Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Samsung E700 - fotografie pořízené telefonem

Chcete vědět, jak vypadají fotografie pořízené Samsungem E700? Nabízíme vám jich 22 a navíc si můžete prohlédnout, jak vypadá synchronizační software pro tento telefon.

Integrovaný fotoaparát Samsungu E700 nabízí několik velikostí snímku a také několik variant jeho kvality. Maximální rozlišení je 640 x 480 obrazových bodů a nejvyšší kvalita je "super jemná". Většina níže uvedených snímků je pořízena právě při této kombinaci nastavení. Pokud fotografii chcete poslat jen na jiný telefon, bohatě postačí minimální rozlišení 120 x 128 obrazových bodů. Naopak, při maximálním rozlišení by mohla fotografie mít větší velikost, než je telefon schopen v MMS odeslat (80 KB). Telefon nejnižší rozlišení používá automaticky i přo použití některého z rámečků a při sériovém snímání. Až na jednu (duplicitní fotografie auta) nejsou fotografie nikterak upravené a po kliknutí na náhled si je můžete prohlédnout v plném rozlišení. Nedoporučujeme používat přiblížení (zoom), protože zoom je jen digitální a snímky jsou hodně zrnité.

Z telefonu dostanete fotografie buď pomocí MMS, nebo přes infraport a kabel do počítače. Budete potřebovat tento synchronizační software, který výrobce uvolnil teprve minulý týden. Připojení pomocí kabelu jsme nemohli vyzkoušet, kabel nemáme k dispozici. Připojení přes infraport je ale bezproblémové.

Recenzi Samsungu E700 najdete zde

Fotogalerii displeje Samsungu E700 si můžete prohlédnou zde  

 

Fotografie pořízené Samsungem E700

 

 Na začátek jeden obrázek z blízka a jedno "panorama". Na displeji mobilu jsou snímky výborné, v plném rozlišení můžete kvalitu posoudit sami.

 

Při dobrých světelných podmínkách nejsou fotografie nejhorší, jsou však málo ostré. V malém rozlišení na displeji to není patrné, v maximálním rozlišení doporučujeme fotografie doostřit v počítači. U aktivovaného zoomu je patrný zvýšený šum. V tomto režimu nedoporučujeme fotografovat, málokdy je výsledek slušný, jako v tomto případě.

  

 Vlevo je testovací snímek, následují všechny efekty použité na tomto snímku, které telefon nabízí. Jako první je monochromatický režim.

 

 Vlevo je fotografie s inverzním efektem, vpravo s efektem sépie. 

 

 Vlevo plastický efekt, vpravo efekt kresby. Všechny efekty je nutné zvolit před pořízením snímku, následně je již nelze aplikovat.

 

 Obrázek můžete i horizontálně a vertikálně otočit.

 

Ukázka tří rámečků aplikovaných na původním motivu. V případě rámečků má ale fotografie rozlišení jen 120 x 128 obrazových bodů.

 

 Samsung E700 fotí Samsung E700. Výsledek není nejhorší, ale každý digitální fotoaparát to zvládne asi lépe. Opět chybí snímkům ostrost, což ale lze upravit v počítači.

  

 To samé, co v předchozím případě, platí i u těchto dvou fotografií.

  

 Dvakrát "atraktivní" Škoda 120 GLS. U druhého snímku je patrné, že při záběru zblízka je patrná určitá kruhová deformace fotografie v rozích (zde zejména vpravo dole).

 

 Předchozí fotografie upravená v počítači. Snížení úrovně azurové barvy a zostření snímku pomohlo. Na archivaci fotek z dovolené to není, ale už to lze poslat i na počítač a příjemce pozná, o co na snímku jde.

 

 Sériové snímání je docela zábavné. Nejdřív zvolíte rychlost snímání (pomalu / rychle) a pak počet obrázků. V prvním případě volíte z šesti nebo devíti, v druhém z devíti nebo dokonce patnácti. Oba sériové snímky byly nasnímány v režimu rychle na devět obrázků.

 

 V MMS můžete nastavit animaci a pak je sériový snímek docela zajímavý.

Synchronizační software EasyStudio

Synchronizační software pro Samsung E700 se jmenuje EasyStudio a jedná se o verzi 1.0.0.1, kterou si můžete stáhnout zde. Tento program by měl obsluhovat i modely X100, X600 a E100, ovšem to jsme neměli možnost vyzkoušet. Je pravděpodobné, že s tímto programem bude spolupracovat i model S500 (netestováno), pro který je také určen program EasyStudio. Verze která je ale zatím pro S500 dostupná (ke stažení zde) se Samsungem E700 nespolupracuje a samotný instalační soubor je podstatně menší. Pro další telefony Samsung (S100, S300(m), P400 a jiné) je určen zase úplně jiný program - EasyGPRS. Nejnovější verze je nyní 2.1.5 a stáhnout si jí můžete zde. Pro doplnění, zase jiný software využívají telefony T100 a T400 (ke stažení zde). V principu vždy telefony stejné vývojové řady (lze to poznat podle stejného menu) mají společný synchronizační software. Jedna řada zahrnuje modely E100, E700, X100, X600, S500 a E400. Druhá zase modely S100, S200, S300(m), V200, P400 a C100. Modely T100 a T400 mají vlastní software, stejně jako starší modely výrobce.

EasyStudio je slušně propracovaný balík softwaru, který umožňuje synchronizaci telefonního seznamu, SMS a kalendáře, můžete si pomocí něj nahrát do telefonu obrázky a melodie, dokáže stahovat a upravovat fotky z telefonu a součástí telefonu je i ovladač pro GPRS. Na poprvé je práce s programem poněkud nepřehledná, ale za chvíli si na jeho strukturu zvyknete. Při synchronizaci s telefonem jsme nezaznamenali žádné problémy.

 

Editor obrázků pracuje jak s libovolným obrázkem, tak s fotografiemi staženými z telefonu. Možnosti úpravy jsou opravdu široké, jako u jednoduššího editoru obrázků v počítači. K dispozici jsou i další rámečky pro fotografie.

  

Ještě jeden pohled na editor obrázků, dále si můžete prohlédnout okno pro nahrávání souborů do telefonu a okno při stahování fotografie z telefonu. Fotografie lze stahovat po jedné, i všechny najednou (libovolný výběr).

 

Opět pohled na File Manager pro nahrávání souborů do telefonu. V dolním okně vyberete požadovaný soubor (obrázek, melodii), vpravo nahoře zvolíte složku a v levém horním okně si obrázek můžete před odesláním do telefonu prohlédnou, či melodii přehrát (složka v telefonu ale musí odpovídat formátu souboru). Na druhém obrázku je okno synchronizace kalendáře.

 

 Vlevo je okno pro psaní SMS v počítači, vpravo File Manager, tentokrát v režimu stahování fotografií z telefonu (výběr tří fotografií).

Recenzi Samsungu E700 najdete zde

Fotogalerii displeje Samsungu E700 si můžete prohlédnou zde

Autor:
  • Nejčtenější

Začínající značka má dvě novinky s nevídanými prvky. Jsou levné

Kromě smartphonu CMF Phone 1 představila malá značka CMF i nové chytré hodinky a také sluchátka. Předností obou zařízení je nízká cena v kombinaci se zajímavou funkční výbavou, ve které nechybí...

9. července 2024  7:02

Elitní škola zakázala smartphony. Nahradí je jednoduchými nokiemi

Chlapecká internátní škola Eton Collage, která byla založena už v roce 1440 a kterou prošli i princové Harry a William, oznámila, že zakazuje používání smartphonů. Cílem je omezení závislosti na...

10. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tento levný smartphone nabídne věc, kterou jste už dlouho neviděli

Značka CMF dnes představila první telefon ve svém portfoliu: CMF Phone 1. Společnost spadající pod výrobce Nothing sází u tohoto modelu na zajímavý poměr ceny a výkonu a také něco, co se dosud...

8. července 2024  13:05

Účinná evoluce jako skvělá volba mezi nejlepšími. Test Googlu Pixel 8 Pro

Smartphony Google Pixel se konečně oficiálně prodávají na českém trhu. Aktuální nejvybavenější model, Pixel 8 Pro, je skvělým vyzyvatelem špičkových smartphonů tradiční konkurence. V Česku mu sice...

7. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Apple možná vybaví svá sluchátka kamerkami. Na ušní selfies ale nebudou

Podle nových informací by společnost Apple mohla do několika let osadit některý z chystaných modelů sluchátek AirPods kamerkami. Nic si s nimi však fotit nebudete, sloužit mají ke zlepšení ovládání.

8. července 2024  7:02

Skvělý fotomobil se systémem jen pro odvážné. Test Huaweie Pura 70 Ultra

Huawei nepolevuje ze své snahy ukázat světu, že stále vyrábí špičkové smartphony. Model Pura 70 Ultra je výbornou ukázkou toho, že hardware má v mnoha ohledech opravdu na přední světové úrovni, jenže...

14. července 2024

Operátoři lákají na letní data. Současné zákazníky ovšem vesměs opomíjejí

Premium

Slunečné počasí a vysoké teploty přímo vybízejí k pobytu v přírodě. Ať už trávíte čas u vody nebo v lesích ve stínu stromů, pravděpodobně je vám stálým společníkem mobilní telefon. Toho si jsou...

13. července 2024

Kuriózní smartphone je superkompaktní. Díky fotoaparátům v bouli

Už několik let se říká, že se na poli designu smartphonů nedá vymyslet nic originálního. Z tohoto omylu nyní vyvrací nový počin s opravdu netradičním vzhledem.

13. července 2024

Samsung musel s novinkami do pouzavírané Paříže. Vybral si prestižní místo

Paříž (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Letní premiéry Samsungu se obvykle odehrávaly v New Yorku. Změnu přinesla covidová pandemie, která nejprve poslala novinky do Londýna, loni následoval jihokorejský Soul a letos nemohla padnout volba...

12. července 2024  6:57

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...