Samsung E340 – véčko s MP3 a modrým zubem

aktualizováno 
Samsung představil na kongresu 3GSM nové véčko, které na první pohled nevypadá jak bohatou výbavu má. Novinka totiž nabízí fotoaparát, e-mailový klient, MP3 přehrávač a Bluetooth.

Jednou z letošních novinek Samsungu střední třídy je model E340. Jak již jeho označení napovídá, mezi jeho příbuzné můžeme počítat modely E300, nebo E330. Další novinka s označením E350 má odlišnou konstrukci, jedná se o vysouvací mobil. Naopak podobný vzhled má i nižší model X460.

Nový Samsung E340 vypadá podobně jako již prodávaný model E330. Na první pohled je jediným patrným rozdílem netradičně uložená čočka fotoaparátu. Ta se nachází na horní vyklápěcí části véčka nad venkovním displejem. Čočka fotoaparátu je otočná a tak dovoluje pořizovat autoportréty se zobrazením na hlavním displeji. Zrcátko tedy není potřeba a druhý barevný displej také ne. Rozdílný, oproti modelu E330, je také design klávesnice. Rozměry Samsungu E340 jsou 86 x 45 x 24 milimetrů. Hmotnost telefonu je 78 gramů.

    

Samsung E340 má dva displeje. Venkovní je monochromatický a zobrazuje pouze základní údaje jako je čas, úroveň signálu a stav nabití baterie. Venkovní displej má rozlišení 96 x 64 obrazových bodů. Hlavní displej má rozlišení 128 x 160 obrazových bodů a dokáže zobrazit 65 563 barev. Hlavní displej je aktivní (TFT). Nastavit je možné jas a délku podsvícení displeje.

 

Samsung E340 má fotoaparát s maximálním rozlišením VGA. Fotoaparát nabízí funkci Multishot, která dovoluje pořizování sekvence několika snímků za sebou, noční režim, efekty, rámečky, časovač a nastavení ISO ve třech krocích. Nové véčko od Samsungu dovoluje nahrávat i videosekvence. Maximální rozlišení videa je 176 x 144 obrazových bodů. Videosekvence se mohu nahrávat se zvukem nebo bez zvuku.

  

Menu nového véčka E340 vychází z menu, se kterým jako první přišel vysouvací model D500. Menu je přehledné a uživatelsky přívětivé. Hlavní menu je ikonové 3 x 3 ikony, další menu jsou listové seznamy. Telefon nabízí čtyři barevná provedení menu. Ovládání telefonu ulehčuje možnost potvrzení volby středovým tlačítkem umístěným uprostřed navigační klávesy.

   

Výbava telefonu je bohatá a zahrnuje i MP3 přehrávač. Přehrávač je shodný s modelem D500. Nechybí opakování, náhodný výběr a dvě grafické zobrazení eqvalizéru. MP3 skladby je možné použít také jako vyzvánění. Jinak telefon podporuje čtyřicetihlasé polyfonní vyzvánění. Telefon má, stejně jako ostatní nové Samsungy, nestandardní konektor pro sluchátka. Na uložení MP3 skladeb telefon nabízí necelých 30 MB paměti. Paměť nelze rozšířit pomocí paměťových karet.

 

Telefon je třípásmový (900/1800/1900 MHz). Nechybí datové přenosy GPRS třídy 10, datové přenosy EDGE telefon nepodporuje. Telefonní seznam umožňuje uložit až 1000 záznamů. K jednomu kontaktu je možné přiřadit jméno, příjmení, čtyři čísla, e-mailovou adresu, obrázek a poznámku. Vedle podpory textových zpráv a multimediálních zpráv MMS, má nový Samsung E340 i e-mailový klient. E-mailový klient může mít až pět účtů, ale stahovat lze pouze hlavičky. Klient dále umožňuje zanechat kopii na serveru, tři úrovně priority, poslání kopie, automatický podpis (jméno, telefonní číslo, poznámka) a doručenky.

 

Porovnání se Samsungem X460.

Samsung E340 má kalendář s měsíčním, týdenním a denním náhledem, s možností uložení až 400 událostí. Dále ve výbavě nechybí budík se dvěma časy, kalkulačka, světový čas, časovač, stopky a konvertor měn a veličin. Telefon podporuje Javu MIDP 2.0. V telefonu jsou tři předinstalované hry: Forgotten Warior, Freekick a Arch Angel. Dále ve výbavě nového véčka od Samsungu najdeme hlasitý odposlech a hlasový záznamník. Připojit telefon k počítači je možné přes Bluetooth nebo přes datový kabel. Infračervený port nový Samsung nemá.

 

Samsung E340 má pod nenápadným zevnějškem bohatou výbavu, která by mohla zákazníky zaujmout. Telefon se začne prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Cena zatím nebyla stanovena, odhadujeme ji na zhruba 7 000 Kč včetně daně.

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Další z rubriky

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Tento samsung v Česku nebude. Technologicky je moc napřed

Samsung Galaxy A90 5G

Prakticky špičkový model Samsung Galaxy A90 5G má za sebou premiéru na domácím korejském trhu. Do Česka se ovšem...

Najdete na iDNES.cz