Vyhrajte pro vaše nejmenší přes metr vysokého medvídka Pú

  15:08aktualizováno  15:08
Za necelý měsíc vtrhne do kin povedená partička: mlsné dítě, koktavý strašpytel, roztančený bavič, shrbený flegmatik i hnidopich. Ne, nejde o novou politickou stranu, ale o přátele ze Stokorcového lesa, v jejichž čele stojí medvídek Pú. A právě plyšového mlsouna vám nyní nabízíme v obřím provedení.

Hrdinové ze Stokorcového lesa dorazí do kin 5. května. | foto: © Disney / Falcon

"Pro nový film o přátelích ze Stokorcového lesa si režiséři Don Hall a Steve Anderson vypůjčili některé scénky ze skvělých a kritikou ceněných krátkých filmů ze šedesátých let, jež vytvořil Walt Disney se svým legendárním týmem animátorů," uvedl výkonný producent John Lasseter. Připomeňme si tedy, koho ve Stokorcovém lese opět potkáme:

Vyhrajte vlastního medvídka Pú

Dárky k filmu Medvídek Pú

Portál iDNES.cz a společnost Falcon pořádají soutěž o tři více než metr vysoké medvídky Pú. Pokud správně a včas odpovíte na tři otázky, jeden z nich může být váš.

Medvídek Pú: gentleman i věčné dítě

"Medvídek Pú má v sobě moudrost, která se projevuje pouze v drobných náznacích. Jde o to, jak si užívá přítomnost svých přátel, rodiny, života. Vrací nás do jednodušších časů," míní producent Peter Del Vacho. Pú je věrný přítel. Objeví se vždy, když je třeba pomoci, a rád se rozdělí o trochu medu - i když právě ten neustále hledá, aby zahnal kručení v bříšku. "Je něčím mezi nejspokojenějším gentlemanem na světě a tím nejkouzelnějším dítětem," dodává Jim Cummings, který namluvil Pú v původním znění.

Prasátko: strašpytlík s velkým srdcem

Je plachý, koktá a nejraději by se někde skryl. Přesto je Prasátko malým-velkým hrdinou. "Nejkrásnější je na Prasátku to, že nesedí doma a se svými přáteli prozkoumává svět," domnívá se Travis Oates, hlas postavičky. Ve filmu se proto nově vydává do temných lesů a čelí strašidelnému tvoru jménem Hnetubud. "Prasátko ještě nemělo nikdy tak náročný úkol. Musí se vzmužit a právě pozorovat ho, jak se chystá do boje, je velice zábavné," dodává. A co by na to řeklo samo Prasátko? Přece: "J-j-j-jemináčku, nesmím mít s-s-s-strach. Teď je to velice důležité."

Tygr: optimistický bavič

Každá parta mívá svého baviče a smíška. Ve Stokorcovém lese tuhle úlohu skvěle plní Tygr. Svým poskakováním a trdlováním jasně vyjadřuje nadšení z každé minuty života. Ne všichni ovšem jeho radost chtějí sdílet. "Prostě tě musíme potygrizovat," tvrdí ale pruhovaný šašek, když se mu zasmušilý oslík Ijáček vzpouzí.

Z filmu Medvídek Pú

Že by se z Tygra a Ijáčka stali opravdoví přátelé? Uvidí se 5. května.

Ijáček: zbožňovaný osel bez ocásku

Roztomile posmutnělý osel by nejspíš nebyl rád, kdyby zjistil, že je nově středem pozornosti. "Ijáček hraje v tomto filmu velice důležitou roli, možná důležitější než v kterémkoliv jiném filmu, protože hlavní dějová linie se točí kolem skutečnosti, že ztratil ocas a všichni se mu pokoušejí pomoci při hledání nového," prozrazuje animátor Randy Haycock. Ijáček si ale svým apatickým přístupem k životu získal nekonečné zástupy fanoušků. "Mohlo by být hůř," říkává, "nevím přesně jak, ale mohlo by."

Králíček: paličatý hnidopich

K lesu patří i mazaný Králíček. "Kdybych si mě vybrat jedno slovo, kterým bych Králíčka popsal, řekl bych, že je to hnidopich," říká Tom Kenny, který nadaboval jak ušatou postavičkou, tak mořskou houbu jménem Spongebob. Králíček má rád věci takové, jaké si je předem naplánuje, a k smrti nesnáší, když ho někdo vytrhne z jeho stereotypu. "Poslední, co potřebuje, je návštěva toho Medvěda," mumlá si ve svém domečku. A animátor Eric Goldberg k tomu dodává: "Králíček je ještě upjatější, než býval v předchozích filmech. Vycházíme z toho, co všichni znají, a posouváme to kvůli humoru ještě o kousek dál."

Kryštůfek Robin: kluk ze skutečnosti

Kryštůfek je jediným člověkem ve Stokorcovém lese. Jméno dostal po synovi spisovatele A. A. Milnea, Christophera Robina Milnea. Právě jeho plyšový medvídek Winnie, pojmenovaný podle medvěda v londýnské zoo, stojí za vznikem klasického příběhu. Ten se do literárního světa poprvé dostal v roce 1926.

Autor:

Nejčtenější

Ve dvaceti letech zemřel Cameron Boyce, idol ze série Následníci

Cameron Boyce během natáčení snímku Machři 2 z roku 2013

Americký herec Cameron Boyce, generační idol teenagerů z televizní série Následníci, nečekaně zemřel ve věku dvaceti...

RECENZE: Ed Sheeran dobyl Prahu. Jako by však dosáhl vlastního limitu

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Nedělní koncert na Letišti Letňany sice dovezl nejen Pražanům populárního písničkáře a jeho hity. Zároveň však dokázal,...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Další z rubriky

VIDEO: Před pikolou za pikolou. Schovává se ubohá Krvavá nevěsta

Krvavá nevěsta

I hvězdy jako Andie MacDowellová se nechaly zlákat do hororu s neobvyklou zápletkou, který přijde do kin 22. srpna pod...

Dvouminutový záchvat smíchu. Jak se rozloučí Teorie velkého třesku

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Ve Státech už se rozloučila, v české verzi se kultovní Teorie velkého třesku uzavře v pondělí večer na Prima Cool...

RECENZE: Podojili by pro něj slepici, zazní v dokumentu o Pavarottim

Luciano Pavarotti na archivním snímku, který je k vidění v dokumentu

Celovečerní dokument o tenoristovi Lucianu Pavarottim, který vstupuje do kin, nepřináší mnoho nového ani...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz