ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Řidič pod vlivem jel přes sto kilometrů pro dítě, nadýchal čtyři promile

  • 22
Policisté na Jablonecku během náhodné silniční kontroly odhalili řidiče, který pod vlivem alkoholu vezl z Velkých Hamrů do Prahy nezletilou dceru. V dechu mu naměřili čtyři promile alkoholu. Policistům přiznal, že pod vlivem urazil už cestu z Prahy. Nyní mu hrozí rok ve vězení.

Policisté kontrolovali pětatřicetiletého řidiče krátce po půl desáté dopoledne 4. prosince. Informaci zveřejnili nyní, kdy ho obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilého řidiče odhalili při náhodné silniční kontrole ve Velkých Hamrech.  Ve voze vezl svou nezletilou dceru.

„Provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu 4,22 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Řidič uvedl, že předchozí den v době od 22 hodin do půlnoci vypil pět jedenáctistupňových piv. Podle mluvčí je ale otázkou, nakolik je tato informace pravdivá.

Po dopolední dechové zkoušce, která ukázala přes čtyři promile, se muž nejprve rozhodl, že podstoupí lékařské vyšetření a nechá si pro potvrzení míry alkoholu v těle odebrat krev. Poté si to však v tanvaldské nemocnici rozmyslel a vyšetření odmítl.

„Dále jsme zjistili, že muž si ten den ráno jel pro dceru z místa svého bydliště, a to v Praze. Následně si ji u své bývalé přítelkyně a její matky vyzvedl na Tanvaldsku, aby ji odvezl k sobě na návštěvu do Prahy,“ zmínila mluvčí. Muž tak pod vlivem alkoholu absolvoval více než sto kilometrů za volantem a stejnou vzdálenost chtěl urazit i s dcerou.

Policisté muži odebrali řidičský průkaz a pro dceru si na místo kontroly přijela její matka. Řidiči nyní hrozí až rok ve vězení.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.