VIDEO: Jsem pesimista, humor je jen moje obrana, říká Pierre Richard

  20:21aktualizováno  8. listopadu 8:12
Nikoli film, ale zadělávané telecí karé s černým lanýžem a lahve červeného vína přivezl do Prahy francouzský herec Pierre Richard. Tematicky tak navázal na svou předloňskou návštěvu metropole. Tehdy se českým fanouškům poprvé představil jako vinař. Letos přijel dokonce i uvařit.

Restaurace, kde Richard uchystal několikachodovou večeři pro své přátele a fanoušky, sídlí v samém srdci pražského Žižkova. Štamgasti nedaleké "čtyřky" se tak v pondělí odpoledne dočkali netradiční podívané.

Fotogalerie

V zastrčené uličce, kterou jindy prochází maximálně rozjívená holandská mládež z přilehlého hostelu, se totiž celé odpoledne mačkaly zástupy novinářů, kameramanů a fotografů. "Co se to tu děje, rozdává se něco zadarmo?" vyptávali se, když se z průjezdu u francouzské restaurace Mon Rouge Pif ozval křik doplněný o zběsilé blýskání fotoaparátů. 

Zadarmo nebylo nic, to jen Pierre Richard zrovna pokřtil podnik pojmenovaný podle jeho historicky prvního vinařského díla (volně by se dal jeho název přeložit jako Můj červený frňák), načež se pustil do vaření. A také do rozdávání rozhovorů.

Stále jsem herec

Přestože jejich tématem bylo logicky hlavně víno a gurmánské zážitky, během povídání s iDNES.cz neopomněl zdůraznit, že je i nadále hercem na plný úvazek. Momentálně má rozpracované hned dva nové projekty a jeden, který už měl ve Francii premiéru, doporučuje i českým divákům. 

Z filmu Et si on vivait tous ensemble? - komedie o

Z filmu Et si on vivait tous ensemble? - komedie o "podzimu života", kde se mimo jiné setkali Pierre Richard, Geraldina Chaplinová a Jane Fondová.

"Nevím, jestli se k vám dostane, ale pevně v to doufám: můj zatím poslední snímek A co kdybychom žili spolu? (Et si on vivait tous ensemble?)vypráví o důchodcích a zahrál jsem si v něm s Jane Fondovou, Geraldine Chaplinovou a úžasným německým hercem Danielem Brühlem. Bylo to moc fajn," zmínil Richard komedii na téma podzim života.

Vrátil se i k tomu, s čím se iDNES.cz svěřil před dvěma lety, totiž ke své touze získat pro vinařství svoje potomky. Na rodinnou tradici to prý však zatím příliš nevypadá. "Což o to, víno by je zajímalo, ale vinice ne," směje se herec. "Chutná jim, rádi se napijí, rádi se o něm něco dozvědí, ale o vinici se moc nezajímají. Možná tam jednou přivedu svá vnoučata, ale v životě mých dětí, hudebníků, je momentálně jedinou vášní hudba," podotýká muž, jemuž režiséři odjakživa rádi přidělovali role snílků a optimistů.

O víně v Praze Pierre Richard nadšeně vyprávěl už před dvěma lety.

To je ostatně i případ dva roky staré kanadské komedie Šťastný člověk,  kterou Česká televize vysílala o víkendu. Richard v ní ztvárnil věčně pozitivního profesora kvantové fyziky.

"Vidíte, a já jsem přitom ve skutečnosti pesimista. Ale takový veselý pesimista. Sice se na svět nedívám růžovými brýlemi, ani není důvod, ale zároveň se všemu špatnému snažím bránit smíchem. A funguje to," uzavírá herec, který má kromě večeře na programu své dvoudenní návštěvy také setkání s fanoušky, porotcování v soutěži Symfonie vín a sýrů a autogramiáda - v pražském Café Rozmar, které provozuje obecně prospěšná společnost Rozmarýna, bude možné získat  Richardův podpis přímo na etiketu lahve s jeho vínem.

  • Nejčtenější

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

RECENZE: Eurokriminálka Princip slasti. Cestopis zabírá líp než vražda

Části ženských těl poházené po třech městech mají účel i efekt. Horší je, že vyšetřovatelé z daných zemí se v...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

RECENZE: Pánská jízda pro pokročilé. Mrkvička a Schmitzer jsou Staříci

Už nemají co ztratit, takže se vydají na společnou cestu bez návratu. Ovšem na cestu značně klopotnou, protože dva...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Sourozenci Štréblovi z Ulice: Nežárlíme na sebe, do zelí si nelezeme

Celý život dělají hlavně divadlo. V poslední době však můžeme sourozence Annu a Jiřího Štréblovy vidět i v denním...

Premium

Se Štěpánem mě pojí jen víra v dobro a přátelství s Matáskem, říká Pavel Kříž

Pokud se novinář rozhodne udělat rozhovor s Pavlem Křížem, alias Štěpánem Šafránkem z legendární filmové série Básníků,...

VIDEO: Leia je zpátky, příběh žije navěky, vzkazuje závěr Star Wars

Poslední díl Hvězdných válek, snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera, který jde do kin 19. prosince, zveřejnil finální...

Premium

Zázrak jménem Forman. Když slavný režisér našel svou vlastní svobodu

Nejúspěšnější český režisér v dosud neviděných záběrech. Dokument Forman vs. Forman z dílny Heleny Třeštíkové přináší...

Najdete na iDNES.cz