Přejde seriál Rodinná pouta na Novu?

  1:00aktualizováno  1:00
Dosud se přesouvaly na Novu jen pořady České televize, od Cestománie po chystané pokračování seriálu Místo nahoře. Teď se hovoří o jiném stěhování: Rodinných pout z Primy na Novu. Předběžný a utajovaný nápad potvrdily MF DNES dva nezávislé zdroje z televizní branže.

Podle nich by seriál Rodinná pouta, který pro Primu vyrábí firma PROTV, mohl změnit domovskou stanici od druhé řady.

Zástupci televizí i producent seriálu však reagují zdrženlivě. "Proběhla schůzka s producenty Rodinných pout o možnostech vzájemné různorodé spolupráce," přiznala mluvčí Novy Veronika Šmítková, dodala však, že "rozhodně nepadly žádné konkrétní návrhy, natož konkrétní závěry".

Její kolegyně z Primy Jana Malíková dokonce tvrdí, že kromě smlouvy na nyní vysílanou 116dílnou řadu, kterou má Prima s výrobní společností seriálu PROTV, s ní jedná už také o druhé řadě Rodinných pout.

"S vysíláním druhé řady jednoznačně počítáme do konce roku 2005. Dohoda je prakticky uzavřena, Prima TV i PROTV chtějí nadále pokračovat v úspěšné spolupráci," stojí v prohlášení, jež nese i jméno producenta PROTV Jana Novotného.

"S Novou jsme jednali spíše o budoucích projektech podobného typu, ať už jde o soap opery jako Rodinná pouta nebo takřečené daily opery," zmínil výkonný producent Novotný žánr takzvaného nekonečného příběhu, o němž Nova už dlouho přemýšlí.

Potvrdil také, že nositelem práv k budoucím Rodinným poutům je firma PROTV a že smlouvu s Primou na druhou řadu seriálu ještě nepodepsali.

"Ovšem máme s ní opci, to znamená, že pokračování nabízíme přednostně Primě. Kdyby pokračování Rodinných pout odmítla, pak máme volné ruce a můžeme je nabídnout komukoli, záleží jen na našem rozhodnutí. To je možná a běžná obchodní praxe, i když Rodinných pout se to v tuto chvíli netýká," uvedl Novotný.

Pro Primu romantický seriál o milostných kotrmelcích Adama a Evy znamená doslova rodinné stříbro. Patří k jejím nejsledovanějším pořadům, proto také vedení Primy už loni rozhodlo, že k původně plánovaným 104 dílům přidá další epizody. I publikum seriálu narůstá.

"Plynule se zvyšující zájem o Rodinná pouta potvrdily v úterý rekordní výsledky 79. dílu, jehož sledovanost se blížila dvoumilionové hranici," potvrdila mluvčí Primy Malíková.

Zatím nejnovější epizodu sledovalo 1,92 milionu lidí starších 15 let, téměř 43 procent všech dospělých u televize. V posledních třech týdnech se průměrná sledovanost Rodinných pout pohybovala kolem 1,8 milionu diváků.

Není divu, že Rodinná pouta Primy představují pro konkurenční televize oříšek - marně hledaly, co proti seriálu nasadit. Právě 79. epizoda se stala nejúspěšnějším pořadem večera, nechala za sebou soutěž Novy 1 proti 100 i film Shackleton na ČT 1. Minulý čtvrtek podobně Rodinná pouta porazila Country estrádu Novy i Život na zámku na ČT 1.

Nadto seriál rozhodil další sítě. Má své webové stránky, hudební CD, knihu, soutěže i hosty pro osvěžení stálé sestavy herců, jíž vládnou Tomáš Krejčíř a Klára Jandová, dále Dana Morávková, Jan Kačer či Lenka Termerová.

Nelze-li protivníka porazit, je lépe jej získat na svou stranu. "Na Nově nic nenechávají náhodě," uznává Marek Dobeš, jeden z autorů druhé řady jiného seriálu Místo nahoře.

"Předvedli nám zajímavou věc - křivky sledovanosti čtyř souběžně vysílaných pořadů, jak je zaznamenaly peoplemetry, na čtyřech obrazovkách. Názorně tak vidíte, kdy, kam a dokonce i jaký typ diváka přepínal."

Díky takovému "školení" teď autoři vědí, čím se liší divák ČT a Novy, a mohou přemýšlet, jak pokračování seriálu upravit, aby se minulému Místu nahoře nezpronevěřili, jeho diváky neztratili a nové získali.

Herci při natáčení seriálu Rodinná pouta.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Další z rubriky

V 96 letech zemřel Franco Zeffirelli, režisér nejslavnější verze Romea a Julie

Italský režisér Franco Zeffirelli na tiskové konferenci během Mezinárodního...

Legendární italský režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Režisér a bývalý senátor se proslavil zejména...

Michael Douglas dostane Zlatou nymfu, šanci má i Dukla 61 a Dabing Street

Václav Neužil v seriálu Dabing Street

Herečky Martha Issová a Klára Melíšková mohou osobně pozdravit hollywoodské idoly Michaela Douglase či Hugha Granta,...

RECENZE: Rave a nepřenosná extáze. Beats nesou to věčné kouzlo rebelie

Záběr ze snímku Beats

Píše se rok 1994, vláda vydává zákaz hudebních shromáždění „s opakujícími se údery“ a dva kluci ze skotského zapadákova...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz