Roman Zach si zahraje v české Zkrocené hoře

  10:13aktualizováno  10:13
Roman Zach si zahraje hlavní roli ve filmu o vztahu dvou mužů Bouřlivě s tebou. Druhý herec se hledá. Premiéra bude v říjnu 2007.

Roman Zach | foto: TV NOVA

Před dvěma lety měli dva tvůrci v rukou podobné scénáře. Ale zatímco Ang Lee tehdy začal svou kovbojskou romanci Zkrocená hora točit a loni mu získala tři Oscary, Ivan Pokorný marně obcházel producenty.

Uspěl až nyní. K Romanu Zachovi v jedné z hlavních rolí snímku Bouřlivě s tebou vybírá hereckého partnera, v zimě začne točit, na příští podzim chystá premiéru – a vůbec mu nevadí, že se příběhu scenáristky Ivy Procházkové o vztahu dvou zcela odlišných mužů přezdívá "Zkrocená hora po česku". Za to, že prolomil ostych před homosexuálním tématem, je prý Leeovu filmu naopak vděčný.

Srovnání nevadí ani Zachovi, hrdinovi seriálů Redakce a Ordinace v růžové zahradě, který už s Pokorným točil pro televizi. "Neřeknu vám, jestli má můj hrdina blíž k postavě Heatha Ledgera, nebo Jakea Gyllenhaala, protože jsem Zkrocenou horu ještě neviděl. Ale pustím si ji na DVD," sliboval Zach na včerejším castingu, kde se vybíral jeho filmový milenec.

Ještě jedno kolo Scény, kdy se chlapec přijde ucházet o práci do firmy, kterou vede Zachův hrdina, kdy odolává svádění kolegyně nebo se modlí ke svému jmenovci svatému Patrikovi, si vyzkoušelo dvanáct mladých herců. Ze známých jmen byli ve hře třeba Jakub Prachař, Václav Jiráček nebo Václav Neužil – a také v ní zůstali. Režisér i producenti ze společnosti Whisconti se totiž rozhodli, že udělají ještě jedno kolo výběru.

"Sám nemám představu, kdo by ho měl hrát, ale myslím, že by to měl být spíš objev než populární tvář. Typ, který je něčím zajímavý, plachý a zároveň divoký, klidně tak trochu Marťan," popisuje Zach svého budoucího kolegu.

"U nás na sídlišti bych podobné typy našel, ale mezi herci – netuším. Ostatně možná i já jsem tu dnes naposled," žertuje na adresu Jiřího Stracha, který jej při zkouškách s uchazeči o roli Patrika zastoupil a teď Zacha škádlí: " Ta tvoje figura se mi líbí, tu chci hrát!" Polovina ústřední dvojice sice zůstává otevřena, ale další již potvrzené role slibují zajímavé obsazení.

Role i pro Saudka Netypický milostný trojúhelník doplní Klára Cibulková, tetičku Zachova hrdiny ztvární Valérie Zawadská, v roli dámy ze Švýcarska se po deseti letech před filmovou kameru vrátí Marie Drahokoupilová. Další postavy si zahrají Jan Kašpar, Pavel Nový a také fotograf Jan Saudek.

Režisér jen trochu lituje, že se romanci dvou mužů oddělených generační i sociální propastí nepovedlo prosadit dřív.

"Před dvěma lety by zapůsobila výbušněji, teď už se přece jen dost věcí událo, snad i česká společnost se posunula o krok dál – zaplaťpánbůh. A navíc poslední vývoj na filmové scéně napovídá, že diváci už si žádají silná témata – doufám, že se nemýlím," věří Pokorný. Tvůrce televizních snímků, v nichž si zahrál i Zach, režíroval před čtyřmi lety rodinné drama s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli Únos domů, které se dostalo i do sítě kin.

Filmem Bouřlivě s tebou prověří Pokorný kina znovu. Po krátkých zimních předtáčkách bude následovat hlavní natáčení, rozdělené do dvou bloků a završené letními dny. Produkci podpoří ještě Ateliéry Bonton Zlín a Bontonland, distribuce se ujme společnost Falcon, která mužskou romanci představí prvním divákům 11. října 2007.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

No Time To Die. Tvůrci prozradili název pětadvacátého filmu s agentem Bondem

Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli...

Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích o tom informovali...

RECENZE: V opravdu Krvavé nevěstě těší smích a nadsázka

Záběr z filmu Krvavá nevěsta

V každé rodině se najdou podivíni, ale po zuby vyzbrojené příbuzenstvo, jaké vyvdá titulní hrdinka hororu Krvavá...

Spravedlivý psychopat, popsal Jiří Mádl svého hrdinu ze série Sever

Štěpán Benoni a Jiří Mádl v seriálu Sever

Stavař, který jako svědek vraždy potká spolužáka a rozhodne se jít k policii, věří v zákon, za což je vytrestán. To je...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz