Diskuse k článku

Koho ta žena ještě zajímá? Toť otázka

Politická karta se obrátila, a osud herečky s ní. Za předchozího režimu ztělesňovala Jiřina Švorcová pro většinu lidí vše, co tiše nesnášeli, čemu se posmívali, čeho se báli. Dnes o ní i její kolegové mluví smířlivě. Nechte ji žít, říkají, vždyť je to stará osamělá paní, jejíž celoživotní sen se zhroutil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel Kulhánek

Rád se podívám i na Okres na severu !
Nechápu ty zakomplexované bývalé komunisty (teď jistě aktivní antikomunisty) kteří všemi silami pomlouvají a urážejí ty co se nebojí napsat že se budou dívat. Ano já se taky budu dívat a rád. To přece neznamená že někdo chce návrat "starých časů" ! Chci se podívat na (nyní) veselohru Žena za pultem a nebojím se o svojí mravní zkaženost a nemyslím si že příště budu pod tíhou seriálu volit komunisty. Co je to s vámi lidi ? Komu se to nelíbí, tak ať si přepne na Novu, tam bude jistě hodnotnější zábava v podobě Novot, Neváhej a toč, nebo Tele tele. Ale to oni ne ! Nejradši by zase zakazovali a diktovali na co že se to mají všichni spořádaně dívat. Když vám to tak vadí tak proč jste v tom žili a nevzbouřili jste se ? Každý tu trpěl a nadával, ale aby něco udělal to ne. Přestaňte nadávat a uvědomte si co znamená ta Jakešova omílaná "demogracie". Jestli si to lidi neuměj v hlavě přebrat, tak nepomůže ani neuvádění Ženy za pultem a Majora Zemana. Upozorňuju že je mi 28 let a nikdy jsem nebyl v pionýru, svazák a komunista. Mám svou hlavu a podle toho se řídím. Vám bych radil totéž vy MAGOŘI.
0/0
8.10.2002 17:14

Rada

Ještě by mohli dávat Čtyři z tanku a pes, Němá barikáda, Král Šumavy, Jak se kalila ocel, Reportáž psaná na oprátce atd. aby Nováci měli dokonalý "přehled o historii", když už jim to v dnešní škole nikdo v dějepisu neřekne. A proč když je ta svoboda slova nedávat něco od Leni Rifenstahl. Komu se po komouších stýská, ať se podívá tady http://mujweb.cz/Zabava/lenin/Index2.htm
0/0
3.10.2002 16:07

Theofil

ach jo !!!!
0/0
2.10.2002 16:18

David Maanes

Je to historie...
Jak jsem uvedl v nadpisu, "Je to historie "a jako takovou ji musíme brát. Člověk se přece učí z chyb, nectˇ nová generace ví, jakým režimem jme byli obklopeni. Poučme se z minulosti ať se tato chyby již nikdy,pane Bože, neopakuje.
0/0
2.10.2002 16:11

Balabán

Mnoho povyku pro nic
Tohle téma vyšumí a Prima si s tímhle seriálem moc velkej kus koláče neukousne.
Některý reakce jsou ovšem kouzelný .
0/0
2.10.2002 14:35

pHa

Ta žena už nezajímá snad nikoho..
Mnohem horší je, že mezi námi ještě stále žijí takoví, ktřeří věří vizím a názorům toho darebáka, který je na pravé straně doprovodného obrázku. Ten by patřil ještě s kumpány zavřít na samotku, kde by museli povinně sledovat tyhle ženy za pultem a na radnici a majory Zemany celých 24 hodin denně. Před takovými darebáky bychom měli televizory vypínat a přepínat. Copak propagace zločinného komunistického režimu není trestná?
0/0
2.10.2002 13:29

