Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Samsung E700 - fotografie pořízené telefonem

Chcete vědět, jak vypadají fotografie pořízené Samsungem E700? Nabízíme vám jich 22 a navíc si můžete prohlédnout, jak vypadá synchronizační software pro tento telefon.

Integrovaný fotoaparát Samsungu E700 nabízí několik velikostí snímku a také několik variant jeho kvality. Maximální rozlišení je 640 x 480 obrazových bodů a nejvyšší kvalita je "super jemná". Většina níže uvedených snímků je pořízena právě při této kombinaci nastavení. Pokud fotografii chcete poslat jen na jiný telefon, bohatě postačí minimální rozlišení 120 x 128 obrazových bodů. Naopak, při maximálním rozlišení by mohla fotografie mít větší velikost, než je telefon schopen v MMS odeslat (80 KB). Telefon nejnižší rozlišení používá automaticky i přo použití některého z rámečků a při sériovém snímání. Až na jednu (duplicitní fotografie auta) nejsou fotografie nikterak upravené a po kliknutí na náhled si je můžete prohlédnout v plném rozlišení. Nedoporučujeme používat přiblížení (zoom), protože zoom je jen digitální a snímky jsou hodně zrnité.

Z telefonu dostanete fotografie buď pomocí MMS, nebo přes infraport a kabel do počítače. Budete potřebovat tento synchronizační software, který výrobce uvolnil teprve minulý týden. Připojení pomocí kabelu jsme nemohli vyzkoušet, kabel nemáme k dispozici. Připojení přes infraport je ale bezproblémové.

Recenzi Samsungu E700 najdete zde

Fotogalerii displeje Samsungu E700 si můžete prohlédnou zde  

 

Fotografie pořízené Samsungem E700

 

 Na začátek jeden obrázek z blízka a jedno "panorama". Na displeji mobilu jsou snímky výborné, v plném rozlišení můžete kvalitu posoudit sami.

 

Při dobrých světelných podmínkách nejsou fotografie nejhorší, jsou však málo ostré. V malém rozlišení na displeji to není patrné, v maximálním rozlišení doporučujeme fotografie doostřit v počítači. U aktivovaného zoomu je patrný zvýšený šum. V tomto režimu nedoporučujeme fotografovat, málokdy je výsledek slušný, jako v tomto případě.

  

 Vlevo je testovací snímek, následují všechny efekty použité na tomto snímku, které telefon nabízí. Jako první je monochromatický režim.

 

 Vlevo je fotografie s inverzním efektem, vpravo s efektem sépie. 

 

 Vlevo plastický efekt, vpravo efekt kresby. Všechny efekty je nutné zvolit před pořízením snímku, následně je již nelze aplikovat.

 

 Obrázek můžete i horizontálně a vertikálně otočit.

 

Ukázka tří rámečků aplikovaných na původním motivu. V případě rámečků má ale fotografie rozlišení jen 120 x 128 obrazových bodů.

 

 Samsung E700 fotí Samsung E700. Výsledek není nejhorší, ale každý digitální fotoaparát to zvládne asi lépe. Opět chybí snímkům ostrost, což ale lze upravit v počítači.

  

 To samé, co v předchozím případě, platí i u těchto dvou fotografií.

  

 Dvakrát "atraktivní" Škoda 120 GLS. U druhého snímku je patrné, že při záběru zblízka je patrná určitá kruhová deformace fotografie v rozích (zde zejména vpravo dole).

 

 Předchozí fotografie upravená v počítači. Snížení úrovně azurové barvy a zostření snímku pomohlo. Na archivaci fotek z dovolené to není, ale už to lze poslat i na počítač a příjemce pozná, o co na snímku jde.

 

 Sériové snímání je docela zábavné. Nejdřív zvolíte rychlost snímání (pomalu / rychle) a pak počet obrázků. V prvním případě volíte z šesti nebo devíti, v druhém z devíti nebo dokonce patnácti. Oba sériové snímky byly nasnímány v režimu rychle na devět obrázků.

 

 V MMS můžete nastavit animaci a pak je sériový snímek docela zajímavý.

Synchronizační software EasyStudio

Synchronizační software pro Samsung E700 se jmenuje EasyStudio a jedná se o verzi 1.0.0.1, kterou si můžete stáhnout zde. Tento program by měl obsluhovat i modely X100, X600 a E100, ovšem to jsme neměli možnost vyzkoušet. Je pravděpodobné, že s tímto programem bude spolupracovat i model S500 (netestováno), pro který je také určen program EasyStudio. Verze která je ale zatím pro S500 dostupná (ke stažení zde) se Samsungem E700 nespolupracuje a samotný instalační soubor je podstatně menší. Pro další telefony Samsung (S100, S300(m), P400 a jiné) je určen zase úplně jiný program - EasyGPRS. Nejnovější verze je nyní 2.1.5 a stáhnout si jí můžete zde. Pro doplnění, zase jiný software využívají telefony T100 a T400 (ke stažení zde). V principu vždy telefony stejné vývojové řady (lze to poznat podle stejného menu) mají společný synchronizační software. Jedna řada zahrnuje modely E100, E700, X100, X600, S500 a E400. Druhá zase modely S100, S200, S300(m), V200, P400 a C100. Modely T100 a T400 mají vlastní software, stejně jako starší modely výrobce.

EasyStudio je slušně propracovaný balík softwaru, který umožňuje synchronizaci telefonního seznamu, SMS a kalendáře, můžete si pomocí něj nahrát do telefonu obrázky a melodie, dokáže stahovat a upravovat fotky z telefonu a součástí telefonu je i ovladač pro GPRS. Na poprvé je práce s programem poněkud nepřehledná, ale za chvíli si na jeho strukturu zvyknete. Při synchronizaci s telefonem jsme nezaznamenali žádné problémy.

 

Editor obrázků pracuje jak s libovolným obrázkem, tak s fotografiemi staženými z telefonu. Možnosti úpravy jsou opravdu široké, jako u jednoduššího editoru obrázků v počítači. K dispozici jsou i další rámečky pro fotografie.

  

Ještě jeden pohled na editor obrázků, dále si můžete prohlédnout okno pro nahrávání souborů do telefonu a okno při stahování fotografie z telefonu. Fotografie lze stahovat po jedné, i všechny najednou (libovolný výběr).

 

Opět pohled na File Manager pro nahrávání souborů do telefonu. V dolním okně vyberete požadovaný soubor (obrázek, melodii), vpravo nahoře zvolíte složku a v levém horním okně si obrázek můžete před odesláním do telefonu prohlédnou, či melodii přehrát (složka v telefonu ale musí odpovídat formátu souboru). Na druhém obrázku je okno synchronizace kalendáře.

 

 Vlevo je okno pro psaní SMS v počítači, vpravo File Manager, tentokrát v režimu stahování fotografií z telefonu (výběr tří fotografií).

Recenzi Samsungu E700 najdete zde

Fotogalerii displeje Samsungu E700 si můžete prohlédnou zde

Autor:
  • Nejčtenější

Chtěla si vyfotit selfie s parní lokomotivou. Bylo její poslední

7. června 2024  7:02

Selfie s projíždějící parní lokomotivou stálo mladou ženu z Mexika život. Na sociálních sítích...

Výrobci si nařízení Unie vyložili po svém. A zákazníky to stojí peníze

8. června 2024

Premium Výrobci mobilních telefonů v uplynulých letech odstranili z balení s přístroji nabíjecí adaptéry....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

Tak levný supersmartphone jinde nepořídíte. Test Motoroly Edge 50 Ultra

9. června 2024

Modely s přívlastkem Ultra jsou většinou záležitostí té nejvyšší cenové kategorie. Ne však u...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Seberu vám iPhony a zavřu je do klece. Elon Musk se opřel do Applu

11. června 2024  11:34

Krátce po odhalení nové umělé inteligence určené pro zařízení Applu se na sociální síti X ohradil...

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

O jednostranné změně tarifu musí operátor informovat. Včas a srozumitelně

14. června 2024

V souvislosti s již probíhajícími či v nejbližší době chystanými změnami některých tarifů u...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

Skvěle vybavená střední třída atakuje top modely. V akci se slevou a dárky

13. června 2024

Honor představil v Paříži nový model 200 Pro. Telefon patří v hierarchii značky do střední třídy,...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...