Stávající budova se podle návrhu architektů z libereckého studia Uniarch...

Stávající budova se podle návrhu architektů z libereckého studia Uniarch rozšíří o jedno patro. V tělocvičně pro judisty budou dvě zápasové plochy, šatny, sociální zázemí, ale třeba i posilovna. | foto: Uniarch

Kočovní judisté konečně zakotví, v Jablonci jim staví novou halu

  • 2
Co zatím byl jen sen, se stalo skutečností. Jablonečtí judisté se již nebudou muset přesouvat mezi nevyhovujícími tělocvičnami. V areálu sportoviště na Střelnici začala stavba judo arény. Stát by měla do konce srpna příštího roku.

Nevyroste nová samostatná hala, ale za bezmála 42 milionů korun přibude na jedné ze stávajících budov další patro. Stavebními úpravami pak projde současné přízemí a první podlaží. 

„Bude tu hygienické zázemí včetně oddělených šaten pro chlapce a dívky, klubovny pro judo i cvičební sály a posilovna. Vybudujeme také bezbariérový přístup do všech pater, a to včetně přístupu přes hlavní vchod a recepci v sousední budově,“ popsal náměstek jabloneckého primátora Jakub Chuchlík. 

Kromě tréninků juda se zde budou moci konat menší soutěže a soustředění. Společně s judisty budou posilovnu, kardio centrum nebo menší tréninkové místnosti využívat také atletické oddíly, školní atletické kluby nebo městská policie. 

Jablonec se snažil uspět se žádostí o dotaci na projekt judo arény už v minulosti. Nakonec se to podařilo ve výzvě ministerstva školství loni, kdy město získalo příspěvek téměř 19 milionů korun.

Momentálně jsou judisté, kteří letos slaví 65 let činnosti, hosty v tělocvičně sokolovny. Jen za poslední léta se stěhovali dvakrát.

Jejich předešlou tělocvičnu v Jugoslávské ulici zbourali kvůli stavbě obchodního centra Central a prostory pod Střelnicí už také dělníci srovnali se zemí. 

„Ještě předtím jsme měli halu na autobusovém nádraží nebo v Plynární ulici. Teď sice máme v sokolovně asi nejlepší zázemí za poslední dobu a vychází nám hodně vstříc, ale stále to není ideální. Nová hala nám pomůže v rozvoji klubu, dnes už nám prostě nestačí kapacity, a tak téměř nemůžeme přijímat nové zájemce o náš sport. Navíc v chystané aréně bychom měli dvě plnohodnotná tatami, která se nám sem nevejdou,“ svěřil se před časem Roman Polák, místopředseda a vedoucí družstev Judo klubu Jablonec.