V. Foret, Brno

Bude to směšné, sledovanost klesne...
Čerti vzali soudružku Švorcovou. Seriál je třeba brát jako čistou srandu. (U podobných věcí se můj mladší bratr směje nebo nechápe a komentuje slovy: "Jak jste mohli být tak blbí?"...) Inteligentní člověk bude zřejmě sledovat jen jeden či dva díly - a bude mu to stačit. Takový divák s mozkem si dá pozor, aby "reálný socialismus viděný růžovými brýlemi" z nostalgie nepovažoval za přijatelný nebo lepší režim než ten dnešní. Tak krátkou paměť nemáme, soudruzi (ať vy práskači z uličního výboru nebo papaláši všech zemí)!!!
Vysílat či nevysílat? Proč ne? Aspoň vynikne kontrast (neméně hloupých) reklam a seriálu. Na rozdíl od těžce propagandistického a úmyslně lživého majora Zemana (Brabče, Brabče...!), se nejedná o "dílo" na přímou objednávku StB.
Jo a výzva třešinkám. Opovažte se nadávat na dnešní důchody! Babička po čtyřicetileté dřině v družstvu brala v roce 1989 čtyři stovky důchodu, děda po té stejné práci stovek pět!
0/0
2.10.2002 13:09

eno

Re: Bude to směšné, sledovanost klesne...
Zase jako takovou srandu to nevidím. Děti sledovali pár dílů Pitavalu, a divily se, proč jsou ty ullice vymalované ve dvou odstínech hnědé, co to mají herci za oblečení (proč má Krampol, Zedníček a spol. stejné parky apod. a už nebyly schopné pochopit, že nic jiného nebylo možné koupit). Měl jsem tu "čest" shlédnout jeden díl Anči za pultem, a můžu Vám říci, že Pitaval, Chalupáři jsou vedle toho abonenti na OSKARa. No uvidíme. Ke štěstí mi schází ještě seriál o Novácích, byla to nějaká Dynastie či co.
0/0
2.10.2002 14:59

Lubas

Manipulace
No, major Zeman, to bylo často hrubé manipulování s fakty, Žena za pultem je skoro neškodná. Ovšem, všimněte si, prosím, v úvodní znělce seriálu, jak tam ukazují regály plné zboží. Tak takový obchod tehdy snad nikde u nás neexistoval. Při pohledu na ty regály se u nás v rodině hlavně ženský hrozně rozčilovaly.
0/0
2.10.2002 13:02

Roman Šnajdr

Mě to zajímá
Jediný problém toho seriálu je pro některé Jiřina Švorcová. Kdyby hlavní úlohu Anny Holubové hrála Dana Medřická (jak to mělo být původně), tak by tento seriál už dávno běžel na ČT a ta by se chlubila, jak vysokou má sledovanost.  Vždyt se zapomíná na to, že scénář psat Dietl a ať byl v některých směrech poplatný režimu, tak jeho seriály mají nápad, spád a grády. Nevím, že by se nějak moc diskutovalo o Dobré vodě, Velkém sedlu nebo Nemocnici na kraji města, o seriálech, který bezesporu ideologický náboj měly. Proč se tak nestalo? Nehraje je tak osoba v minulém režimu tak exponovaná. Ale čím může dnes ublížit ona, nebo celý ten seriál. Naprosto ničím, tak jak neublížila právě Dobrá voda, Velké sedlo, Nemocnice, Sanitka, Major Zeman apod. Vždyt to bude jen úsměvný pohled do minulosti. Určitě lepší jak americké krváky nebo jihoamerické slaďárny.
0/0
2.10.2002 12:38

