Diskuse k článku

Filmaři si asi polepší, TV a půjčovny ne

Na český film, respektive do fondu české kinematografie, budou možná kromě kin přispívat i televize, prodejny a půjčovny videokazet a DVD. Počítá s tím novela, kterou Sněmovna postoupila k projednání výborům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honzajaka

hrůza
k tomu snad není co dodat, z našich peňěz se budou dotovat filmy neschopných filmařů, jako Hřebejk, Vorel a podporovat výkony neschopných herců, jako Holubová, Dušek a jiní, když se všichni kasají, jací jsou kabrňáci, tak ať to zkusí v zahraničí, já myslím, že víc, než na mytí záchodů by to určitě nebylo a pokud řeknou, že se to učí, tak ať jdou zpátky na FAMU. Myslím, že tahle škola by se asi měla nad sebou zamyslet a pokusit se vybírat kvalitnější studenty, ne jen děti z uměleckých kruhů, kteří si myslí, že mají zhůry dáno, ale výsledky mluví za sebe
0/0
26.3.2005 8:38

babacek

Doplácet na
To budeme doplácet na neschopnost filmového průmyslu.Na kvalitu není nutno doplácet  ta se zaplatí sama a pokud to neumí tak ať jdou dělat něco užitečnějšího.A socani opět vymýšlí kde vzít další peníze.Tím se zdraží ne jen vstupenky do kin,ale automaticky televizní poplatky atd.Tím akorát podpoří větší šíření nelegálních DVD.
0/0
23.3.2005 15:05

mazlikuzlik

filmaři
No, to je paráda. Docela se zájmem jsem sledoval Českého lva a nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že slušných filmů by se dalo napočítat na prstech jedné ruky. Zbytek byly nemožné a nablblé slátaniny, na které teď budeme ještě ve větší míře přispívat ve vstupném a v půjčovném.....Do kina chodím na to, co chci vidět a v půjčovně se řídím stejným pravidlem. Teď však s mou pomocí bude vznikat celá řada B-čkových filmů...
0/0
23.3.2005 13:55

honzajaka

Re: filmaři
no ty slušný filmy by jsi opravdu spočítal na prstech jedné ruky, ale jen kdyby sis usekl všechny prsty, pan Hřebejk si může ty svoje blbosti promítat doma na zá..chodě a neotravovat s tím nás ostatní
0/0
27.3.2005 0:29

mpixel

Hov*do Hřebejík.
Viděli jste film "Horem pádem" na který přispěl fond rozvoje kinematografiky? Větší hovadinu jsem ještě neviděl. Celý film o ničem. Vám ještě dále znepříjemňuje vypravěčka které vám vypráví takové detaily jako že se nějaký herec otočil. Režiséři jako Hřebejík a Kraus je to odpad nejhrubšího zrna na který mi všichni přispíváme. A nechápu jak takový bezduchý film může sklízet vysoké hodnocení. Asi čeští diváci jsou boží hovádka.
0/0
23.3.2005 13:16

ajsek

Re: Hov*do Hřebejík.
Film jsem viděl, vypravěčku si nepamatuju? Co se ti tedy z tuzemské filmové tvorby líbilo? Tenhle film byl slušný, dost pravdivý co se charakterů týká... Pokud by jsme měli ne 10, ale 100 mil. obyvatel, zaplatil by se určitě sám i bez dotací. Jinak o dotacích psát nechci, do toho nevidím a srovnání s jinými zeměmi nemám..
0/0
23.3.2005 13:24

mpixel

Re: Re: Hov*do Hřebejík.
Já nevim vůbec jestli jsem se u toho filmu měl smát nebo plakat. Akorát jsem se pousmál. nad větou "Dyť je černej" Kterou řekl manžel své ženě když ukardla dítě. Vystoupení všech herců bylo navíc nerealistické.
0/0
23.3.2005 13:36

mpixel

Re: Re: Re: Hov*do Hřebejík.
Hřebejíkovo filmy jsou slaboduché a Krausovo skrytě komunistické. Nevim proč by na takové filmy měli přispívat lidé kteří si chodí do půjčovny půjčit akční zahraniční film a nebo filmy jako Slunce, seno. Marečku podejte mi pero, Jachyme hoď ho do stroje, Na samotě u lesa, Vrchní prchni a podobné filmy které se nemůžou se současnou trapnou tvorbou vůbec srovnávat.
0/0
23.3.2005 13:48

mpixel

Re: Re: Re: Re: Hov*do Hřebejík.
Osobně se domnívám že každý druhý člověk by natočil lepší film. Dokud se česká kinematografie nezbaví takových ocasů, tak nové české filmy budou jen odpad.
0/0
23.3.2005 13:51

mpixel

Re: Re: Hov*do Hřebejík.
Ze současné tvorby se mi nelíbilo vůbec nic! Český film měl v minulosti tolik krásných filmů hraných i animovaných. Ale tohle, to je smutné.
0/0
23.3.2005 13:39

Kezur

Re: Hov*do Hřebejík.
tak nevím proč se koukáš na DVD které je určeno pro slepce???? kdyby jsi to viděl v kině na normálním představení tak tam žádnej komentář mít nebudeš, ale to ty asi netušíš , viď odborníku na české filmy :o)))
0/0
23.3.2005 14:49

mpixel

Re: Re: Hov*do Hřebejík.
To je jedno stejně jsem se na takovou kravinu nedodival až do konce.
0/0
23.3.2005 17:26

crm6

Šikovní filmaři
Šikovní filmaři, většina poctivých lidí si musí svou mzdu zasloužit, někdo ale může vypsat daně, které mu pak tečou do kapes.
0/0
23.3.2005 13:07

Peets

PŘEROZDĚLOVÁNÍ
blbečci z vlády mají zase potřebu přerozdělovat peníze a že prej nechtěj zvyšovat daně stejně to nakonec zaplatí obyčejní lidé na jedné straně jim  50Kč sleví a na druhé 500 Kč seberou To zase budou výmluvy 
0/0
23.3.2005 12:58

Najdete na iDNES.cz