Váleček na Froda Pytlíka nemá

  12:02aktualizováno  12:02
Někdejší hrdina seriálu Kamarádi Váleček nemá na Froda Pytlíka z trilogie Pán prstenů. Připustil to moderátor 39. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Marek Eben.

Představitel populárního tlouštíka Valentýna, který společně s americkým hercem Elijahem Woodem alias Frodem v sobotu hodinu před půlnocí na festivalu uvedl snímek Věčný svit neposkvrněné mysli.

"Však se mi také říkalo Váleček," připomněl Eben jednu ze svých chlapeckých televizních rolí. "Já jsem znal jen jednoho Pytlíka, a to byl brouk, ale ten u nikoho žádné erotické představy nevzbuzoval," narážel Eben na Woodovo bouřlivé přijetí karlovarskými fanynkami.

Připustil však, že rozdíl mezi broukem Pytlíkem a Frodo Pytlíkem je zcela zásadní. To uznali všichni, kteří sympatického třiadvacetiletého herce s výraznýma očima vzápětí přivítali před projekčním plátnem Velkého sálu hotelu Thermal.

Wood si do Karlových Varů odskočil z Prahy, kde na Barrandově natáčí americký film Everything Is Illuminated. V něm hraje židovského studenta pátrajícím na Ukrajině po ženě, která za války zachránila jeho dědečka před řáděním nacistů.

Už před příjezdem slavného hosta do Thermalu na něj dobré dvě hodiny čekaly v nepřívětivém počasí davy fanoušků, především ječících dívek. Třiadvacetiletý herec vystoupil z limuzíny a hned zamířil k těm nejbližším, aby rozdal několik podpisů. Odpověděl na dotazy televizním štábům a objevil se na pódiu.

"Rozhodně nejsem tím, který by tu Věčný svit neposkvrněné mysli měl představovat. Tím by měl být scenárista Charlie Kaufman, ale bohužel je nemocný, takže nemohl přijet. Moje role je malá, přesto je snímek blízký mému srdci. Jsem velkým fanouškem Charlieho práce i práce režiséra Michela Gondryho, a tak jsem rád, že tu mohu být," řekl Wood.

Příběh surrealistického snímku s Jimem Carreyem a Kate Winsletovou v hlavních rolích, který se v české distribuci objeví od 12. srpna, podle něj vypovídá o mezilidských vztazích.

"Doufám, že se vám bude líbit, užijte si ho," uvedl Wood a dodal, že v České republice i "v této části světa" je poprvé. Pozornost budil i stříbrný kroužek na jeho prsteníčku.

"To je jen takový laciný kroužek - rozhodně to není prsten z toho filmu," odbýval každého s úsměvem.

"Na Froda Váleček nemá," řekl moderátor 39. ročníku MFF Karlovy Vary Marek Eben před pozdně včerním promítáním snímku Věčný svit neposkvrněné mysli, který na festivalu v sobotu osobně představil herec Elijah Wood, známý z trilogie Pán prstenů.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

RECENZE: Nač má Lví král kopii? Původní verze byla poetičtější a hravější

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Budiž hned v úvodu jasně řečeno, že mírně nadprůměrnou známku dostává nový Lví král čistě pro potřeby divácké skupiny,...

Najdete na iDNES.cz