Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 2. října 2023 Olívie, Oliver

Microsoft MyPhone – vaše data z telefonu hezky on-line (test)

Synchronizace se servery místo samotných počítačů je populární. Pozadu v této oblasti nemůže zůstat ani Microsoft, který se rozhodl nabídnout službu jménem MyPhone. Díky ní lze prakticky zapomenout na běžnou synchronizaci s počítačem. MyPhone ale není pro všechny.
Službu MyPhone představil Microsoft již na kongresu v Barceloně

Službu MyPhone představil Microsoft již na kongresu v Barceloně | foto: Mobil.iDNES.cz

Některé moderní operační systémy v mobilních telefonech se dnes již zcela obejdou bez stolního počítače a jakékoli synchronizace s ním. To je důkaz toho, jak moc se mobily posunuly od původního telefonního zařízení právě směrem k výkonným výpočetním strojům.

A tak třeba Google Android nebo nový Palm webOS vůbec ke své existenci počítač nepotřebují. Všechna důležitá data si synchronizují se servery. Podobné služby na sebe ale nenechávají čekat ani na dalších platformách a Microsoft velmi rychle vyrukoval i se svou variantou dnes stále oblíbenějšího cloudu.

O co jde?

Takzvaný Cloud computing se dnes stává fenoménem. I samotná PC se postupem času stávají čím dál více jen internetovými terminály. Důležitá data za ně uchovávají a náročné výpočty za ně dělají mnohanásobně výkonnější a daleko zabezpečenější stroje připojené k superrychlým linkám. Pro obyčejného uživatele je pověstnou špičkou ledovce dnešní popularity cloudů právě možnost synchronizace osobních dat z různých mobilních zařízení tak, že se tyto vůbec nemusí fyzicky potkat.

Microsoft MyPhone beta

Celá záležitost je pro uživatele i daleko jednodušší. Na své PC nemusí instalovat žádný ovládací software, v telefonu stačí jen stisknout tlačítko, nebo dokonce nastavit automatickou synchronizaci a vše se děje automaticky. Příkladem takové služby je i Microsoft MyPhone. Díky ní si můžete se vzdáleným serverem a vaším on-line účtem na něm synchronizovat data z vašeho Windows Mobile přístroje. A nemusí jít jen o kontakty, události v kalendáři nebo úkoly.

Microsoft MyPhone beta

MyPhone umí synchronizovat i dokumenty, SMS zprávy, fotografie, videa, ale i hudbu. A to vše dokonce i z paměťové karty. Microsoft uživatelům nabízí 200 MB on-line prostoru, takže synchronizace celé vaší hudební sbírky se zatím nekoná.

Komu je to určeno?

Služba MyPhone rozhodně není zacílena na všechny uživatele. Především pro firemní sféru nemá prakticky jakýkoli smysl – víceméně totiž dělá téměř to samé, co Microsoft Exchange Server. MyPhone je služba určená běžnému uživateli – konzumentovi.

Microsoft MyPhone beta

I proto nabízí MyPhone právě ony konzumentské služby, jako je synchronizace mediálního obsahu. MyPhone je ale také snadnou možností zálohy prakticky pro kohokoli. A v neposlední řadě může jít také o velmi zajímavou pomůcku pro ty, kdo jako my často mění mobilní telefony doslova za běhu.

Jak to funguje?

Pro úspěšné využívání služby MyPhone Beta musíte podstoupit několik kroků. Tím prvním je instalace aplikace do telefonu. V browseru stačí navštívit stránku myphone.microsoft.com/install a po odklikání několika kroků jednoduše nainstalujete klienta do svého Windows Mobile přístroje. Následně je nutné se přihlásit pod svým LiveID nebo si vytvořit nové. A pak už můžete rovnou službu začít používat. 

Microsoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone beta
Microsoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone beta

V nastavení si můžete zvolit, jaká data se mají synchronizovat a kdy. Na výběr je manuální synchronizace nebo synchronizace automatická. U ní si můžete nastavit interval a také to, zda má nebo nemá fungovat v roamingu. Vůbec, při využívání celé služby je nutné mít na paměti, že přenášíte jistý objem dat.

Microsoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone beta
Microsoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone betaMicrosoft MyPhone beta

Pro občasnou synchronizaci kontaktů si datový paušál pořizovat nemusíte, ale pro pravidelnou synchronizaci nové dávky fotografií vám rozhodně nebude stačit žádný ze základních datových balíčků.

On-line správa dat

Ke svému účtu u služby MyPhone se můžete kdykoli přihlásit z vašeho PC a data můžete on-line jednoduše spravovat. Při další synchronizaci se změny provedené v on-line aplikaci projeví i v telefonu. MyPhone tak opravdu dovede do jisté míry nahradit běžný Outlook nebo některé jiné programy.

Microsoft MyPhone beta

Jen je škoda, že MyPhone neumí data právě z Outlooku importovat nebo ještě lépe se synchronizovat právě s ním. Ne vždy totiž má uživatel přístup k internetu a displej mobilního telefonu je přeci jen na rozsáhlejší úkony dost malý.

Zajímavé funkce

V on-line účtu může uživatel provádět několik zajímavých úkonů. Prakticky jakoukoli položku může archivovat on-line, což znamená, že ta bude následně vymazána z telefonu, ale ve vašem účtu zůstane. A kdykoli se můžete rozhodnout pro její navrácení zpět.

Microsoft MyPhone beta

Ze služby si můžete také snadno stahovat pořízené fotografie a videa natočená mobilem. Jen je škoda, že v betaverzi se zdají být servery Microsoftu přeci jen trochu pomalé – asi padesátku pětimegapixelových fotografií jsme přes wi-fi s dobrým signálem synchronizovali zhruba 10 minut.

Microsoft MyPhone beta

Být to rychlejší, dovedeme si představit, že fotografie z telefonu nebudeme stahovat přes Bluetooth nebo datový kabel. Jednoduše bychom si je stáhli z MyPhone. Fotografie se totiž na server ukládají bez jakékoli úpravy v plném rozlišení. Další zajímavostí je koš pro smazané položky. Teprve po jeho vyprázdnění přijdete o smazaná data definitivně.

Microsoft není jediný

Služba Microsoft MyPhone je poměrně jednoduchým a užitečným nástrojem s několika zajímavými funkcemi. Praktickou funkčnost zatím omezuje především relativně malá kapacita uživatelské schránky a také relativně pomalé servery. Sluší se ale říci, že MyPhone není jediný způsob, jak váš Windows Mobile přístroj synchronizovat s nějakým on-line účtem.

Například Google nabízí službu Google Sync beta, která umožní synchronizovat kontakty a položky kalendáře s vaším účtem právě u Google. Prakticky toho tedy umí méně než MyPhone, výhodou je ale možnost snadného importu kontaktů z Outlooku a opětovného exportu třeba z Gmailu. Existují i některé další služby podobného ražení nabízené různými softwarovými společnostmi. Tato řešení často podobně jako Google Sync fungují napříč platformami.

  • Nejčtenější

Hozená rukavice všem soupeřům. Test iPhonu 15 Pro Max

Letošní iPhony jsou na první pohled jen mírnou evolucí loňských modelů. Jenže detailní pohled především na modely Pro...

iPhone 15 Pro Max neobstál v testu odolnosti. Záda rychle prasknou

Ačkoliv se Apple při prezentaci nových iPhonů série Pro chlubil titanovým rámečkem s větší odolností, novinky se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Našli jsme nejlevnější smartphony s prémiovými funkcemi drahých modelů

Prémiové smartphony umí to, co levnější přístroje nezvládnou. Rozdíl je v několika funkcích, které jsou doposud...

Neuvěřitelné, Honor dostal tloušťku skládačky na úroveň obyčejného mobilu

Jednou z nevýhod skládacích telefonů je větší tloušťka těla. Logicky, skládačka není o tom, že se vezme obyčejný mobil...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Véčkový průlom. Novinka by měla stát polovinu ceny Samsungu Galaxy Z Flip 5

Ceny mobilů s ohebným displejem budou výrazně klesat. Průlom v tomto směru přináší Tecno, které véčko s ohebným...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Covid nakopl videokomunikaci, popularita neklesá, říká manažer Viberu

V prosinci slaví chatovací aplikace Viber deset let od svého založení. A ačkoli ji v počtu uživatelů převyšují Facebook...

Aplikace eRouška startuje. Řekne hygienikům, s kým se nakažený setkal

S vyhledáváním lidí, kteří byli v kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem, pomůže hygienikům nová aplikace eRouška....

Xiaomi chystá vlastní skládačku po vzoru Samsungu. Má být ještě letos

Skládací smartphony jsou novým mobilním trendem. A to navzdory faktu, že jde dosud o spíše okrajovou záležitost pouze...

Slovenská aplikace funguje jako stalker. Najde kamarády za rohem

Chcete najít nové kamarády či vás jen zajímá, jak se na sociálních sítích jako Instagram či TikTok prezentují lidé ve...

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....