MOFFOM zmapuje Afriku, Asii i underground

  14:43aktualizováno  14:43
Třetí ročník festivalu Music on Film - Film on Music (MOFFOM) se uskuteční od 18. do 22. října na sedmi místech v Praze.

Bi Kudede - Zanzibarský zpěvák Bi Kudede ve filmu As Old As My Tongue | foto: MOFFOM

Hlavními tématy, kterým se letošní ročník bude věnovat, jsou hudba v Jihoafrické republice a hudba ve střední Asii. Zvláštní sekci má židovská tématika a černá kultura amerického Jihu.

Filmy z jižní Afriky podpoří i unikátní koncert, na kterém se sejde moravský Hradišťan Jiřího Pavlici s jihoafrickým kytaristou a šamanem Madala Kunenem z kmene Zulu.

V židovském bloku bude promítnut klasický německý němý film Golem z 20. let minulého století, který doprovodí živá hudba skladatele Socalleda, proslulého mícháním židovského klezmeru a hip hopu.

Ve světové premiéře bude promítnut první sestřih oficiálního dokumentu o domácí undergroundové legendě Plastic People Of The Universe. zachycuje unikátní záznamy kapely od roku 1969 do současnosti.

"Sám jsem ho ještě neviděl, jsem zvědav, v jakých situacích se uvidím," řekl violista a zakládající člen PPU Jiří Kabeš.

Mezi zajímavými hosty festivalu je například britský filmař Julien Temple, který režíroval klipy Rolling Stones, Davida Bowieho a dalších, na MOFFOM se bude prezentovat kromě jiného celovečerním dokumentem o historii největšího britského rockového festivalu v Glastonbury.

Neméně zajímavým hostem bude William Ferris, přední odborník na afroamerickou hudbu, zejména blues, který bude o svém životním tématu přednášet a v kině Světozor vystaví své fotografie. K vidění bude několik jeho hudebních dokumentů o hudbě amerického Jihu.

Na přehlídku zavítá i Alexander Hacke, kytarista berlínských Einstürzende Neubauten, který se svou manželkou a režisérkou Daniellou di Picciotto uvede film On Tour with Neubauten.org, pojednávající o komunitě fanoušků této industriální skupiny.

Z dalších filmů, do základních sekcí nezařazených, patří k nejzajímavějším například As Old As My Tongue, světová premiéra dokumentu o třiadevadesátiletém zanzibarském zpěvákovi Bi Kudedem, který právě podniká své první evropské turné.

Další světovou premiérou je Mariza And The Story Of Fado, film, mapující svébytný portugalský hudební žánr fado, jehož hlavní představitelkou je na dnešní scéně zpěvačka Mariza, jež koncertovala vloni na festivalu Colours Of Ostrava.

Kompletní program všech sekcí, které dohromady nabídnou přes sto dvacet snímků, a seznam všech doprovodných akcí najdete na www.moffom.org.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

VIDEO: Všude dobře, ale tady je nejlíp. Mirai v klipu opěvují domov

Kapela Mirai

Důležitost domova a zázemí vyzdvihuje skupina Mirai ve svém novém singlu Hometown. K napsání písně inspiroval zpěváka...

Hlas a Ledecký jdou do gala. S orchestrem vystoupí i v Rudolfinu

Ivan Hlas a Janek Ledecký před budovou pražského Rudolfina

Podzim bude zasvěcený netradičním koncertům Janka Ledeckého. Na turné, které odstartuje 18. září v ostravském Gongu,...

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT NÁKUPU

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz