Diskuse k článku

Filmově bravurní jatka

Kniha Černý jestřáb sestřelen, kterou uvádí nakladatelství Pragma na tuzemský trh souběžně s premiérou stejnojmenného filmu, má podtitul Příběh moderní války. Film, za jehož režii byl Ridley Scott nominován na Oscara, by mohl nést podtitul Moderní válka před kamerou. A v tom je rozdíl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

robie

Super
Je to fakt perfektní film. Jděte na něj !!!
0/0
20.3.2002 18:54

Tomáš

Jestřáb je lepší než Ryan
Je totiž daleko věrohodnější, nejen proto, že je podle skutečné události, ale právě proto, že je tak brilantně natočen. "Ryan" je takhle sugestivní jen v úvodní a závěrečné scéně, zatímco uprostřed je najednou jen dobrodružný, až popcornový, tj sice napínavý a přitažlivý, ale nepravděpodobný - najednou jako by válka zmizela a bylo tam jen ono napínavé hledání (plus ony děj protahující sekvence na efekt, jako putování dopisu celou zemí až k Ryanově matce, kde je předváděno, jak nešetří penězi na scénách, které film zdržují, ale jsou tak načinčané). Závěr Ryana - ony kulisy - mi připomínaly nevímproč svou kašírovaností závěr Godzilly. V Jestřábovi takové odbočky a rušivé elementy nejsou a člověk je vtažen do děje, který vás pohltí, a věříte, že jde o holé přežití a že tam není čas na nějaké love story. Doufám, že už konečně Ridley Scott dostane Oscara za režii!!!
0/0
5.3.2002 10:13

karel

Proč ten film shazujete, paní Spáčilová?
Paní Spáčilová píše, že film Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down) postrádá myšlenku podobnou té z Vojína Ryana. Není to pravda. V "Ryanovi" jde o záchranu života posledního syna jedné americké matky. Zde jde o snahu ukončit občanskou válku (v prologu filmu se o tom mluví) spojenou s hladomorem. Jde tedy o statisíce životů. Navíc životů lidí z jiného světadílu. Válečné drama tedy také zde startuje veskrze humánní myšlenka. Navíc v "Jestřábovi" není vypjatý patos, kterému se "Ryan" nedokázal vyhnout. "Jestřáb" má navíc to, co již "Ryan" nabídnout nemohl. Je zcela současný a podobné akce mohou zažít i naši vojáci v mezinárodních misích. Oba filmy jsou ovšem velmi dobré a stojí za shlédnutí.
0/0
25.2.2002 16:34

Najdete na iDNES.cz