O2 vylepšuje pevný internet, ultrarychlé připojení má nově až 1 Gb/s

  14:19aktualizováno  14:19
Společnost O2 po zhruba roce opět rozšířila nabídku pevného internetového připojení pro domácnost. Zatímco od loňského května mohli zákazníci využívat připojení s rychlostí maximálně 250 Mb/s, nově to je až čtyřnásobek.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Nový tarif pevného internetového připojení, který po necelém roce z výsostné pozice sesazuje dosud nejrychlejší tarif O2 Internet Ultra HD, nese název Internet Exklusiv HD. Maximální přenosové rychlosti nového připojení přes kabel jsou ve srovnání s loni představeným tarifem čtyřnásobné. A to jak v případě stahování, tak odesílání, tedy 1 000 Mb/s, respektive 100 Mb/s.

Je tak předurčen pro zákazníky, kteří vyžadují ultrarychlé fixní připojení s promptní odezvou. Tarif je vhodný nejen pro domácnosti s vysokým počtem připojených zařízení, ale i pro všechny uživatele stahující velké objemy dat či holdující hraní online her.

Standardní cena tarifu Internet Exklusiv HD činí 949 korun. Do 30. dubna nicméně operátor zvýhodňuje pořízení nové služby, tedy uzavření nové smlouvy stokorunovou slevou po celou dobu úvazku (vztahuje se na všechny tarify Internetu na doma vyjma základního Internetu Optimal HD), v takovém případě vyjde jen na 849 korun.

Avšak ani tato cena nemusí být konečná, operátor další stokorunovou slevou poskytne za kombinaci s jinou službou ze své nabídky. Internetový tarif s rychlostí až 1 Gb/s tak zákazník O2 může při kombinaci s mobilním tarifem využívat již za 749 korun měsíčně a lze jej pořídit i v rámci rodinného balíčku O2 Spolu. Nový tarif lze kombinovat také s O2 TV, v takovém případě umožní všem členům domácnosti sledovat vlastní program, a přitom bez obav stahovat velké množství dat, ať už při sledování online videí či při práci s cloudovým úložištěm.

Předpokladem k využívání nového tarifu je pořízení modemu O2 Smart Box, který je rychlost tarifu Internet Exklusiv HD schopen přenést prostřednictvím kabelu do domácí sítě či bezdrátově pomocí wi-fi. Je tedy nutné počítat ještě s buď jednorázovou investicí ve výši 4 752 korun, nebo měsíční splátkou po dobu 48 měsíců. Výše splátky činí 99 korun za měsíc.

Rychlostně srovnatelné pevné internetové připojení (stahování až 1 000 Mb/s) má ve svém porftoliu také společnost Vodafone. Měsíční poplatek činí 899 korun, je tedy o padesát korun levnější než tarif od O2 bez uplatnění slevy. Avšak v případě jejího zohlednění se řešení Vodafonu stává naopak o padesát korun dražší. Zákazník musí opět počítat s nutností pořízení vhodného modemu, tedy s investicí ve výši 2 400 korun. Modem lze pořídit i na splátky.

U T-Mobilu lze aktuálně využívat pevné připojení s maximální rychlostí jen 250 Mb/s. Konkrétně jde o tarif Pevný internet XL, který operátor do své nabídky zahrnul loni v únoru. Měsíční poplatek činí 799 korun. Opět se to neobejde bez pořízení vhodného modemu, ten si lze od poloviny ledna nově i pronajmout (více viz Modem už není nutné pouze kupovat. T-Mobile jej nově i pronajme).

Autor:
 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Vypečený dárek ke každému xiaomi. Antivir měl zadní vrátka

Xiaomi Mi Mix 3 boduje poctivou vysouvací konstrukcí a špičkovou výbavou. I...

Malware je asi to poslední, co by uživatel ve svém smartphonu uvítal. Jenže škodlivý kód může být v zařízení hned po...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Další z rubriky

Obchod roku pod drobnohledem. Vodafone stále věří, že koupí i české UPC

Vodafone (ilustrační fotografie)

Britská společnost Vodafone Group se loni v květnu dohodla na koupi aktivit společnosti Liberty Global zahrnující i...

Optiku je nutné budovat rychleji. Brání tomu komplikovaná legislativa

Optický kabel

V České republice je v současnosti k pevnému internetu připojeno asi 80,5 % domácností, tedy méně než je průměr EU (87...

Předražené vyúčtování určitě operátorovi zaplaťte, radí regulátor

Ilustrační snímek

Obdrželi jste od svého operátora měsíční vyúčtování na částku, s jejíž výší nesouhlasíte? Takové máte právo reklamovat,...

Najdete na iDNES.cz