Na Vánoce posíláme více textovek než běžných pohlednic

  12:13aktualizováno  12:13
Že to pro vás není žádná novina? Proč si ale tento trend před začátkem svátků opět nepřipomenout? Asi tak uvažuje i ČTK, která o tomto faktu vydala zprávu.

Jsme pohodlní - místo výletu k nejbližší schránce pošleme SMSku | foto: Profimedia.cz

V ní píše, že lidé o Vánocích a na Nový rok stále více upřednostňují možnost popřát blízkým či známým prostřednictvím SMS namísto klasické pohlednice.

Sednout si k pohlednici a napsat vánoční či jakékoliv jiné přání je pro většinu Čechů už nepředstavitelné. Mnohem jednodušší je zahýbat několikrát palcem a poslat SMSku.

Nakonec to vyjde i levněji a člověk může obeslat mnohem více známých i kamarádů, na které jinak vůbec nezná adresu. Pro operátory jsou Vánoce z nejštědřejších období roku.

I přesto klasické pohledy posílá na Vánoce necelá třetina lidí, SMS na Nový rok pak 70 procent. Alespoň to tvrdí Vodafone ve svém výzkumu.

Počet uživatelů, kteří se chystají přát jen pomocí SMS, se navíc oproti loňsku zvýšil a to o 13 procent. Naopak lidí posílajících pohledy je o šest procent méně.

Vodafone také zjistil, že nejčastěji posíláme přání v ten samý den. Třetina dotázaných pak volí nejméně týdenní předstih před vánočními svátky.

Nejzajímavěji zní část, kde z výzkumu vyplívá, že nejvíce SMS posílají majitelé telefonů Sony Ericsson. Naproti tomu majitelé Nokie raději zatelefonují nebo pošlou klasickou pohlednici. 

I já patřím mezi zastánce modernější komunikace a na doby, kdy jsem posílal korespondenční lístky z táborů jen nostalgicky vzpomínám.

SMSku přece pošlu i bez toho, abych hledal pro mne již archaickou poštovní schránku. Sluší se zmínit i službu doschránky.cz provozovanou Českou poštou. - více zde

Ta je ukázkovým příkladem spojení výhod obou metod přání. Stačí vyfotit snímek s vánoční tématikou, poslat jako MMS či e-mail na zadané číslo a adresátovi dorazí do schránky již klasická pohlednice.

A co vy, posíláte pohledy, SMSky nebo multimediální zprávy? Jakou formu přání upřednostňujete?

Autoři: ,
 

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Další z rubriky

Vyzkoušejte se, jestli se vyznáte ve smartphonových zkratkách

Designově originální smartphony: Alcatel 5, Huawei P20 lite, Nokia 7 Plus, Sony...

Ve specifikacích smartphonů se nachází celá řada zkratek, které běžně používáme, přitom vlastně ani nevíme, co...

PŘEHLEDNĚ: Jak aktivovat Apple Pay a jak jsou platby zabezpečené

Apple Pay

Aktivace Apple Pay je v podstatě jednoduchá. Potřebujete platební kartu vydanou bankou, která Apple Pay podporuje,...

Útok na smartphony v Česku. Podvodníci podstrčili překladač

Ilustrační snímek

Podvodníci zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace Word Translator v oficiálním obchodě...

Najdete na iDNES.cz