Taková normální rodinka se obrodila na přání

  9:24aktualizováno  9:24
Seriál Taková normální rodinka se vrací na DVD. Pokřtilo ji herecké duo Jana Štěpánková a Jaromír Hanzlík.

Jaromír Hanzlík a Jana Štěpánková - křest DVD Taková normální rodinka | foto: Jiří KoťátkoMF DNES

Šampaňské? To je nuda, rozhodla se herečka Jana Štěpánková. A tak DVD s legendárním seriálem Taková normální rodinka pokřtila stylově: dávkou cyankáli, jež vyznávala seriálová babička Marie Rosůlkové, milovnice detektivek.

Dva malíři pokojů „Bohužel ze základního hereckého týmu seriálové rodiny Hanákových už jsme zbyli jen tři. To je moc smutné,“ říká Štěpánková, představitelka jedné z dcer. Také Jaromír Hanzlík, který hrál manžela druhé dcery v podání Daniely Kolářové, lituje, že se disk určený „i hluchým a slepým nedá pouštět také mrtvým“.

DVD totiž vychází v úpravě pro zrakově postižené i neslyšící, navíc přináší zrestaurovaný obraz a zvuk. Na doplňcích je třeba medailon autorky seriálu Fan Vavřincové nebo fotogalerie z bohužel nedochované původní podoby druhého dílu, kde Hanákovým přišel vymalovat byt Pavel Landovský.

„To byla obrovská legrace, jak vystřihl malíře pokojů, jenže pak se to muselo přetočit s Mužem na radnici,“ naráží Hanzlík na Jaroslava Moučku, který nahradil politicky tehdy nepřijatelného Landovského.

Seriál se zrodil v roce 1971 a pětatřicet let poté Štěpánková vysvětlila, že původně se plánovala jediná komedie. „My jsme dotočili, dekorace se zbouraly, ale lidi si psali a psali o další díly, až musela Vavřincová pokračovat. A klidně mohly příhody Hanákových běžet dál, kdyby se vedení televize neusneslo, že chce nějaké budovatelské pionýry,“ líčí herečka, jak Takovou normální rodinku dostihla normalizace.

Nyní seriál zosobňuje vůbec první DVD ze zlatého fondu České televize vydávaného s časopisem DiViDi. „Tahle edice bude výkladní skříní rodinného stříbra, na DVD přineseme klenoty, o které si diváci sami řeknou, vždy provázané časopiseckým speciálem. Příště třeba Arabelu,“ slíbil mluvčí ČT Martin Krafl.

Slavná Taková normální rodinka přitom vznikla bezděčně, z nouze. „Patřili jsme k týmu režiséra Jaroslava Dudka, jenž si nás z vinohradského divadla bral i do televize, ačkoliv se tenkrát pěstovaly spíš kolektivy než týmy,“ vzpomíná Hanzlík.

„Točili jsme tehdy s Dudkem politicky kritickou maďarskou hru Legendy o zabití, nevěděli jsme, zda ji vůbec odvysílají. A když ji dodělali, volali Dudkovi, že je volné studio, jestli náhodou něco nemá. On měl na stole Rodinku, takže vzal celou sestavu z Legend a natočili jsme to, jen aby se studio využilo.“

Herci o hercích Postupně už prý Fan Vavřincová psala jen nárys děje a říkala hercům: Vy si ty dialogy doděláte. „Nás to začalo ohromně bavit - a ta radost, když se přidala Jiřina Šejbalová či když Dudek vyhádal u vrchnosti Oldřicha Nového,“ vypráví Hanzlík o dvojici seriálových snoubenců. Další historky se vážou k Rosůlkové, která stále chodila pozdě, ale vždy prý odzbrojila výmluvou -třeba, že na chodníku „šlápla na hlavu chlapovi“, který tam kopal jámu.

Teď vyšel první disk se třemi díly Rodinky, postupně tři disky přinesou všech osm částí i s bonusy, celá sada bude k mání před Vánocemi.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. měl premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a zpěvák Robert Hlavatý, hrál v Tajemství i v Ulici

Hudebník Robert Hlavatý

Ve věku 50 let zemřel na rakovinu muzikant a herec Robert Hlavatý. Objevil se v muzikálech Kvaska, Děti ráje či jako...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

RECENZE: Manželské etudy: Nová generace líčí stejné útěky jinými slovy

Z natáčení filmu Manželské etudy: Nová generace

Pod názvem Manželské etudy: Nová generace míří do kin dokumentární projekt, jehož základní podobu převzala režisérka...

RECENZE: Skleněné milování ve vile Tugendhat hraje jenom na efekt

DO KINA: Dobový Skleněný pokoj z vily Tugendhat má jen dva soupeře.

Reálná vila Tugendhat a román Simona Mawera sledující dějiny Československa na osudech jejích obyvatel jsou...

Další z rubriky

Český lev jde do finále, o cenu za film roku se uchází pět titulů

Herec Jiří Dvořák s dcerou (Český lev, 23. března 2019)

Česká filmová a televizní akademie vyhlásí vítěze 26. ročníku výročních cen Český lev. Přímý přenos z pražského...

VIDEO: Woody, máme problém, hlásí film Toy Story 4: Příběh hraček

Toy Story 4: Příběh hraček

V premiérové ukázce snímku filmu Toy Story 4: Příběh hraček, který do kin přijde osmého srpna, se představuje nový...

TV Barrandov obnoví Týden podle Jaromíra Soukupa, přidá manželské osudy

Jaromír Soukup

TV Barrandov představila jarní vysílací schéma. „Na žádost diváků“ se podle mluvčí stanice Marie Opálkové vrací pořad...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz