Scooter - H.P. Baxxter

Scooter - H.P. Baxxter - Jumping All Over The World Tour, Incheba Arena Praha (28. května 2008) | foto: Petr Topič, iDNES.cz

Letošní Benátská noc: Nightwork, Bílá a hlavně Scooter

  • 21
Hlavní hvězdou sobotního programu festivalu Benátská noc, který se uskuteční od 29. do 31. července v Malé Skále na Jablonecku, bude německé trio Scooter. Již v pátek se na úvod akce představí italská skupina Lacuna Coil se zpěvačkou Cristinou Scabbiovou a americká rocková legenda Dream Theater.

"Během festivalového programu vystoupí také Lucie Bílá, Nightwork, Chinaski, Eddie Stoilow, Aneta Langerová, David Koller a mnoho dalších," uvedla za pořadatele Johana Turnerová.

Trio Scooter v čele s frontmanem H. P. Baxxterem v Česku vystoupilo již několikrát, naposledy v březnu v Brně, kde zahrálo starší hity i singly z desky Jumping All Over The World. Stejné album propagoval Scooter už v roce 2008 při koncertě v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti.

Doprovodný program

Jako doprovodný program Benátské noci se v pražském Hard Rock Café koná série koncertů, kterou 27. dubna zakončí zpěvačka Debbi, držitelka ceny Anděl za nejlepší píseň roku 2010.

Scooter působí na taneční scéně od roku 1994. Přímočarý styl skupiny má řadu příznivců v domovském Německu, ale také ve Velké Británii a dalších evropských zemích. Za svou více než patnáctiletou kariéru prodali miliony nosičů. Mezi jejich hity patří například skladby Hyper Hyper, Fire! nebo Break It Up. Kapelu ovlivňovaly například žánry rave, trance, dance, techno a evropský diskotékový pop.

Předprodej vstupenek na 19. ročník festivalu Benátská noc začal již v listopadu. Díky vystoupení kapely Kabát poslední Benátská noc zaznamenala rekordní návštěvu 30 tisíc diváků.