Letní várka bezplatných aplikací pro Pocket PC

aktualizováno 
Okurková sezona je něco, co nabídka freeware pro Pocket PC nezná. Bez ohledu na měsíc a roční období se tak kvalitní tituly objevují každý den. Ty nejlepší z poslední doby vám předkládáme v pravidelném přehledu.
Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Některé nové Windows Mobile komunikátory jsou již v základu programově vybaveny natolik dobře, že běžný uživatel není nucen do svého zařízení cokoli instalovat. Proč to ale nezkusit, když aplikací, za které nezaplatíte ani cent, je prakticky nekonečné množství? V dnešním pravidelném přehledu vám nabídneme povedený hudební přehrávač GSPlayer.
Utilita Batti k opravdu komplexnímu monitorování stavu akumulátoru přichází z českých luhů a hájů. Nástroj Slide2Unlock2 je portace známé úvodní obrazovky iPhone s posuvníkem, nově však s několika extra funkcemi. Přehled potom zakončíme zajímavým systémovým nástrojem s názvem EdgeWay PPC.

GSPlayer 2.29
Kategorie:
Hudební přehrávač
Velikost: 617 kB

GSPlayer je mezi Windows Mobile komunitou poměrně dobře známý. Svou oblibu si přitom nevydobyl dokonalým grafickým rozhraním, ale uživatelskou přívětivostí. Přehledné ovládání ale není zdaleka jediným pozitivem programu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

GSPlayer si totiž mimo MP3 souborů poradí i s audio stoupou ve formátu Ogg Vorbis nebo WAV. Na to vestavěný Media Player nestačí.
Pohodlně se také přidávají skladby do playlistu. V základním náhledu je pak vidět název právě hrající písně, datový tok a délka skladby. Kromě toho je zobrazena část playlistu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

Pochvalu si zaslouží ještě možnost poslech přibarvit rozličnými efekty (3D zvuk, echo, extra basy). Kromě poslechu muziky uložené ve svém PDA si můžete volnou chvíli zpříjemnit streamovanou hudbou. Stačí jen do kolonky napsat přesnou URL a mít aktivní připojení k internetu. Tímto způsobem můžete poslouchat i webová rádia. Zamrzí jen trochu pomalejší odezva, která na HTC TyTNu II rozhodně nebyla blesková. GSPlayer je určen pro všechny Pocket PC na Windows Mobile 2003/5.0/6/6.1.

Stahujte zde

Batti 2.2
Kategorie: systémové nástroje
Velikost: 124 kB

Jméno Davida Andrše coby tvůrce WM aplikací se již v našich pravidelných přehledech jednou objevilo. Tehdy šlo o zajímavý plugin monitorující východ a západ Slunce ve zvolených lokalitách. Batti je dalším počinem tohoto tvůrce, tentokráte jde o aplikaci monitorující stav baterie.

Batti 2.2 Batti 2.2 Batti 2.2

Již během instalace vyskočí okno s nastavením, kde lze nastavit zobrazení stavové lišty, signalizaci nabíjení nebo blikání při nízké úrovni baterie. Kritický nedostatek elektrické energie přitom může být signalizován i výstražným zvukem. Nastavit lze i výšku bateriové lišty. Nová verze utility je přitom k baterii skutečně shovívavá a její běh se na výdrži opravdu neprojeví. Batti je určena pro všechna PDA s WM 5 a výše.

Stahujte zde

S2U2
Kategorie:
Plugin pro Dnes
Velikost: 650 kB

S aplikacemi a utilitami, které inspiraci čerpají u Apple iPhone, se setkáváme velmi často. S2U2 (Slide2Unlock2) je nástavbou poměrně známé utility k odemčení přístroje po jeho zapnutí.

S2U2 S2U2 S2U2

Novinkou je možnost zobrazení čísla volajícího při příchozím hovoru, kdy se výchozí nápis “slide to unlock“ změní na “slide to answer“. Zmeškané hovory se pak zobrazují v pravém rohu. Graficky je obrazovka samozřejmě prakticky totožná jako u iPhone. Aplikace je určena pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0 a novějšími.

Stahujte zde

EdgeWay PPC Utilities
Kategorie: Systémové
Velikost: 192 kB

EdgeWay je komplexním systémovým nástrojem, který prostřednictvím velkých ikon dovoluje s PPC provádět řadu úkonů ve stylu stolních Windows XP. Namátkou jmenujme vypnutí přístroje nebo jeho soft reset. Jedním klepnutím se také dozvíte podrobný stav FlashROM i operační paměti, totéž platí o stavu baterie.

EdgeWay EdgeWay EdgeWay

Méně praktické je potom vypnutí displeje. Program nabízí i obrazovku zástupců k rychlému spuštění některých aplikací. EdgeWay nepatří do kolonky aplikací s nápisem "Must have“, přesto stojí za vyzkoušení. Díky jednoduchému ovládání a cenným systémovým informacím může nejednomu uživateli přijít vhod.

Stahujte zde

 
Témata: Apple iPhone

Nejčtenější

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Porovnali jsme datové tarify v EU. Řecký Vodafone je zdaleka nejhorší

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Jak špatné jsou tuzemské tarify oproti nabídce v jiných zemích Evropské unie? Zkusili jsme je porovnat a dobrá zpráva...

Nejkratší dobu prodávaný přelomový iPhone se vrací do nabídky

iPhone X

Svého času rekordně drahý smartphone zmizel z prodeje pouhý rok od uvedení. Řeč je o iPhonu X, který se z nabídky Applu...

Mezi Androidy není větší legenda. Kultovní řada smartphonů slaví

Osm generací smartphonů Samsung modelové řady Galaxy S

Vyjma Applu vyrábí smartphony s Androidem všechny ostatní firmy. Někteří dlouho, jiní krátce. Ale jen jedna značka má...

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Ilustrační snímek

Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali...

Další z rubriky

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Do komunikátoru WhatsApp přichází reklama

WhatsApp brzy umožní posílat libovolné soubory

Facebook se rozhodl nasadit reklamy i do své aplikace WhatsApp.

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Najdete na iDNES.cz