Dopřejte svému mobilu důstojné rozloučení. Pohřběte ho v Rusku

aktualizováno 
Jestli se jen těžko loučíte se svým starým a doslouživším mobilem, nemusíte zoufat. Můžete mu dopřát důstojné rozloučení a nechat ho pohřbít v Rusku.

Britská firma Mobile Fun nabízí pohřbívání mobilů | foto: Mobil.iDNES.cz

V poslední době se často mluví o recyklaci mobilních telefonů. Britská společnost Mobile Fun Ltd. teď přišla s další – opravdu unikátní – nabídkou. Pokud je vám líto nechat váš starý mobilní telefon, který vám tak dlouho a věrně sloužil, jen tak sešrotovat, můžete mu dopřát mnohem větší pietu.

Firma za poplatek 20 GBP (asi 706 Kč) nechá pohřbít váš mobil v Rusku. Pokud si chcete na mobil zachovat opravdu unikátní vzpomínku, může vám poslat za mírný příplatek (5 GBP, tedy necelých 200 Kč) rozlučkovou SMS z Ruska na vaše nové číslo.

Bolest způsobenou tím, že jste se museli rozloučit s vaším věrným společníkem, může zmírnit fakt, že nebude odpočívat na ledajakém místě, ale přímo v centru Kurské magnetické anomálie (KMA). To je zdaleka největší a nejsilnější magnetická anomálie na světě.

KMA je způsobena obrovským množstvím železa, které se v oblasti nachází blízko zemskému povrchu. Proto uvnitř nefungují ani kompasy. O pohřeb se bude starat místní firma KMABS Inc., která sídlí ve městě Starij Oskol. To je jedním z průmyslových center Ruska, které leží přímo v srdci KMA.

"Jsme rádi, že pohřby mobilních telefonů můžeme začít nabízet i mezinárodně, jde o slibně se rozvíjející službu," uvedl pro server Earthtimes.org generální ředitel KMABS Inc. Podle vyjádření představitelů obou společností nebyla oblast KMA zvolena náhodně. Zde panující přírodní podmínky mají totiž spolehlivě eliminovat případný negativní vliv elektromagnetického záření tisíců mobilních telefonů zakopaných v zemi.

Nám sice není úplně jasné, jaké elektromagnetické záření mohou vydávat mobily s vybitými bateriemi, ale obě společnosti mají vše zřejmě promyšleno do detailů. Ruslan G. Fedorovskij ze společnosti Mobile Fun totiž dodává, že KMA nebyla zvolena jen z ekologických důvodů, a upřesňuje: "Stále více ruských uživatelů mobilních telefonů věří, že během měsíců či let používání se v přístroji zachytí i osobní elektromagnetický ‚zen‘. Magnetická anomálie v KMA zajistí jeho spolehlivé zachycení."

Podobného názoru je i bývalá ruská rocková hvězda a populární guru životního stylu Andrej Koltakov ("BONIFATZI"), který kategoricky tvrdí: "Jsem si naprosto jist, že silné magnetické záření v oblasti KMA spolehlivě zachytí všechny elektromagnetické neuvědomělé psýché."

A co na to Mobil.cz? Podle našeho názoru je mnohem jednodušší vysloužilé mobily odevzdat zdarma jako elektroodpad, ostatně tak to předpokládá i zákon. Nakonec, pokud se rozhodnete do konce ledna, můžete odevzdat starý mobil v prodejně T-Mobile a získat poukázku na slevu 200 korun.

Je možné, že nějaká ta elektromagnetická psýché se během recyklace z mobilu uvolní, vás však může hřát pomyšlení, že se nepodílíte na znečišťování oblasti KMA. Většina látek obsažených v mobilech se totiž ani na tomto místě určitě přirozeně nevyskytuje.

Autor:
 

Nejčtenější

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Impozantní Samsung S10+. Bude to v podstatě jen obří displej

Samsung Galaxy S10+

Představení nových samsungů nové řady Galaxy S10 proběhne zanedlouho. Nyní si můžeme prohlédnout vrchol nabídky celé...

Samsung vyklízí sklady. Před příchodem novinky výrazně zlevnil top modely

Akce

Za měsíc Samsung představí nové top modely S10, tudíž potřebuje doprodat loňské stroje. Proto na ně připravil velké...

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Další z rubriky

Xiaomi otevřelo největší obchod v Evropě. Nechalo ho „vykrást“

Největší Mi Store otevřelo Xiaomi na pařížské třídě Champs-Élysées

Čínská společnost Xiaomi pokračuje v expanzi na starý kontinent. V pátek 18. ledna totiž na nejrušnější pařížské třídě...

Skládací samsung dorazí v první polovině roku. Bude těžko dostupný

Samsung představil prototyp skládacího smartphonu s ohebným displejem.

Prototyp skládacího smartphonu ukázal Samsung již loni v listopadu, avšak doslova mimo záři reflektorů. Představení...

Kdo neovládá smartphone, bude za pár let ztracený i v kuchyni

Moderně zařízená plynová kuchyně představená na strojírenském veletrhu v Brně...

Dnes to zní bláznivě, ale nejsme tak daleko od situace, kdy přes mobil budeme ovládat v podstatě každou věc v našem...

Advantage Consulting, s.r.o.
C/C++ PROGRAMÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč

Najdete na iDNES.cz