Harry Potter a Ester Kočičková budou v podzimní Praze rozsévat dobro

  16:05aktualizováno  16:05
Pokud se u vás s podzimní melancholií probudila žízeň po dobrých skutcích, nemusíte hned posílat kozu do Afriky. Stačí, když zůstanete v Praze a půjdete se bavit. Multižánrový festival Pozdní sběr a benefiční přehlídka filmové hudby Film Music Prague spojují skvělý program s bohulibým záměrem.

Plakát k Film Music Prague 2012 | foto: Film Music Prague 2012

Předčasný skon kamarádky zformoval organizační tým bývalých spolužáků z gymnázia, kteří loni vrátili obsah "spícímu" festivalu Pozdní sběr. I letos půjde výtěžek na podporu nemocných cystickou fibrózou. Pacienti s touto chorobou se kvůli problémům s dýcháním a zažíváním nedožívají více jak třiceti dvou let.

Programu Pozdního sběru vévodí Hudební duo Dva Báry a Jana Kratochvílových, které mixuje mimo jiné tango, kabaret, kuchyňský beatbox, akustické elektro a elektrické akusto ve dvouvrstvém balení. Fanouškům zaniklé formace Khoiba je znám její hudební pohrobek jménem Luno. Kapela promlouvá sametovým hlasem Emy Brabcové a i ona kříží mnoho žánrů.

Charitativní festival Pozdní sběr pomáhá nemocným s cystickou fibrózou. Akci

Charitativní festival Pozdní sběr pomáhá nemocným s cystickou fibrózou. Pořádá ho parta spolužáků kterým tato nemoc vzala kamarádku.

Plakát charitativního festivalu Pozdní sběr 2012

Plakát charitativního festivalu Pozdní sběr 2012

Skupina Jablkoň, jež podle publicisty Jiřího Černého symbolizuje setkání Georga Friedricha Händela s pračlověkem, je dalším tělesem, které se vymyká škatulkám. Celodenní přehlídku obohatí také Václav Koubek, trio Martiny Trchové a Iván Gutiérrez se skupinou Madera. Libé tóny zazní i z hrdla moderátorky večera Ester Kočičkové, která své šansony zazpívá za klavírního doprovodu Lubomíra Nohavici. Festival začíná 10.listopadu v pražském klubu Rock café na Národní třídě.

Kromě hudebního programu organizátoři lákají návštěvníky na pestré tržiště s čajovnou, se stánky s oblečením, knihami a dobrým jídlem. Festival vítá matky s dětmi, kvůli nimž byly rozšířeny nekuřácké zóny a dětský koutek.

Z charitativního festivalu Pozdní sběr

Z charitativního festivalu Pozdní sběr

Hned tři akce v jednom nabízí benefiční přehlídka filmové hudby Film Music Prague. Výtěžek bude věnován vybranému českému vědeckému zařízení, které se zabývá výzkumem v oblasti léčby rakoviny. První část nese název Dance for Help. Netradiční filmový ples se bude konat 16. listopadu v Kongresovém centru. Návštěvníci se mohou těšit na Party Dance Show s nejlepšími nejen pražskými DJs. Mezi účinkujícími bude také Josef Hlavsa Orchestra. Na večer plný tance zavítají rovněž speciální hosté, skladatelé Petr Hapka, Aleš Březina a Varhan Orchestrovič Bauer.

Fotogalerie

O den později se bude konat akce věnovaná padesátinám Jamese Bonda. Speciální koncert hitů z bondovek jako Zlaté oko, Casino Royale nebo Skyfall si posluchači budou moci poslechnout v podání Filharmoniků města Prahy. Koncert doplní projekce. Podrobnosti se pořadatelé teprve chystají zveřejnit.

Vrcholem Film Music Prague bude Concert for Help, který 18. listopadu láká diváky do Rudolfina. Hudbu ze slavných hollywoodských filmů přijedou osobně představit její autoři. Mezi největší taháky patří libanonský skladatel Gabriel Yared, který přijede s hudbou k Anglickému pacientovi, za níž získal Oscara. Jeho britský kolega Nicholas Hooper potěší ucho českého fanouška svou hudbou k filmu Harry Potter a Fénixův řád. Během večera zazní ale také hudební doprovod k snímkům jako Star Trek: Nemesis, Talentovaný pan Ripley či Válečný kůň. Třešničkou na dortu je premiéra hudby k novince, která ještě nepřišla do kin. Exkluzivně si návštěvníci budou moci poslechnout hudbu k filmu Jack, zabiják obrů Johna Ottmana.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Jak vnímají hudbu neslyšící? I to můžou návštěvníci Colours vyzkoušet

Mastercard Music Sensory Lab na Colours of Ostrava 2019

Kromě čistě hudebních i čistě doprovodných zážitků můžou účastníci festivalu Colours of Ostrava okusit i muzikantsky...

RECENZE: Sheeranovy spolupráce s Bieberem a Eminemem? Taková milá bokovka

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Na nové desce začal Ed Sheeran podle vlastních slov pracovat na notebooku během loňského turné. Album nazvané No.6...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz