnou historku, jak mu gratuloval k účasti v Soči čárový rozhodčí a pak se musel českému hráči omluvit.

Jeho opomenutí v olympijské nominaci tedy řešili všichni, kteří se motají kolem hokeje. Doma i v zahraničí.

Hudler totiž v Calgary září. Třicetiletý útočník dosud nasbíral 36 bodů (12 gólů a 24 asistencí), to je suverénně nejvíc z celého týmu a Hudler patří k nejproduktivnějším Čechům v soutěži.

"Víc udělat nešlo. Říkal jsem si sám pro sebe, že by se mi účastí v Soči splnil sen. Olympiáda mě hrozně motivovala do tréninků. Těšil jsem se dvakrát tolik než do normální sezony," přiznal Hudler.

Fotogalerie

Z rozhovoru je znát, že je Hudler zklamaný, ale na vedení reprezentace nijak neútočí. Možná ještě doufá, nechce se vzdát reprezentace, jako to udělal Hejda.

A brání se nařčení, že ho trenérský tým nechtěl vzít kvůli tomu, že nepřijme vedlejší roli v mužstvu.

"To je strašná blbost. Já se naopak vždycky považoval za maximálně týmovýho hráče. Nemluvě o tom, že s trenérem Hadamczikem nemám jediný problém. Absolutně nevím o ničem, že by mezi námi proběhlo. Navíc si myslím, že jsem odehrál loni celkem solidní šampionát."

Hadamczik přiznal, že Hudlera má mezi třemi náhradníky, kteří by mohli do Soči jet v případě zranění někoho z nominovaných. Ani to s útočníkem Flames nic nedělá. "Nemůžu nikomu přát, aby se zranil. To je totální nesmysl."

Podívejte se, které hráče trenér Hadamczik do Soči nominoval:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Najdete na iDNES.cz