Hemský je zraněný. Hudler patří mezi náhradníky, přiznal Hadamczik

Jiří Hudler (vlevo) by se přece jen mohl dostat na olympijské hry v Soči. Aleš Hemský je totiž zraněný. | foto: AP

9 2014
Hokejový útočník Jiří Hudler z Calgary se možná přece jen dostane do olympijské sestavy pro turnaj v Soči. Původně nominovaný Aleš Hemský z Edmontonu se totiž v NHL zranil. "Hudler je mezi třemi náhradníky," řekl trenér Alois Hadamczik. "Ale v žádném případě to není na nátlak agenta."

Hemský nedohrál úterní zápas proti St. Louis. Rozsah zranění zatím klub nespecifikoval, hovoří se o preventivní absenci. Trenér Eakins doufá, že to nebude nic vážného. To samé si přeje také český kouč Hadamczik: "Zatím jsem s ním nemluvil, ale pokud by byl zraněný, bylo by mi to líto."

Podle některých spekulací by mohl být prvním náhradníkem právě Hudler, který mnoha fanouškům a odborníkům v původním výběru chybí. "Zatím nespekuluju. Začnu o tom uvažovat, až kdyby Aleš nemohl jet," řekl Hadamczik v rozhovoru pro iDNES.cz. "Mám tři jména hráčů, kteří by tam mohli být. Jirku Hudlera bychom nominovali, protože ho chceme, ne protože ho chce Svoboda."

Fotogalerie

Reprezentační kouč tak zareagoval na slova hráčského agenta Petra Svobody ve středečním deníku Sport. "Jirkovo opomenutí považuju za největší nespravedlnost, jakou jsem za poslední roky v hokeji zaznamenal," prohlásil střelec zlatého gólu z Nagana, který Hudlera zastupuje.

"Nenechám si do toho mluvit agenty. On za to bere peníze. Nebudu dělat, co chce on. Mluvil o svých hráčích, kteří tam nejsou. Je to lhář," kontroval Hadamczik.

Bez ohledu na spor se Svobodou, nátlak expertů či novinářů však o Hudlerovi vedení české reprezentace stále uvažuje. Ale prioritou je teď Hemského zdravotní stav. Kdyby se třicetiletý šikula nestihl dát do pořádku, byla by to pro něj obrovská smůla.

Vždyť o možnou účast na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 ho také připravilo zranění. V listopadu 2009 totiž šel na operaci s ramenem a zameškal celou sezonu, tedy i olympiádu.

Hadamczikovi by v případě Hemského nevadila ani výměna do jiného klubu, o níž se znovu v zámoří spekuluje. Českého útočníka údajně chce Los Angeles Kings. "To není komplikace. Vím, že chce odejít do lepšího týmu. Byla by to pro něj radost," myslí si trenér národního týmu.

Nejčtenější

Další z rubriky

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Švédové se zlobí na MOV kvůli dopingu: Bylo to politické rozhodnutí

STŘÍBRO. Smutní švédští hokejisté po prohraném olympijském finálovém utkání s...

V Kanadě se po finále olympijského turnaje v Soči hráči a miliony fanoušků radují: "Hokej je naše...

Najdete na iDNES.cz