Nenechte se okrádat o bezdrátový internet, stačí jednoduchá fólie na okno

aktualizováno 
Vybavili jste svou domácnost bezdrátovou sítí a vzápětí zjistili, že za vaše peníze na internetu brouzdá soused nebo jen náhodný kolemjdoucí? Nemějte obavy. Brzy vyřeší váš problém nepropustná průhledná fólie.

V amerických vládních budovách byla otestována průhledná fólie, která nepropustí žádný signál | foto: Mobil iDNES.cz

Firmy, instituce a koneckonců i běžní uživatelé se při vytvoření bezdrátové sítě mohou potýkat s velkým problémem. Je jím takzvané „nabourávání“ neoprávněných uživatelů. Ať už jde o útok za účelem získání soukromých informací, poškození databáze nebo jen sdílení internetu, vždy se jedná pro zřizovatele sítě o značně nepříjemnou situaci. Firmy si najímají počítačové experty, domácnosti si pořídí výkonný firewall. Na drzost a meze, za které někteří hackeři zacházejí, však nestačí ani ta nejlepší softwarová ochrana. Firma CPFilms nyní přišla s unikátním řešením celého problému.

S fólií do okna mají hackeři smůlu

Společnost známá výrobou solárních fólií začala před několika měsíci testovat svůj nový výrobek. Tím je průhledná fólie do okna, která nepropustí jak signál Wi-Fi,  vysokofrekvenční rádiové RF vysílání, tak ani jiné bezdrátové přenosy. Produkt byl zatím vyzkoušen zhruba ve dvou stech amerických vládních budovách – například v prostorách Ministerstva obrany či Ministerstva financí.

Osvědčí-li se při dalším testování, může naleznout uplatnění i v mnoha dalších institucích. Jmenujme například nemocnice, letiště a jiné objekty, ve kterých je obrana proti únikům informací na prvním místě.

"Díky stále se rozšiřujícím komunikačním technologiím, jako jsou například mobilní telefony, PDA, zařízení podporující technologii Bluetooth či notebooky s integrovaným Wi-Fi, jsou rádiové vlny zahlcovány obrovským množstvím citlivých a důvěrných informací. To vytváří hrozbu pro firmy a obchod," říká Arthur Money, bývalý tajemník amerického ministra obrany pro komunikaci.

"Firmy překvapivě utrácejí miliony za ochranu vlastní vnitropodnikové sítě, ale podceňují hrozbu elektronických signálů z mobilních telefonů, bezdrátových sítí a jiných přístrojů, kudy mohou soukromé informace prosakovat například skrz okna jejich budov," dodal.

Cena a dostupnost? Zatím v neznámu

Fólie založená na patentované technologii speciálních a velice tenkých oxidických vrstev kovů byla zatím testována pouze v prostorách vládních budov. Jakmile se však jejich účinnost potvrdí, dostanou se i do běžného prodeje, a jejich nákup tak bude umožněn prakticky každému.

Zástupci společnosti však zatím neuvedli, do jaké míry je výroba nepropustných okenních fólií nákladná, a tudíž i jaká by mohla být jejich cena.

 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Blíží se konec průstřelů. Samsung chce přední foťák schovat pod displej

Tapety pro Samsung Galaxy S10 vtipně schovávající „průstřel“ displeje

Snaha výrobců roztáhnout displej po celé čelní ploše nekončí. Velké výřezy se postupně zmenšují a často je nahrazují...

Huawei dostal výjimku i na aktualizace. Ale jen na několik týdnů

Ilustrační snímek

Huawei může příští tři měsíce kupovat součástky od amerických firem a po stejnou dobu budou jeho telefony dostávat i...

Najdete na iDNES.cz