Podívejte se, jestli pokračování vinařského hitu 2Bobule bude jiskřit

Exkluzivně   12:09aktualizováno  12:09
Doba vinobraní se blíží a s ním i premiéra pokračování hitu roku 2008, filmu Bobule. Tvůrci jsou ještě ve střižně, kde probíhají finální úpravy vinařské komedie, portál iDNES.cz nicméně už teď nabízí trailer snímku 2Bobule. Premiérově.

"Dvojky" úspěšných filmů jsou doménou hollywoodských trháků, v českém prostředí vznikají spíš jen výjimečně. Jednou z takových výjimek je snímek Bobule, který se stal překvapením roku 2008 s 360 tisíci diváků na kontě. Titulní písnička filmu od Richarda Krajča s názvem Atentát byla navíc šest týdnů nejhranější písní v rádiích a dostala i cenu Anděl za nejlepší skladbu roku 2008.

"Bobuloví" tvůrci nyní doufají, že dvojka nedopadne o nic hůř. Vsadili totiž na osvědčená pravidla, podle nichž musí být pokračování oproti "jedničkám" velkolepější nebo akčnější, případně tajemnější nebo se spolehnout na ještě více komických gagů.

Z filmu 2Bobule - Kryštof HádekZ filmu 2Bobule - Lubomír Lipský

Podle producentů Tomáše Vicana a Adama Dvořáka si 2Bobule drží vše, na co sázela už "jednička": letní poetiku a bezstarostnost, sympatické hrdiny, víno jako ústřední téma a kouzelné prostředí jižní Moravy a jejích vinic. Dokonce i píseň k filmu složil znovu Richard Krajčo. - Čtěte Krajčo napsal další "bobulovou" melodii. Že by nový hit po Atentátu?

Přidávají ale ještě něco navíc. Sázejí na silnější obsazení a více oblíbených hereckých tváří. "Mladé a neokoukané tváře jsme doplnili populárními herci a tento princip jsme chtěli dodržet i pro 2Bobule. Povedlo se nám původní obsazení pro 2Bobule udržet a dokonce rozšířit o čtyři známé herecké tváře a doplnit je mladou a krásnou dívkou," dodává Tomáš Vican.

Kdo se tedy vrátí? Jednoduše řečeno: skoro všichni. "Vtipem, drzostí a svůdnou nezodpovědností" má hýřit Lukáš Langmajer v roli Jirky. Napraveného podvodníka Honzu, který se teď na dědečkově vinohradu věnuje vinařství, hraje znovu Kryštof Hádek. Zůstává i kráska v podání Terezy Voříškové alias Klárky.

Z filmu 2Bobule

Jako zkušený vinař Michalica, který proslul svými bodrými hláškami, se vrátí Václav Postránecký. Větší prostor dostane Miroslav Táborský alias chamtivý rádobyvinař Kozderka. Ve své jubilejní sté filmové roli se objeví Lubomír Lipský coby dědeček Honzy. A znovu s nabitou puškou uvidí diváci Mariana Rodena jako bohatého vinaře Františka.

Děj 2Bobulí nicméně dá prostor i několika důležitým novým postavám a hercům. Mezi nejvýraznější se řadí Jiří Korn, který ztvární pana Tichého, sebejistého a tajemného muže. Komediální dvojici manželů Kocourkových hrají Jiří Krampol a Jana Švandová, pro něž jsou 2Bobule návratem na filmové plátno po delší době.

Z filmu 2Bobule - Jana Švandová"Podle prvních ohlasů na naše interní projekce pracovních sestřihů oba dokazují, že mají našemu komediálnímu filmovému herectví stále co nabídnout a že jsou opravdu zábavní," chválí jejich výkon producent Adam Dvořák, který je současně střihačem filmu. Jiří Krampol hraje vlastníka luxusního penzionu. Jeho štěstím je dcera Marie, jeho neštěstím je, že s Marií se zapletl právě Jirka, a to není nápadník podle jeho představ. Jana Švandová jako jeho manželka pak mírní manželovu touhu Jirku uškrtit a zničit.

Postavu Marie hraje mladá krásná začínající herečka Jana Pidrmanová. Právě ona by se dala s trochou nadsázky považovat za onu druhou Bobuli z názvu filmu, která doplní mladou a krásnou Terezu Voříškovou. Menší, ale vděčnou roli jednoho ze dvou policistů ztvárnil Jan Antonín Duchoslav.

Snímek Vlada Lanného má premiéru 22. října.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

RECENZE: Phil Collins dal i vsedě do koncertu vše, zvukař zaslouží padáka

Phil Collins 25. června 2019 v pražské O2 areně

V úterý v pražské O2 areně koncertoval rockový veterán Phil Collins. Navzdory tomu, že celou show absolvoval vsedě,...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Druhý Tajný život mazlíčků vyhrál s náskokem, přišlo 54 tisíc diváků

Záběr z animovaného filmu Tajný život mazlíčků 2

Animovaný snímek Tajný život mazlíčků 2 prokázal i v Česku statut rodinného hitu. Na vítězné pokračování pohádky přišlo...

DO KINA: Třem novinkám vévodí Yesterday, komedie s hity Beatles

Z filmu Yesterday

Pouze tři premiéry hlásí poslední týden před prázdninami a kupodivu tentokrát chybí tradiční dětský příběh jako dárek...

Přichází Yesterday. Líčí, jak Ed Sheeran pomáhal ukrást písně Beatles

Ed Sheeran ve filmu Yesterday

Jako byste slyšeli písně Beatles poprvé, popisují tvůrci britskou hudební komedii Yesterday, v níž se i popová hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz