Tipy na Febiofest 99

- Zde jsou stručné obsahy a ukázky z dalších filmů Febiofestu 99 - Pořád naplno, Nadaný žák, Korida Lásky, Institut Benjamenta a Městečko zázraků. Link na stránku s kompletním programem festivalu naleznete v článku.

Pořád naplno
Still Crazy, Velká Británie 1998, 124 min.
Režie: Brian Gibson, scénář: Dick Clement, Ian La Frenais, kamera: Ashley Rowe, hrají: Stephen Rea, Billy Connolly, Jimmy Nail, Timothy Spall, distribuce: Falcon

Rocková skupina Strange Fruit, již dvacet let za zenitem své slávy, se pokouší o slavný comeback.

Nadaný žák
Apt Pupil, USA 1998, 111 min.
Režie: Bryan Singer, scénář: Brandon Boyce podle románu Stephena Kinga, kamera: Newton Thomas Sigel, hrají: Brad Renfro, Ian McKellen, Bruce Davison, Elias Koteas, Jan Tříska, distribuce: Falcon

Psychothriller podle předlohy Stephena Kinga se odehrává v zapadlém americké maloměstě. Mladý středoškolák zjistí, že jeho osamělý a spořádaný soused je bývalým nacistou, odpovědným za vyhlazování Židů. Vše vyústí v surový zločin.

Korida Lásky
Ai no korrida / L’empire des sens, Japonsko / Francie 1976, 105 min.
Režie a scénář: Nagisa Ošima, kamera: Hideo Ito, hrají: Tacuja Fudži, Eiko Macudaová, Aoi Nakadžimová, Meika Seriová

Film na svou dobu neobyčejně otevřeně líčí vztah sexem posedlé ženy a jejích dvou milenců. Sada si je oba totálně podmaní a nakonec jako vrchol sadomasochistických hrátek jednoho z nich zardousí a vykastruje, aby na něho měla trvalou vzpomínku.

Institut Benjamenta
Institute Benjamenta, Velká Británie 1995, 104 min.
Režie: bratři Quayové, scénář: Alan Passes a bratři Quayové, hrají: Mark Rylance, Alice Krigeová, Gottfried John, Daniel Smit

První hraný film bratří Quayových vychází z novely švýcarského spisovatele Roberta Walsera. Hlavní hrdina přichází do školy pro sluhy, kterou vede tyranický Benjamenta se svou sestrou. Mladík uniká do svých snů před každodenním jednotvárným a tvrdým režimem.

Městečko zázraků
Pleasantville, USA 1998, 124 min.
Režie a scénář: Gary Ross, kamera: John Lindley, hrají: Tobey Maguire, Reese Witherspoonová, Jeff Daniels, Joan Allenová, William H. Macy, distribuce Warner Bros.

Dva teenageři se dostanou ze současnosti do reality televizního seriálu z padesátých let. Vlivem jejich moderních zkušeností se černobílý svět začne pomalu zabarvovat. Některým staromilským občanům se však tento příliv nových myšlenek nelíbí a zarytě se jim brání.