Petr Urban

Sranda !
Jako kluk jsem to tehdy určitě několikrát viděl, je docela možné, že jsem to doma sledovali celé. Pokusím se dívat po tolika letech znovu, jsem přesvědčen, že dnes to bude sranda. Ta doba, prostředí, pseudošťastná atmosféra, to tam všechno bude a to to jde. Moc nechápu, že se k tomu tolik lidí staví tak nesmiřitelně, když je to jenom jeden obyčejný, plytký komunistický seriál. Nesmiřitelný postoj by každý pamětník té doby měl mít jenom k tehdejšímu režimu a jeho propagandě. Ženu za pultem považuji za neškodný případ, který sice prezentuje tehdejší život v Československu jako pohodu s hrstkou problémů v podobě několika málo druhů "podpultového" zboží, ale žádné zásadní lži jako třeba v mjr. Zemanovi tam nejsou - a nebo si je nepamatuji. Dnes mi to stejně ale všechno připadá tak povrchní a směšné a stejně jako jiné seriály té doby i tento budu vnímat jen jako film pro pamětníky.  Je nutné si přiznat, že jsme v tom tehdy žili, a přestože Žena za pultem je dodnes jedním z typických příkladů blbé televizní tvorby 70. let, dnes to bude komedie. Je víc než jasné, že mladé lidi to nemůže nijak oslovit a pokud jim nikdo nevysvětlí, že sehnat pomeranče, banány, kakao nebo třeba někdy i WC papír apod. (nemluvě o Tuzexech atd.) bylo tehdy umění, nebudou nic chápat. Konec konců, co dnešní náctiletí ví o listopadu 1989 ? Všechno to odnesl čas.
0/0
2.10.2002 10:47

Pišingr

Svoboda slova
Máme svobodu slova, tak proč to nevysílat...
0/0
2.10.2002 9:41

http://extra.kvalitne.cz

Re: Svoboda slova
Máme tu demokraci A PROTO je nutné to vysílat. Jinak by tu pro změnu tentokrát vládla propaganda kapitalistická.
0/0
2.10.2002 12:23

Hana

Koho zajímá?
Statisíce občanů naší země, kteří volí ČSSD a komunistya kterým se stýská po spokojeném životě s každodenním popracovním vysedáváním v hospodě, bůčkem a dovolenou ve stanu či chatičce u našich přehrad. Ti budou sledovat každý díl, pojídat u něj tyčinky a nostalgicky vzdychat. Doufám, že zůstanou u toho vzdychání. I u takových získává televize Prima vysokou sledovanost a tím i možnost reklam a tím i přísun peněz. Že se v Primě nestydí!!!
0/0
2.10.2002 8:15

Alex

Re: Koho zajímá?
Já se rád podívám,je to lepší než ty přiblblé americké stupidní seriály. Je to aspoň o tom, jak se žilo u nás, něco nám to může říct, ať se mladí podívají,jaké to bylo za komunistů a jaké je to dnes, ať mohou srovnávat. Život obyčejného člověka , rodiny tehdy a třeba dnes, nabídku zboží v oné prodejně v roce 1977 a co se nabízí dnes atd. Určitě se budu bavit víc než u seriálů USA (moc krve a násilí).
0/0
2.10.2002 9:33

Hana

Re: Re: Koho zajímá?
To, co jste napsal, fakt myslíte vážně? Kolik jste toho řekl dnešním mladým o tom, jak jsme stáli frontu na toaletní papír, hygienické potřeby, ovoce (kdy vám prodali jen povinný 1 kg na osobu) a to je před Mikulášem a vánocemi, kolik jste jim toho řekl o Tuzexu? Vy jste určitě nakupoval v tajných obchodech určených pro členy KSČ a jiné papaláše a prominenty., kde i dovozové zboži bylo levnější než v Tuzexu. Žena za pultem je ještě imaginárnější než - souhlasím s termínem nesmyslné a směšné  - argentinské seriály.
 
0/0
2.10.2002 9:44

Anonym

Re: Re: Re: Koho zajímá?
Vy jste nepochopila, co tim chtel rict. Nahodou ma pravdu, ja se taky rad podivam aspon na cast, bude to dobry pripomenuti. Ideologii nechme stranou, IMHO tam ani moc o propagaci rezimu neslo, ale mozna to dneska budu videt jinak. Neni dobry zavirat oci pred minulosti...
0/0
2.10.2002 11:07

Theofil

hnusná Baba Jaga
Ta baba nemá ani trochu studu po tom co tady komouši natropili. Měla by se dobrovolně zakopat někde u Kremlu.
0/0
2.10.2002 8:00

Najdete na iDNES.cz